999 rezultate për

gjakovĂ

8 vjeçari nga Gjakova kĂ«rkon ndihmĂ« pĂ«r shĂ«rim Arber Hoti, 8 vjeqari nga Gjakova vuan nga “Leukemia Acute”, dhe Ă«shtĂ« duke luftuar pĂ«r jetĂ«n. Arberi ka nevojĂ« pĂ«r n
Dyshohet se ngacmoi seksualisht nxënësen, arrestohet mësuesi nga Gjakova Një mësues i një shkolle fillore në Gjakovë është arrestuar me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht nxënëset e tij. P
Nis në Gjakovë protesta e qytetarëve kundër serbëve Ashtu siç është paralajmëruar, në Gjakovë ka filluar protesta kundër vizitës së disa serbëve për të bërë pelegrinazh në
Gjakovari dënohet 1 muaj paraburgim pse vodhi një lap-top Gjykata Themelore në Gjakovë njofton se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e
Nora Gjakova nderon Kosovën me medalje në Kinë Xhudistja nga Kosova Nora Gjakova i ka sjellë një sukses tjetër Kosovës në sportin e xhudos, pasi ka siguruar medaljen e
Xhudisti shqiptar fiton medaljen e artë në kampionatin evropian (FOTO LAJM) Akil Gjakova ka arritur të marrë medaljen e arit në Kampionatin Evropian U-23. Xhudisti shqiptar vazhdoi formën e mi
Kaq vite burg mori gjakovari që vrau gruan dhe vajzën Rreth tre muaj pas ngjarjes që tronditi Kosovën është dhënë dënimi për 43-vjeçarin që ekzekutoi ish-bashkëshorten dhe va
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Abu Dhabi Nora Gjakova i siguroi medaljen e artë të Kosovës në Grand Slamin Abu Dhabi në kategorinë 57 kilogram. Gjakova mposht
Ky është i mituri që u kërkon cigare gjakovarëve (VIDEO) Kohë më parë përmes një eksperimenti social janë testuar qytetarët e Gjakovës, së si do të reagojnë kur një fëmijë u afr
Nëna gjakovare e tri vajzave ka nevojë për ndihmë (VIDEO) Ka mbetur e shtrirë dhe vetëm në mëshirën e vajzës, 13-vjeçare. Derisa vuan nga sëmundja e rëndë, nëna 34-vjeçare që
Policia nuk e liron protestuesin që doli në mbrojtje të nënave gjakovare Njëri nga pesë protestuesit e arrestuar të martën në Gjakovë është dërguar në mbajte. Policia e Kosovës ka njoftuar për
Thaçi nuk është stabil në vendime, dje ishte më serbët kurse sot me nënat gjakovare Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi edhe një herë tregon se është i paqartë në vendime dhe flet në bazë të emocioneve.
Vuçiç: Gjakova dhe Kaçaniku nuk sulmohen duke futur pizhamet në jastëk Idea e Aleksandër Vuçiç për ndryshime në shërbimin ushtarak të Serbisë, që nënkupton zbritjen e kohëzgjatjes në shërbim
"Trimat" gjakovarë rrahin nusen në mes të natës Në orët e vona të mbrëmjes së kaluar një grua është rrahur nga burri dhe vjehrri i saj. Viktima femër është dërguar p
Sot gjakovarĂ«t ia bĂ«nĂ« ditĂ« pushimi vetes, mĂ«soni arsyen Kryetari i komunĂ«s sĂ« GjakovĂ«s, Ardian Gjini ka marrĂ« vendim qĂ« 14 qershorin, ditĂ«n e Çlirimit tĂ« GjakovĂ«s ta shpallĂ« di
Burri nga Gjakova dehet dhe përzen gruan dhe fëmijët Një burrë nga Gjakova në gjendje të dehur ka përzënë nga shtëpia gruan dhe fëmijët e tij. Rastin e ka raportuar vetë gru
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tel Aviv Nora Gjakova është kurorëzuar me medaljen e artë në Kampionatin Europian të Xhudos që u zhvillua në Tel Aviv. Xhudist
Nuk ka medalje për Akil Gjakovan Akil Gjakova nuk e ka pasuar dot Nora Gjakovës, Distria Krasniqit dhe Fjolla Kelmendit, pasi nuk arriti të fitonte medal
Vazhdon krenaria, njĂ« tjetĂ«r xhudiste i shton medaljen e artĂ« koleksionit tĂ« KosovĂ«s Pas Distria Krasniqit, edhe xhudistja Nora Gjakova ka arritur tĂ« fitojĂ« medaljen e artĂ« nĂ« ‘Grand Prix’ nĂ« Turqi. Spo
​Presidenti Thaçi dekreton gjashtĂ« heronj nga Gjakova Me urdhĂ«r tĂ« presidentit tĂ« KosovĂ«s Hashim Thaçi, sot do tĂ« bĂ«het dekretimi i gjashtĂ« heronjve nga komuna e GjakovĂ«s.