999 rezultate për

gjelat

Deschamps rinovon kontratën me Francën Didier Deschamps ka rinovuar bashkëpunimin e tij me Federatën Franceze të Futbollit, për të drejtuar “gjelat” deri në fu
Mbyllet pjesa e parë, "gjelat" tregojnë fuqinë ndaj kuqezinjve (VIDEO) Franca e ka mbyllur në avantazh të dyfishtë pjesën e parë ndaj Shqipërisë. "Gjelat" ishin thjeshtë të paparashikueshë
Formacionet e mundshme: Liverpool-Tottenham, "gjelat" sfidojnë kryesuesit (FOTO LAJM) Një javë pas ndalesës së parë në kampionat, në atë barazim 1-1 ndaj Manchester United në “Old Trafford”, Liverpoolin e J
"France Football" i trembet Shqipërisë: Arsyet përse "gjelat" duhet të kenë kujdes Revista e përjavshme franceze "France Football", në numrin e radhës i ka kushtuar një hapësirë të veçantë sfidës së 7 sh
Shkencëtarët japonezë me muaj të tërë studiojnë pse gjeli këndon në mëngjes Ky ishte objekti i studimit të Universitetit të Nagoya të Japonisë, të cilët avancuan në një eksperiment të mirëfilltë p
E dini pse "këndon" gjeli çdo mëngjes ? Ky ishte objekti i studimit të Universitetit të Nagoya të Japonisë, të cilët avancuan në një eksperiment të mirëfilltë p
Gjeli i detit bllokon rrugën për të kaluar gjelat e tjerë (VIDEO) Një gjel deti në New Hampshire bëri një gjest sikur të ishte polic që rregullon komunikacionin. Në një video që po qa
Nga derrat, tek gjelat dhe mbathjet: Gjërat më të çuditshme që mund të shihni në avion (FOTO LAJM) Trafiku ajror është rritur ndjeshëm vitet e fundit në nivel global, gjë e cila ka sjellë edhe rritjen e konkurrencës në
Kante mblidhte plehra kur “Gjelat” fitonin Botërorin në vitin 1998 Një nga më të mirët në fushën e lojës këtë Botëror për Francën, edhe pse nuk pikaset shumë gjatë 90 minutave, ka qenë pa
Franca nuk fal, Mbappe kalon në avantazh "gjelat" (VIDEO) Janë dashur 35' minuta që Franca të kalojë në avantazh ndaj Perusë. Topi është kthyer nga Oliver Giroud që më shumë ë
Peruja mbyll në mbrojtje "gjelat" e Francës Sapo ka nisur ndeshja e rradhëz e grupit C, ku Franca po përballet më Perunë. Këto minuta të para kombëtarja e Perus
Gjelat e detit bllokojnë rrugën Lezhë-Shkodër (VIDEO) Gjelat e detit po popullojnë superstradën Lezhë-Shkodër. Festat e fund vitit për fermerët e Zadrimës në Lezhë janë ditët
Gjermani-Francë, ja notat e ndeshjes (FOTO LAJM) Franca mori një sukses të madh ndaj Gjermanisë duke siguruar nj biletë për në finalen e madhe të Lionit ndaj Gjermanisë.
"Gjelat" po këndojnë, Griezman kalon në avantazh Francën (VIDEO) Franca e mbyll në avantazh pjesën e parë me një gol nga pika e bardhë të shënuar nga Griezman. Ricozli dha një 11-metërs
7 arsye se pse Franca e mund sot Gjermaninë (FOTO LAJM) Franca duhet të bëjë një ndeshje perfekte për të siguruar një biletë për në finale sonte në mbrëmje ndaj kampionëve të B
Franca dopietë ndaj Islandës, dy gola të shpejtë (VIDEO) Nuk ka zgjatur më shumë se 13 minuta “heshtja” e golave në sfidën Francë-Islandë. Vendasit kanë kaluar në avantazh pas n
Shqipëria po shkëlqen ndaj Francës, "gjelat" janë në gjumë Kombëtarja jonë ka bërë një paraqitje shumë të mirë në 45 minutat ndaj Francës duke e mbajtur rezultatin të bardhë. Kuqe
Shqiponjat apo gjelat do fitojnë? “Fitojnë shqiponjat apo gjelat? Kjo ka qënë pyetja që ka startuar një media franceze, e cila ka publikuar fotomontazhin
Sfida me Francën/ Statistikat ogur i mirë për kuqezinjtë Mbrëmjen e sotme, Franca dhe Shqipëria do të përballen në Marsejë në kuadër të takimeve të dyta finaliste për “Euro 2016
Francë-Shqipëri, me "gjelat" kemi fituar vetëm në miqësore Shqipëria do ta luajë ndeshjen e dytë në Grupin A të mërkurën në mbrëmje në orën 21:00, në Marsejë. Pas humbjes së hidh