999 rezultate për

gjenerale

Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM) Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjenera
Këta janë dy gjeneralët e rinj të ushtrisë shqiptare (FOTO LAJM) Në mjediset e Shtabit të Përgjithshëm të FA, u zhvillua ceremonia e gradimit të gjeneral brigade Albert Mullai dhe gjene
Kjo është ushtria e Gjenerale Monikës që do të bëjë namin në shtator (VIDEO) LRI është duke bërë kampin e përvitshëm në Jalë me të rinj nga i gjithë vendi. Gjatë mbrëmjes së djeshme ata kanë bër
Thaçi miraton emërimin e pesë gjeneralëve në pozitat komanduese Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në mbështetje të kompetencave të tij kushtetuese e ligjore dhe në pajtim me rekomand
Termet në ushtrinë arabe, Mbreti Salman shkarkon gjeneralët Arabia Saudite ka shkarkuar komandantët e saj të lartë ushtarakë, përfshirë edhe shefin e stafit, në një seri dekretesh
RRËFIMI/ Si u ekzekutuan në rrëzë të Dajtit tre gjeneralët e Enver Hoxhës Pushkatimi i Hito Çakos dhe dy gjeneralëve të tjerë pasditen e 5 nëntorit 1975, diku përskaj kodrave të Linzës, në gjunj
"Lufta për Republikën e Re", Basha bën provën gjenerale në zgjedhjet e Kavajës Pasi po sheh që maxhoranca nuk ka ndërmend të tërhiqet nga zhvillimi i zgjedhjeve dhe lëshimi mbi qeverinë teknike, Lulz
Kabineti 'Trump'/ Gjeneralë, bankierë, miq të Rusisë dhe pak gra Kush është kush në kabinetin e presidentit Donald Trump? Një galeri me portrete nga gazeta gjermane “Die Zeit”. Betsy
Njihuni me 10 gjeneralët më të fortë që kanë dominuar për vitin 2016 (FOTO LAJM) Çdo ushtri e suksesshme dhe e fortë, përveç anës ekonomike e cila luan një rol të rëndësishëm në fuqizimin dhe modernizi
Njihuni me gjeneralen e parë femër në Forcat e Armatosura (FOTO) Manushaqe Shehu është e para femër që gradohet gjenerale në historinë 104-vjeçare të Forcave të Armatosura të Shqipërisë
Një grua Gjenerale për herë të parë në ushtrinë shqiptare Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, teksa ka qënë e pranishme në një tryezë me temë “Të drejtat e grave në Shqipëri”, k
Turqia nuk ndalet, arreston gjashtë gjeneralë e dhjetëra ushtarë Autoritetet turke kanë dhënë urdhër arresti për gjashtë gjeneralë dhe dhjetëra zyrtarëve të ushtrisë, si të dyshuar për
Dy gjeneralët kryesor që tentuan grusht shtetin janë shqiptarë Pas arrestimit të ish-komandantit të Forcave Ajrore të Turqisë, Akin Ozturk, i cili sipas mediave është me origjinë nga
5 gjeneralë dhe 29 kolonelë të shkarkuar në Turqi Një zyrtar në Turqi është shprehur se 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë janë shkarkuar nga postet e tyre ushtarake. Transmetue
Ky është monologu i Çun Lajçit që emocionoi të gjithë protestuesit (VIDEO) Në protestën e sotme të zhvilluar nga Opozita në Prishtinë ishte i ftuar edhe aktori Çun Lajçi. Në dallim nga folësit
Deklarata shokuese në "Opinion": Biznesmenë shqiptarë dhe gjeneralë italianë të përshirë në trafikun e drogës Fakte të rënda janë publikuar sonte në emisionin Opinion në Tv Klan ku janë publikuar video të intervistës që gazetari B
Fushatën e kandidatit për Konispolin e udhëheqin gjeneralë dhe policë grek (FOTO LAJM) Fushatën e kandidatit për Konispolin, Anastas Gudës e udhëheqin gjeneral dhe policë grek Nga Arben LLALLA - Ba
Skandal! Maqedonia humbet të drejtën e votës në OKB Maqedonia e ka humbur të drejtën për të votuar në OKB në Asamblenë e Përgjithshme, pasi nuk ka paguar 24 mijë e 600 doll
Edi Rama për herë të dytë në Beograd, Serbia e pret me "antidron" Kryeministri shqiptar Edi Rama do të jetë në Beograd në samitin që mbahet në kryeqytetin serb mes vendeve të Evropws Jug
Gjeneralët serbë lejuan njerëzit të digjnin ambasadën amerikane në Beograd Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë ka përfunduar një hetim, lidhur me incidentet në ambasadat në Beograd, të cila