999 rezultate për

gjatesise

Sa më e madhe të jetë diferenca e gjatësisë mes një çifti, aq më e lumtur do të jetë martesa e tyre Sa më e madhe të jetë diferenca e gjatësisë mes një çifti, aq më e lumtur do të jetë martesa e tyre, kështu thotë studim
Kardiologu 109 vjeçar thotë sekretet e jetëgjatësisë Dr. Martin u shpreh se “sekreti i jetëgjatësisë qëndron në enët e gjakut”. Nëse ata janë të pastra dhe të shëndetshm
Fshati më jetëgjatë tregon sekretin e shëndetit Fshati Poppin në Italinë Jugore, po del të jetë i pari me banorët më të shëndetshëm në botë. Një gjë të tillë e thotë
Vitamina E, sekreti i bukurisë dhe jetëgjatësisë Vitamina E është një vitaminë tejet e rëndësishme e cila luan role shumë thelbësore për shëndetin e njeriut. Ajo ësht
Sa gjatë mund të jetojë një njeri sipas shkencës Qeniet humane e kanë arritur limitin e jetëgjatësisë, thonë shkencëtarët. Edhe pse po jetojmë më gjatë se gjeneratat
104-vjeçarja zbulon sekretin e jetëgjatësisë: Pijet me gaz Një 104-vjeçare betohet se sekreti i saj i jetëgjatësisë është konsumimi i coca-cola dietike çdo ditë. Theresa Rowley
Çfarë e zgjat më shumë jetën, paraja apo arsimimi? A është me të vërtetë paraja, ashtu siç është hamendësuar në të kaluarën një faktor i jetëgjatësisë, apo arsimi? Një stu
Kjo është receta e jetëgjatësisë dhe qenka kaq e thjeshtë A e ka zbuluar dikush sekretin e rinisë së përjetshme? Ose atë të jetës së përjetshme? Jo, deri më tani, pavarësisht se
Zbulohen ushqimet e jetëgjatësisë Së fundmi, kur bëhet fjalë për shëndetin dhe ushqyerjen e shëndetshme, ndërgjegjësimi ashtu si edhe njohuritë e njerëzve
Ushqimet e jetëgjatësisë Së fundmi, kur bëhet fjalë për shëndetin dhe ushqyerjen e shëndetshme, ndërgjegjësimi ashtu si edhe njohuritë e njerëzve
104-vjeçari nga Vitia rrëfen për sekretin e jetëgjatësisë (VIDEO) Ai ka shëndet të mirë dhe ende ka ngrohtësinë dhe fisnikërinë për të dhënë këshilla të mira. Në fshatin Remnik të Vit
Pesha ideale në bazë të gjatësisë që keni Rezultatet bazohen ne këtë lloj formule: (Gjatësia juaj – 100) – (10% x (Gjatësi – 100) = Pesha 1- Nese jeni e gjate
Inisgne: Doja të luaja me Messin Ylli italian i Napolit, Lorenzo Insigne e ka konfirmuar se gjiganti spanjoll, Barcelona e dëshironte atë këtë verë, teks
Është 180 vjeç, por kur të mësoni arsyen e jetëgjatësisë do të çuditeni Mahashta Mûrasi nga qyteti i Bangalore i Indisë Veriore, sipas Librit Botëror të Rekordeve, ai është njeriu më i vjetër
Sekreti i jetëgjatësisë së fisit “Hunza” që nuk sëmuren kurrë (FOTO LAJM) Keni dëgjuar ndonjëherë për fisin Hunza? Ka shumë histori dhe mite rreth njerëzve që jetuan të lumtur dhe të shëndet
104-vjeçarja rrëfen sekretin e jetëgjatësisë Mary Charlton është një pensioniste që se fundmi ka festuar 104-vjetorin. Edhe pse ka arritur në këtë moshë, ajo vazh
104-vjeçarja tregon sekretin e jetëgjatësisë Mary Charlton, një pensioniste e huaj, teksa feston 104-vjetorin e saj, rrëfen edhe sekretin e saj të jetëgjatësisë.
Pjeshka, fruti i jetëgjatësisë. Ja përse duhet ta konsumoni! Pjeshka ky frut që konsiderohet si simboli i jetëgjatësisë në Kinë, ka origjinën e vet në këtë vend ku është kultivuar p
Arbër Çepani: Ja sekreti i jetëgjatësisë së lidhjes time të dashurisë! Fituesin e “Big Brother 1”, Arbër Çepani, tani e shohim mëngjeseve si moderator të programit “Mirëmëngjes Shqipëri!” në
Shkencëtarët “E kemi arritur limitin e jetëgjatësisë” Sipas një studimi të ri, të publikuar tek revista Nature, numri total i ditëlindjeve që mund të shpresojmë të festojmë ë