999 rezultate për

gjelbra

Ky arkitekt kërkon të ndërtojë qytete me 1 milion pemë Arkitekti italian Stefano Boeri ka nisur një fushatë globale për të promovuar pylltarinë urbane. Boeri ka shprehur dë
Hapja e bizneseve dhe shtimi i zonave të gjelbra, Manastirliu vjen me rregulla të tjera (FOTO LAJM) Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, iu bën thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm, për shkak të lehtësim
Hapen berberët dhe klinikat dentare, zgjerohet harta e zonave të gjelbra Prej ditës së sotme do të lejohen të zhvillojnë aktivitetin e tyre parukeritë, berberët, klinikat dentare dhe dyqanet në
Shtohen zonat e gjelbra, nga nesër këto 14 bashki marrin dritën jeshile Nga dita e hënë (11 maj) listës së zonave të gjelbra do t’i shtohen edhe 14 bashki në vendin tonë, çka do të thotë se qy
Një e shtunë plot diell, si do të mbajë sot moti Dita e sotme pritet të jetë e kthjellët dhe me diell në thuajse gjithë territorin. Madje termometri do arrijë deri n
Lehtësimi i masave nga COVID 19 në vend, bizneset që hapen sot (FOTO LAJM) Nga dita e sotme, lejet për pazar në kushtet e masave të marra prej Covid-19 nga 90 minuta, tani janë dy orë. Por ash
Rama i prerë me rregullat e reja: Asnjë makinë jashtë zonave të gjelbra! Kryeministri Edi Rama iu ndau disa detyra të rëndësishme kryebashkiakëve të disa bashkive, të cilat i ka futur në zonën
1 mijë e 100 "bimë të gjelbra", shkatërrohet banda shqiptare në Spanjë Policia spanjolle ka vënë në pranga 4 shqiptarë nën akuzën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Tre prej
Fejesa e Shkëlzen Berishës dhe Armina Mevlanit, detajet e festës (FOTO+VIDEO) Vjeshta nuk është vetëm një stinë romantike, stinë e historive të bukura të dashurisë apo stina e gjetheve të verdha. Ku
Bashkia e Tiranës projekt për rikualifikimin dhe shtrirjen e tarracave të gjelbra Projekti i tarracave të gjelbra në kryeqytet do të shtrihet në ndërtesat publike dhe private, ku Bashkia e Tiranës do të
Prishtina do të bëhet me parkun e të martuarve Komuna e Prishtinës ka filluar rregullimin e parkut të të martuarve, i pari i këtij lloji në Kosovë. Po punohet për r
Akuzat për hapësirat e gjelbra, ja si ua mbyll "gojën" Rama kritikëve Kryeministri Edi Rama ditën e sotme e ka nisur me urimin e zakonshëm “mirëmengjes” për të gjithë ndjekësit e tij në Face
Si t'i kuroni variçet me domate të gjelbra Domatja e gjelbër është një ilaç i thjeshtë në shtëpi që mund të përdoret për të luftuar varicet. Venat varikoze (var
Pranvera për bizelet e gjelbra e të freskëta Kultivimi i bizeles besohet të datojë mijëra vjet më parë, madje shkencëtarët pranojnë që bizelja të jetë një nga produk
Ja përse kirurgët veshin rroba të gjelbra! A keni menduar ndonjëherë se përse doktorët veshin mantel të gjelbër ose të kaltër gjatë kohës që janë në dhomën e operi
Pse duhet të hamë banane të gjelbra Bananet e gjelbra përmbajnë niseshte rezistuese, formën më të rëndësishme të fibrave të tretshme dietetike. Fibrat tretë
Vetitë kuruese të arrave Arrat janë frutat të cilat ju ndihmojnë kundër anemisë, tek impotenca, te problemet e gjëndrës tiroide, tek ulcera e luk
Veliaj: Më shumë hapësira të gjelbra për qytetarët Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj ishte pjesë e aksionit për lirimin e hapësirave publike në njësinë administr
Audi RS7 më i bukur se kurrë (FOTO LAJM) Audi duket se ka vendosur që modelin e tij RS7 ta pajisë me rrota të gjelbra duke bërë që të ketë një pamje ndryshe. Duk
Nis shpimi i puseve në Prishtinë (FOTO LAJM) Në vazhdën e mirëmbajtjes dhe revitalizmit të hapësirave të gjelbra Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria e Shërb