999 rezultate për

gjak

A e dini se njerëzit që nuk i lajnë këmbët në dush bëjnë një gabim të madh? Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse!
Fqinjët flasin për horrorin në Pogradec: Kishte dy gisht gjak Të tjera detaje mësohen nga vrasja e 70 vjeçare Firdes Çekiçi, nga i biri, mbrëmjen e djeshme në fshatin Buçimas, Pograd
Sëmundjet e gjakut: Ja çfarë janë, nga se shkaktohen dhe si mund të mbahen nën kontroll! Në sëmundjet e gjakut bëjnë pjesë: helmimi i gjakut (sepsa), hemofilia, tromboza , pagjakësia (anemia), leukemia, etj.
"I artë", grupi i gjakut që e kanë vetëm pak njerëz në botë Përveç tetë llojeve të zakonshme të gjakut, ekzistojnë edhe disa lloje të tjera të gjakut të cilat janë tejet të rralla.
Pamje tmerri nga Bejrut: Makina e shtëpi të shkatërruara, njerëz të gjakosur nëpër rrugë Kryeqyteti i Liban, Bejrut është kthyer në një fushë lufte pas shpërthimit të një fabrike fishekzjarresh duke shkaktuar
"Pashë njerëz që vraponin të gjakosur", dëshmitarët tregojnë momentin e shpërthimit (VIDEO) Dëshmitarët në Bejrut e kanë përshkruar momentin e shpërthimit në qytet si dhe pasojat e zjarrit. Sipas medieve të hu
Përballja Juve-Lyon, Depay ndez gjakrat: Ne nuk kemi frikë Memphis Depay paralajmëron skuadrën e Juventusit. Ylli holandez i Olympique Lyon, ka bërë të ditur se është absolutis
STUDIM: Ka prekur rreth 50 milion njerëz në botë, Alcajmeri mund të zbulohet përmes një analize gjaku Studimet mbi një analizë eksperimentale të gjakut për sëmundjen Alcajmer tregojnë se ajo është shumë e saktë të dallojë
Pesë ushqimet e duhura për të mbajtur tensionin nën kontroll Shumë persona kanë probleme me shëndetin dhe mundohen t’i dëgjojnë sa më shumë këshillat e mjekut. Ata që ankohen më së
Mblodhi 30 persona për festë, arrestohet një person Policia e Kosovës ka arrestuar dje një person në rrugën “Gjergj Fishta” në Gjakovë, pasi që kishte organizuar aheng, rap
Çfarë që po përpiqet t'ju tregojë dhimbja e kokës në mëngjes Zgjimi në mëngjes me dhimbje koke, është mënyra më e keqe për të nisur ditën. Dhimbjet e kokës në mëngjes shpesh ting
​"5 vdekje nga COVID-19 brenda 2 orësh në Spitalin e Gjakovës" Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha, përmes një statusi në Facebook ka thënë se në Spitalin e Gjakovës kanë n
Këshilla kundër vapës për gratë shtatzëna Vapa është vërtet raskapitëse për një grua që pret të sjellë në jetë një fëmijë. Ama ekzistojnë disa mënyra për ti
Katër përfitimet e rëndësishme të të notuarit në det Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodh
Rrëfimi tronditës: Amber Heard qëndronte shtrirë në dysheme, lakuriq dhe e gjakosur Mikesha e aktores Amber Heard tha sot në gjykatë se kjo e fundit ishte lënë lakuriq dhe e gjakosur në dysheme, ndërsa is
Vetëm një test gjaku, ja teknika që zbulon kancerin 4 vjet para shfaqjes së tij Teknika PanSeer është metoda më revolucionare në identifikimin e qelizave kanceroze në organizmin tonë. Kjo shpikje kons
Shumë gra betohen që i kanë zhdukur variçet e tyre me një kokërr domate Variçet janë thjesht enë gjaku shumë pranë lëkurës të cilat janë zmadhuar dhe trashur në mënyrë jonormale. Tek shumë gra
"Përgjaket" ndeshja e futbollit në Pukë, goditen barbarisht futbollistët Janë dhunuar barbarisht lojtarët në stadiumin e qytetit të Pukës “Ismail Xhemali” mes vendasve dhe Egantias, që u mbyll
COVID-19/ Zbardhet emri, kush është studentja 21-vjeçare që ndërroi jetë tek Infektivi Viktima më e re në Shqipëri nga COVID-19, vetëm 21 vjec është vajza Amantia Çarçiu nga Gramshi. Burimet bëjnë me dije
Presidenti i Brescias tregon momentin kur tentuan ta grabisin: U mbulova me gjak Presidenti i Brescias, Masimo Celino, ra pre e një grabitje të dhunshme pasditen e së dielës. Dy persona e sulmuan pa