999 rezultate për

gjallĂ

"Unë vdiqa dhe u ringjalla", bashkëshortja e Moikomit flet për humbjen e tij Pak ditë më parë u nda nga jeta shkrimtari dhe studiuesi i njohur, Moikom Zeqo. Ai humbi betejën me sëmundjen e rëndë në
Detaje për koronavirusit: Lindi në tregun e Kinës ku shiteshin kafshë të ngordhura Koronavirusi është sëmundja infektive e cila po tmerron botën. Ndërkohë që vendet ku lindi virusi tashmë janë drejt
Emery i thur elozhe vetes: Arsenali ishte në rënie, unë e ringjalla Unay Emery bëson se ai kishte bërë progres te Arsenali para setë shkarkohej në fundin e vitit të kaluar. Unai Emery
Këto janë 3 qytetet me numrin më të lartë të aborteve në Shqipëri Demografia e Shqipërisë ka hyrë në një cikël krize, prej emigracionit të lartë, rënies së numrit të lindjeve, rënies së
Nxirren të gjalla pas 24 orësh nëna dhe vajza dy vjeçare, fjalët e ndjera për shpëtim (FOTO LAJM) Një vajzë 2 vjeçare dhe nëna e saj janë nxjerrë të gjalla nga rrënojat e tërmetit që shkundi Turqinë. Të përqafuara s
Shkrepje në kohën dhe vendin e duhur që tregojnë mrekullitë e natyrës (FOTO LAJM) Në momentin kur mendoni se natyra nuk mund t’ju befasojë më, ajo kthehet me një hakmarrje: më e bukur dhe magjike se kur
Zhul i vërtetë! Bllokohen 257 kg mish që mbahej në kushte mizerabël (FOTO LAJM) 257 kg produkte mishi janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Nga kontrolli i ushtruar rezultoi se subjekti
SHBA ndalon kukullat seksuale për pedofilët Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA votoi të mërkurën për të ndaluar importimin dhe transportimin e robotëve seksuale dhe kuku
Ndodh mrekullia, tre gra dalin të gjalla nga flakët e avionit me 104 të vdekur në Kubë (FOTO & VIDEO) Mund të quhet një mrekulli fakti se tre gra kanë mundur të shpëtojnë nga aksidenti tragjik gjatë mbrëmjes së djeshme në
Tregtia me Serbinë, pas 30 vitesh rihapet eksporti i të imtave Shqipërisë i ndizet pas 30 vitesh drita e gjelbër e eksportit të të imtave dhe mishit të tyre nga ana e Serbisë. Në n
Ligji zviceran u jep shpirt aragostave, nuk do të zjehen më të gjalla Ligjvënësit zviceranë kanë vendosur që muajin e ardhshëm të ndalojnë zierjen e aragostave të gjalla pasi mendohet se ata
Bashkia e Tiranës hap për të tretin vit tregun e shpendëve të gjalla në Baldushk Gjelat e detit nga zona e Baldushkut, e cila njihet për rritjen e tyre, janë kthyer në traditë për tavolinën e çdo qytet
Babai i tre fëmijëve djeg të gjalla në makinë dy gratë e tij Një burrë në Indi ka shokuar mbarë opinionin publik. Ai pranoi para policisë se ka djegur dy gratë e tij të gjalla. Me
Me temperatura deri në 210 gradë, ky është lumi që i djeg viktimat e gjalla (FOTO LAJM) Lumi Amazonian në zemër të pyjeve mund të arrijë temperaturat 100 ° C dhe është kaq i nxehtë sa që cdo ditë shkakton vik
Të ziera apo të gjalla ?! Ja cilat janë mënyrat më të mira për t'i ngrënë perimet Tashmë e dini që mënyrat e shëndetshme të të ushqyerit ndikojnë drejtpërdrejt në jetën e gjithësecilit prej nesh, për kë
Bashkia hap tregun e shpendëve të gjalla në Njësinë Administrative të Baldushkut Për të dytin vit radhazi, në prag të festave të fundvitit, qytetarët e Tiranës kanë mundësi që të blejnë produkte të sig
E tmerrshme/ 19 vajza digjen të gjalla nga ISIS pasi refuzuan “xhihadin e seksit” 19 vajza yazide janë djegur të gjalla në Mosul, në kryeqendrën e ISIS-it, pasi kanë refuzuar të bëjnë seks me terroristë
Kush do të guxonte të pinte një "koktej" me peshq dhe bretkosa të gjalla? (VIDEO) Në këtë video ju do të shikoni se si një burrë nga Liaoning i Kinës, është në gjendje që të pijë ujë nga kavanozi i mbus
SHËNIM/ Skandali i pulave, a funksionojnë ndonjëherë pa u nxitur nga media këto institucionet tona? Nga Albeu.com Emisioni “Fiks Fare” publikoi sot pjesën e dytë të investigimit në lidhje me futjen në mënyrë ileg
Basha: Dy vite për të vështira pa Olldashin, vlerat e tij janë ende të gjalla Teksa kanë kaluar dy vjet nga ndarja nga jeta e Sokol Olldashit, kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se me të në krah, k