999 rezultate për

gjelle

Largojeni zbokthin me vetëm një përbërës Kanella është një ndër erëzat më popullore që prej shekujsh përdoret në kuzhinë, kryesisht në përgatitjen e ëmbëlsirave.
Si të përgatisni një tiramisu nga shtëpia Përbërësit 1 Tako te gatshme PËR TA LAGUR 1 gotë të çajit ujë të vakët 1 luge te gjelles kafe 1 luge te gjelles
Si të pastroni zorrën e trashë pa dhimbje Çdo ditë e më shumë njerëz po vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë në të gjitha anët e botës. Për pjesën më të ma
Qofte me thjerrëza Përbërësit 1 gotë thjerreza 1,5 gota bollgur 1 qepë 1 lugë të gjellës salcë 1 gotë të çajit vaj vegjetal
Brusketa me avokado, të thjeshta dhe të shpejta Kjo recetë është kaq e thjeshtë për t’u përgatitur dhe përbërësit mund t’i gjeni lehtësisht. Përbërësit: 1/2 baget
Burri nga Durrësi: Gruaja më hidhte valium në gjellë dhe prostituonte në shtëpi Një qytetar denoncon në “Fiks Fare” se ka rënë pre’ e mashtrimit të një prostitute, e cila jo vetëm i ka vjedhur paratë
Dieta 48-orëshe që i heq toksinat dhe djegë dhjamin në afat rekord Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në shënde
Thoni lamtumirë zbokthit dhe rënies së flokëve me vetëm 1 përbërës Kanella është një ndër erëzat më popullore që prej shekujsh përdoret në kuzhinë, kryesisht në përgatitjen e ëmbëlsirave.
Receta magjike me qumësht, shëron dhjetra sëmundje Qumështi është padyshim i shëndetshëm për të gjitha grupmoshat, por kjo që ju prezantojmë është një recetë e veçantë me
Si të pastroni zorrën e trashë pa dhimbje Çdo ditë e më shumë njerëz po vuajnë nga sëmundjet e zorrës së trashë në të gjitha anët e botës. Për pjesën më të ma
Thoni lamtumirë zbokthit dhe rënies së flokëve me vetëm 1 përbërës Kanella është një ndër erëzat më popullore që prej shekujsh përdoret në kuzhinë, kryesisht në përgatitjen e ëmbëlsirave.
Si t’ia ktheni shkëlqimin bizhuterive pa i dëmtuar? Parfumi, kremi i trupit, djersa dhe faktorët e tjerë të jashtëm mund të ndërtojnë një shtresë papastëtie në bizhuteritë
Si ta pastroni lavatriçen me 3 produkte të thjeshta shtëpiake Lavatriçja është një prej pajisjeve elektroshtëpiake që përdorim më shumë, por për të cilën kujdesemi më pak, sidomos ku
Pse një fëmijë sjell vërdallë tërë familjen për të ngrënë një pjatë gjellë? Si prindër, më shumë se çdo gjë tjetër, duam që fëmijët tanë të jenë të gëzuar dhe të shëndetshëm. Kur vjen puna tek mar
Këshilla! Ja si ta kuroni artritin dhe problemet në kocka Në këtë artikull ne do të ju tregojmë se si duhet ta bëni në shtëpi këtë ilaç të cilin duhet ta aplikoni ne zonën e prek
Çfarë i ndodh trupit të njeriut nëse pini vaj ulliri me stomak bosh Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmb
Çfarë ndodh kur konsumoni mjaltë dhe uthull molle në mëngjes? Mjalti është një produkt natyral që është përdorur qysh moti për efektet e mira terapeutike. Por nëse shtoni edhe pak ut
Receta magjike për të bërë një gjumë të qetë Nëse keni ankth ose jeni të stresuar para ndonjë eventi të rëndësishëm, të biesh për të fjetur dhe të flesh mund të jetë
Maska e fytyrës që ju bën të dukeni 10 vjet më të reja Gratë nga Japonia bëjnë pjesë pa dyshim në mesin e grave më të bukura në botë. Kjo kryesisht për shkak se lëkura e
Gjellë me mish pule dhe perime Përbërësit 4 luge vaj vegjetal 4 copa hudhra 4 mish gjoks pule ½ lugë kripë ½ lugë Biber i zi 2 karrot