999 rezultate për

gjakova

Kaq vite burg mori gjakovari që vrau gruan dhe vajzën Rreth tre muaj pas ngjarjes që tronditi Kosovën është dhënë dënimi për 43-vjeçarin që ekzekutoi ish-bashkëshorten dhe va
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Abu Dhabi Nora Gjakova i siguroi medaljen e artë të Kosovës në Grand Slamin Abu Dhabi në kategorinë 57 kilogram. Gjakova mposht
Ky është i mituri që u kërkon cigare gjakovarëve (VIDEO) Kohë më parë përmes një eksperimenti social janë testuar qytetarët e Gjakovës, së si do të reagojnë kur një fëmijë u afr
Nëna gjakovare e tri vajzave ka nevojë për ndihmë (VIDEO) Ka mbetur e shtrirë dhe vetëm në mëshirën e vajzës, 13-vjeçare. Derisa vuan nga sëmundja e rëndë, nëna 34-vjeçare që
Policia nuk e liron protestuesin që doli në mbrojtje të nënave gjakovare Njëri nga pesë protestuesit e arrestuar të martën në Gjakovë është dërguar në mbajte. Policia e Kosovës ka njoftuar për
Thaçi nuk është stabil në vendime, dje ishte më serbët kurse sot me nënat gjakovare Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe një herë tregon se është i paqartë në vendime dhe flet në bazë të emocioneve.
Vuçiç: Gjakova dhe Kaçaniku nuk sulmohen duke futur pizhamet në jastëk Idea e Aleksandër Vuçiç për ndryshime në shërbimin ushtarak të Serbisë, që nënkupton zbritjen e kohëzgjatjes në shërbim
"Trimat" gjakovarë rrahin nusen në mes të natës Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar një grua është rrahur nga burri dhe vjehrri i saj. Viktima femër është dërguar p
Sot gjakovarët ia bënë ditë pushimi vetes, mësoni arsyen Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka marrë vendim që 14 qershorin, ditën e Çlirimit të Gjakovës ta shpallë di
Burri nga Gjakova dehet dhe përzen gruan dhe fëmijët Një burrë nga Gjakova në gjendje të dehur ka përzënë nga shtëpia gruan dhe fëmijët e tij. Rastin e ka raportuar vetë gru
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tel Aviv Nora Gjakova është kurorëzuar me medaljen e artë në Kampionatin Europian të Xhudos që u zhvillua në Tel Aviv. Xhudist
Nuk ka medalje për Akil Gjakovan Akil Gjakova nuk e ka pasuar dot Nora Gjakovës, Distria Krasniqit dhe Fjolla Kelmendit, pasi nuk arriti të fitonte medal
Vazhdon krenaria, një tjetër xhudiste i shton medaljen e artë koleksionit të Kosovës Pas Distria Krasniqit, edhe xhudistja Nora Gjakova ka arritur të fitojë medaljen e artë në ‘Grand Prix’ në Turqi. Spo
​Presidenti Thaçi dekreton gjashtë heronj nga Gjakova Me urdhër të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, sot do të bëhet dekretimi i gjashtë heronjve nga komuna e Gjakovës.
Edhe sot kënaquni ne diell, Gjakova më e nxehta Gjatë ditës se sotme në gjithë vendin do të mbajë mot i nxehtë. Temperatura do të sillet nga minimalja prej 0 gradë Cel
Gjakovari tregon burrërinë, rreh tre femra Policia e Kosovës raporton se në rrugën “Fehmi Agani” në Gjakovë është arrestuar një person pasi që i njëjti pas një mos
Serbët anulojnë vizitën në Gjakovë, thonë se frikësohen Serbët e zhvendosur nga Gjakova nuk do të vizitojnë sot vendlindjen e tyre. Nga ardhja në Kosovë, siç thonë ata, kanë h
Gjakova bëhet së shpejti stadiumi me fushë sintetike Kuvendi komunal i komunës së Gjakovës në seancën e sotme të jashtëzakonshme ka votuar me shumicë votash propozim-vendimi
Dialekti i Kosovës e zbulon shqiptarin me pasaportë të Shqipërisë Policia e Shqipërisë ua ka dorëzuar autoriteteve kosovare të policisë në pikë-kalimin kufitar Morin-Vërmicë, shtetasin A
Gjakovarët të painteresuar për protestën kundër pelegrinëve serbë Një numër jo i madh i qytetarëve janë ngritur në protestë pranë kishës ortodokse në Gjakovë me kërkesën për ngritjen e a