999 rezultate për

gjeneralmajor

Shkarkohet komandanti i Forcave Detare Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e Komandantit të Forcave Detare, Gjeneral Major Ylber Dogjani. Vendimi p
Këta janë dy gjeneralët e rinj të ushtrisë shqiptare (FOTO LAJM) Në mjediset e Shtabit të Përgjithshëm të FA, u zhvillua ceremonia e gradimit të gjeneral brigade Albert Mullai dhe gjene
Jahjaga nderon komandantin e KFOR-it Ka përfunduar ceremonia e lamtumirës së gjeneralit të deritanishëm të KFOR-it, Salvatore Farina. Në këtë ceremoni u p
Kodheli viziton trupat shqiptarë në Kabul (FOTO-LAJM) Ministrja e Mbrojtjes, znj.Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, gjeneralmajor Jero
Ja me çfarë forcash ajrore "mburret" Shqipëria (FOTO-LAJM) Me rastin e 63-vjetorit të krijimit të Aviacionit Luftarak Shqiptar në Bazën Ajrore në Farkë u zhvillua një ceremoni fes
Ministrja Kodheli vizitë në ambientet e ASNI (FOTO-VIDEO) Ministrja e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Jeronim Bazo ishin sot
Shqipëri-Britani, forcohet bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes Ministra e Mbrojtjes, znj. Mimi Kodheli priti sot në një takim të veçantë komandantin e Marinsave Mbretërorë britanikë,
Ministri Çeku dekoroi gjeneralmajorin Timothy Orr Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku ka dekoruar sot komandantin e Gardës Kombëtare të IOWA-s, gjeneralma
Kostaq Karoli merr “Certifikatën e Mirënjohjes” Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FARSH, gjeneralmajor Jeronim Bazo i ka akorduar Profesor Dr. gjeneralmajor Kostaq Kar
Betohet Shefi i Shtabit të FA (FOTO-LAJM) Jeronim Bazo, Shefi i ri Forcave të Armatosura mori të premten zyrtarisht detyrën pasi bëri betimin tek Presidenti i Rep
Niset me mision në Afganistan kontingjenti “Eagle-7” Në Batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr u zhvillua sot ceremonia e nisjes së kontingjentit “Eagle-7” mision “COMBA
Prezantohen gjeneralët e rinj të Forcave të Armatosura Shefi i Shtabit të Përgjithshëm i FA, gjeneralmajor Xhemal Gjunkshi, me ceremoni të veçanta ka prezantuar sot paradite k
Gjeneralmajor Rama në Konferencën ndërkombëtare në Turqi Zëvendëskomandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjeneralmajor Rrahman Rama, me ftesë të Komandantit të Forcave Ajror
Takohen krerët ushtarak të Kosovës e Shqipërisë Komandanti i Forcës i Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), gjenerallejtënant Kadri Kastrati priti sot shefin e Shtabit të