999 rezultate për

gjaku

9 vite nga "21 janari", Artan Hoxha: Kostumet janë spërkatur me gjakun e shqiptarëve Ditën e sotme bëhen 9 vite që nga demontrata e 2011 në Bulevard. Në 21 janar humbën jetën 4 persona të cilët u qëllua
"Pashë gjurmë gjaku dhe këpucë", flet dëshmitari i pengmarrjes në Kamëz Pengmarrja e ndodhur në Kamëz është parë nga qytetarët që gjendeshin aty pranë. Një prej dëshmitarëve tha për media
E keni matur gabim, si të kontrolloni saktë tensionin Në mënyrë që të zbulojnë nëse vuani nga hipertensioni apo jo, mjeku apo infermieri do ju masin tensionin e gjakut. Mënyr
Nëse keni këtë grup gjaku, rrezikoheni nga kjo sëmundje Të dish grupin e gjakut, sipas mjekësisë kinezë do të thotë të dish shumë më shumë gjëra sesa analizat mund t'ju thonë.
Kjo është arsyeja pse duhet t’i konsumoni ato çdo ditë hudhrën dhe limonin Hudhra dhe limoni përfaqësojnë një eliksir të vërtetë dhe të çmuar për shëndetin tonë. Këtu janë të gjitha përfitimet që
Arsyeja pse anashkalimi i mishrave të dhëmbëve është më i rrezikshëm se sa mendoni Mishrat e dhëmbëve janë pjesa e cila mund të neglizhohet më së lehti gjatë ditës kur vendosni të pastroni dhëmbët, trans
Serbi dhuroi 100 mijë euro, Naçi: Nuk i pranova për gjakun e shqiptarëve në Kosovë Elvis Naçi ka bërë një rrëfim në minutat e para të emisionit të sotëm “Shqiptarët për shqiptarët” në Neës24. Ai tha
Mishrat e dhëmbëve janë më të rrezikshme se sa mendoni Ne kryejmë të njëjtin ritual çdo mëngjes dhe mbrëmje. Gjithmonë i lajmë dhëmbët me kujdes, por ekziston një pjesë e rënd
E frikshme, çfarë iu bën enëve të gjakut një pije e vetme energjike Një hulumtim i realizuar nga Universitetit të Teksasit, i pari që tregon qartë rrezikun e sindromit metabolik të shkaktu
Nuk ekziston ilaç më i mirë se ky çaj për uljen e tensionit dhe kolesterinës! Vetëm pak njerëz dinë për të gjitha cilësitë e tij shëruese Kjo kokërr e imët është e pasur me fitosterolime – substa
Katër ushqime që duhet të konsumoni pasi keni humbur gjak Humbja e gjakut pas një operacioni, aksidenti ose në çfarëdo mënyre tjetër duhet të zëvendësohet sa më shpejt që të jetë
"Kosovës thikën pas shpine", reperi shqiptar-Ramës: Gjaku i fëmijëve në varre... (FOTO LAJM) Vizita e presidentit të Serbisë në Tiranë, pak ditë pasi mohoi masakrën ne Reçakut, ka prekur dhe ka lënduar zemrat e sh
Mjekët paralajmërojnë: Profesioni i shoferit është shumë i rrezikshëm për shëndetin Bazuar në një studim 13-vjeçar, specialistë nga Universiteti i Harvardit kanë përcaktuar se profesioni i shoferit është
Gënjeni nëse thoni që s'i keni bërë këto gjëra gjatë periodave 1. Është arritje të bësh dush, të fshihesh me peshqir dhe të mos bjerë qoftë edhe një pikë gjaku në të. Për të gjitha he
Testet mjekësore që çdo burrë duhet t'i kryejë Kryerja e kontrolleve të duhura mjekësore në kohën e duhur është gjëja më e rëndësishme që mund të bëni për shëndetin. K
"Pusho se me hip gjaku në kokë", Rama i kthehet keq gruas në Laç Kryeministri Edi Ram ka pasur një përplasje me një banore nga Laçi e cila teksa kërkon të dijë kur do të hyjnë në shtëpi
3 arsyet kryesore pse duhet të flini me çorape Çorapet ju ndihmojnë që të flini sa më mirë. Ato ngrohin këmbët dhe enët e gjakut në shputa do të zgjerohen dhe kështu t
Madona trondit fansat, përfundon në spital për një ndërhyrje të veçantë (FOTO LAJM) Kohët e fundit, diva e muzikës pop Maddona anuloi disa shfaqje muzikore dhe koncerte për shkak të problemeve shëndetësor
Të gjithë personat me hipertension, keni kujdes nga këto ushqime Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë fatal për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, hipertensioni mund të shkakto
"U prefsh në paqe gjaku im", Albano Bogdo në zi (FOTO LAJM) Aktori i njohur i humorit, Albano Bogdo ka humbur njeriun e tij të dashur. Bogdo ka postuar një foto tijën në rrjete soc