999 rezultate për

gjenerali

A do e formojë gjenerali ushtrinë ? Ish-gjenerali i UÇK-së, tashmë kryeministër i ri i vendit, Ramush Haradinaj, do ta ketë të vështirë që gjatë mandatit të
Gjenerali kanadez: Shqiptarët, raca më e fortë në botë Studiuesi Auron Tare sjell në vëmendje një letër të rrallë të gjeneralit kanadez të Brigadës Dr. Frederik William Burnha
Çun Lajçi: O Behgjet, bëhu bashkë me gjeneralin se boll vajtuam Çun Lajçi i ka kërkuar Behgjet Pacollit të AKR-së të bëhet bashkë me Ramush Haradinajn për të mirën e Kosovës. Ai ka
DOSSIER/ Gjenerali britanik nxjerr të dhënat tronditëse mbi kancerin tek shqiptarët në '22 Studiuesi Auron Tare ka publikuar disa të dhëna interesante sa i përket shëndetit të shqiptarëve në vitin 1922. Ai ka he
Ky është personi që mund të nisë Luftën e Tretë Botërore (FOTO LAJM) Tensionet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut janë në pikën më kritike, në një kohë kur të dyja vendet po kërcënojnë me luf
Gjenerali Kelly, shefi i ri i kabinetit në Shtëpinë e Bardhë Gjenerali në pension John Kelly, i cili shërben si Sekretari i Sigurisë Kombëtare, do të zëvendësojë Reince Priebus si s
Përse e ndërroi Trump shefin e stafit të tij me gjeneralin Kelly? Reince Priebus kreu i stafit të Shtëpisë së Bardhë i cili shërbeu për më shumë se 6 muaj në krye të stafit të tij, ësht
Gjenerali amerikan: Koreja e Veriut, gjithnjë e më e rrezikshme! Shefi i Shtabit të ushtrisë amerikane, gjeneral Mark Mile tha sot se fakti që Koreja e Veriut ka testuar një raketë bali
Deti nxjerr një krijesë të çuditshme, frikësohen pushuesit tek "Plazhi i Gjeneralit" (VIDEO) Plazhistët në Plazhin e Gjeneralit në Kavajë janë përballur me një krijesë të çuditshme sipas tyre sot në mëngjes. N
Ish-gjenerali tajlandez dënohet për trafikim me qenie njerëzore Një ish gjeneral tajlandez, është dënuar me 27 vite burgim për trafikim me qenie njerëzore, pas një gjykimi historik.
Ish-gjenerali kroat: Jugosllavët shkaktuan zjarret masive, ata na urrejnë Ndonëse kompetentët kanë deklaruar se shkaqet e zjarreve duhet të analizohen, shumë qytetarë të Kroacisë janë të bindur
Gjenerali amerikan: Bashkëpunimi me FSK-në, gjëja më e mirë në karrierë Gjenerali i ushtrisë së Iowas, Timothy Orr ka thënë se bashkëpunimi me FSK-në dhe Kosovën është gjëja më e mirë që ka bë
6 mijë euro bileta për jashtë, paditet gjenerali kandidat i PD-së Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshme të FA, Xhemal Gjunkshi, kandidat i PD në qarkun Dibër, i dyti në listë është paditur
Flet gjenerali i ushtrisë shqiptare: Dritan Demiraj nuk është "rambo me muskuj", por... (FOTO LAJM) Gjenerali Piro Ahmetaj, i cili është këshilltari i Presidentit Bujar Nishani ka komentuar emërimin më të fundit në krye
Mattis zotohet se do t'i shkatërrojë pjesëtarët e ISIS-it Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis u zotua të premten se koalicioni me në krye SHBA ka rrethuar pjesëtarët e “S
Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj Ish komandanti i KFOR-it në Kosovë, gjenerali gjerman Volker Halbauer, në një takim me studentët e kolegjit ISPE ka thën
Gjenerali amerikan: Kina po planifikon vrasjen e liderit të Koresë së Veriut Gjenerali në pension Jack Keane ka deklaruar se Kina ka një plan për vrasjen e liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un,
Ja çfarë thotë gjenerali Ostreni për marrjen e mundshme të Kuvendit me forcë Në zgjidhjen e krizës ne mbështesim 67 deputetët, mbështesim shumicën e krijuar, pasi këtë shumicë e ka zgjedhur populli
Sulmi kimik në Siri, zbulohet gjenerali i Assadit që vrau dhjetra fëmijë me gaz kimik (FOTO LAJM) Është zbuluar identiteti i personit i cili sulmoi me gaz kimik civilët në Siri, ku për pasojë mbetën të vdekur më shumë
Trembet gjenerali amerikan: Nuk kemi mbrojtje nga numri i madh i raketave ruse (FOTO LAJM) Gjenerali i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhon Hajten, ka thënë se SHBA-të dhe aleatët e tyre nuk kanë mbrojtje nga