999 rezultate për

gjenden

Si Alvini 5 fëmijë nga Pogradeci gjenden në Siri, gjyshja bën apel për ndihmë Asije Shuli, nëna 70 vjeçare prej më shumë se dy vitesh vajton humbjen e djalit të saj, Krenarit në luftën krah grupit m
Fëmijët në Siri, Gruaja: Vajza më kërkoi ndihmë, janë në rrezik Më 27 janar kalojnë plot 6 vite dhe Mide Dumani është ende në pritje të kthimit nga Siria të dy fëmijëve të saj, Evës dh
Rrethohet zona, gjenden predha të Luftës së Dytë Botërore në Durrës Ditën e sotme në Durrës janë zbuluar një arsenal predhash, të cilat kanë shkaktuar panik tek banorët. Predhat janë g
THETH/ Humbën në mal, gjenden dy vajzat izraelite Pak minuta më parë u bë më dije se dy turiste ishin bllokuar nga mjegulla në Theth. Por fatmirësisht mësohet se turi
Gjenden mbi 130 delfinë të ngordhur në bregun e një ishulli afrikan Mbi 130 delfinë janë gjetur të ngordhur në bregun e një ishulli në Afrikën perëndimore. Ekspertët janë duke punuar pë
Kishin humbur kontaktet me familjarët, 2 turistët belg gjenden në Tropojë Dy turistë belgë, të cilët ishin raportuar të humbur prej disa orësh, janë gjetur në Tropojë. Bujtina ku ata po qëndr
Ndërpritet seanca për Tahirin, Gjykata: Provat që paraqite nuk gjenden në dosje! Është ndërprerë për disa minuta seanca që po zhvillohet në Gjykatën e Krimeve të Rënda kundër ish-ministrit të brendshëm
Banorët u ankuan për erën e keqe, gjenden 44 trupa në një pus Pas ankesave të banorëve të zonës për erën e keqe, ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 tr
Gjenden 2 mijë eshtra njerëzish afër apartamentit super luksoz (FOTO LAJM) Një ekip kërkimi gjeti më shumë se 2 mijë eshtra njerëzish pranë një apartamenti luksoz në Meksikë. Kockat u përkasin
Gjenden pas 15 vitesh eshtrat e italianit të zhdukur, dyshimi i tmerrshëm për shqiptaren Policia italiane ka gjetur pas 15 vitesh trupin e një shtetasi italian të zhdukur në vitin 2004. Skeleti i 59-vjeçarit R
Greqia me masa të reja për migrantët Greqia ka marrë vendim sot që të shtojë masat e sigurisë në kufijtë e saj dhe do të zhvendosë migrantët nga kampet që gj
Zbardhet misteri 200-vjeçar, gjenden eshtrat e gjeneralit të preferuar të Napoleonit (FOTO LAJM) Një mister 200-vjeçar që ka zgjatur që nga luftërat Napoleonike në Rusi, më në fund mund të jetë zgjidhur. Vendndod
Barcelona nderon me statujë bronzi legjendën holandeze (VIDEO) Klubi i Barcelonës ka zbuluar statujën e legjendës Johan Cruyff, e vendosur jashtë stadiumit mitik “Camp Nou”. Miqtë
Gjenden paratë e grabitura në Rinas Hetuesit sigurojnë provën e fortë që lidh të arrestuarit me grabitjen në Rinas përmes gjetjes së prerjeve 50 euro me num
Ishin shpallur të humbura, gjenden dy turistet në Bjeshkët e Nemuna Dy femra të raportuara të humbura dje në Bjeshkët e Nemuna, janë gjetur sot. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori i Parkut
Turistët gjerman humbin në pyjet e Borshit, gjenden nga policia pas 6 orësh Policia Kufitare e Sarandës iu vjen në ndihmë 6 turistëve gjermanë, të cilët për afro 6 orë kishin humbur rrugën në zonë
Horror në Maqedoni: Gjenden dy trupa pa jetë, njëri në qese plastike Dje pasdite rreth orës 18:00, në ujërat e akumulimit “Turija” në Strumicë është gjetur një trup njeriu në rezervuar për
Fjalë më të bukura nuk mund të gjenden, Jul Deda e uron kështu "babushin" për ditëlindje (FOTO LAJM) Sot është një ditë e shënuar në familjen e artit shkodran, Deda. “Artisti i Merituar”, Zef Deda, feston ditëlindjen dhe
E FRIKSHME/ Meksikë, gjenden 21 kufoma në oborrin e një shtëpie Në oborrin e një shtëpie në rajonin Jalisca, në perëndim të Meksikës janë gjetur më shumë se 21 kufoma, raporton Anadolu
Mister, gjenden 50 balena pilotë të ngordhura, disa të mbuluara me rërë Më shumë se 50 balena pilot janë gjetur të ngordhura në një plazh të largët në Islandën Perëndimore. Ishin disa turis