999 rezultate për

gjakoves

Kusari e nervozuar në komunën e Gjakovës, kërkojnë ta nxjerrin jashtë me sigurim Sot në Gjakovë u protestua kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Shoqëria civile në Gjakovë protestoi n
Thoshtë fjalë të pista dhe na prekte! Nxënëset e Gjakovës rrëfejnë abuzimet nga mësuesi Një tjetër rast ngacmimi seksual është raportuar në Kosovë pas rastit të përdhunimit të 16-vjeçares nga Drenasi. Ndaj
E frikshme trashësia e borës në këtë qytet të Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është d
Përfundon protesta, edhe këtë vit shqiptarët ndalën serbët e maskuar Pelegrinët serb nuk kanë ardhur sot në qytetin e Gjakovës për pelegrinazhin e tyre të rregullt vjetor. Ndërkohë qytetarë
Nis në Gjakovë protesta e qytetarëve kundër serbëve Ashtu siç është paralajmëruar, në Gjakovë ka filluar protesta kundër vizitës së disa serbëve për të bërë pelegrinazh në
Familja e Shefit të Krimeve merr falas lopë nga shteti, a s'ka familje më të varfër? Familja e Drejtorit të Krimeve Ekonomike në policinë e Gjakovës figuron në listën që ka publikuar komuna, krahas 29 emra
Bëhen 100 dëshmi kundër krimeve serbe Grupi i Shoqërisë Civile për grumbullimin e dëshmive për krime lufte dhe përgatitjen e kallëzimeve penale kundër krimine
Pakësohet ushqimi, ujku zbret në qytetin e Gjakovës (VIDEO) Me ditët e ftohtatë dimrit edhe ujqërit kanë filluar të afrohen në qytetet e Kosovës. Është qyteti i Gjakovës që po r
Prokurorët arrijnë në konkluzione tronditëse nga vrasja me telekomandë e Haxhi Ahmetit 61-vjeçari Haxhi Ahmeti u vra të dielën në mënyrë të sofistikuar në shtëpinë e tij në Smolicë të Gjakovës. Eksploziv
I vunë eksploziv në banesë dhe e vranë, detaje të reja për 61 vjeçarin Një 61 vjeçar është vrarë me eksploziv në Smolicë të Gjakovës. Haxhi Ahmetit, mjeti shpërthyes i ishte vendosur në dyer
Këtu ndodhi vrasja makabre në Gjakovë “Shpërthim eksploziv me pasja fatale”, kështu është iniciuar rasti për vrasjen e sotme të Haxhi Ahmetit 61-vjeç nga Smol
Shpërthim në Gjakovë, ka të vdekur Në qytetin e Gjakovës një persna ka mbetur i vrarë si pasojë e një shpërthimi. Informatat e marra nga policia sqarojn
Hidhet nga ura një person në Gjakovë Një 44 vjeçar ka vrarë veten duke u hedhur nga ura e fshatit Meqë në Gjakovë. N.K., 44 vjeç, dyshohet të jetë hedhur
Shpërndahen protestuesit në Gjakovë Pas disa orësh protestë kundër vizitës së paralajmëruar të peligrinëve serb në kishën ortodokse të qytetit, qytetarët e
Nis protesta në Gjakovë kundër ardhjes së serbëve Ka nisur protesta në Gjakovë kundër ardhjes së paralajmëruar të pelegrinëve serbë në këtë qytet. Kjo protestë u thirr
Kjo është tropojania që u vra nga burri (FOTO LAJM) 40 vjeçarja nga Tropoja, Valbonë Marku Nrecaj është gruaja që u vra mbrëmë nga ish burri i saj, Pjetër Nrecaj. Vikti
Vrasësi i gruas dhe vajzës së tij ishte qefli i armëve (VIDEO-FOTO LAJM) Vrasja e dyfishtë që ka ndodhur mbrëmë në Brekoc të Gjakovës mbetet ende mister ndërsa po dalin detaje drithëruese. P
Sot gjakovarët ia bënë ditë pushimi vetes, mësoni arsyen Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka marrë vendim që 14 qershorin, ditën e Çlirimit të Gjakovës ta shpallë di
Zbardhet aktakuza ndaj Lekajt, dyshohet për dëmtim 70 mijë euro Ish-kryetari i Komunës së Gjakovës dhe ministri aktual i Infrastrukturës Pal Lekaj akuzohet për keqpërdorim të detyrës z
Vdekja e aktorit të “O Sa Mirë”, shoqerohen gjashtë persona Gjashtë persona deri më sot janë intervistuar si dëshmitarë nga Prokuroria Themelore e Gjakovës, për rastin e Art Kurtit