999 rezultate për

gerxhaliu

A kanë vdekur nga koronavirusi? Familjarët e të ndjerëve kërkojnë tu bëhet autopsia Familjarët dhe të afërmit e personave të cilët kanë humbur jetën nga koronavirusi, po insistojnë që tu bëhet autopsia.
"Kemi me t' kujtu sa të kemi jetë", flet e mbijetuara e aksidentit ku humbi jetën parashutisti Ditën e djeshme ka ndodhur një aksident në ajër mes dy parashutistëve, të cilët janë përplasur gjatë kohës së aterrimit
Famija merr trupin e Arian Dacit Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka konfirmuar se para një ore i është kryer autopsia trupit
Arian Dacit do t'i kryhet autopsia Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka treguar se trupit të Arian Dacit do t’i bëhet autopsia.
Gërxhaliu sërish drejtor Arsim Gërxhaliu është rikonfirmuar në pozitën e Drejtorit të Institutit të Mjekësisë Ligjore të Kosovës edhe për një man
Ofertë për Ministrin Hamza që të dalë kundër Haradinajt Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës Safet Gërxhaliu ka ftuar ministrin e financave Bedri Hamza të mos e nënshkruajë ven
Detaje për autopsinë e trupit të Armend Trenës, flet Arsim Gërxhaliu Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu ka thënë se pas marrjes së trupit të Armend Trenës do të njo
Flet mjekësia ligjore: Organet e gjetura në Lepenc u përkasin kafshëve Drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore Arsim Gërxhaliu ka folur rreth organeve të gjetura sot në Lepenc, teksa po kë
Njeriu që drejton Odën Ekonimike të Kosovës shpërthen në fjalor Shefi i Odës Ekonomike njihet si person jokonfliktuoz dhe me natyrë të butë kryesisht duke përdorur fjali të urta të zbu
Krimet e luftës, Vukotiq sot në gjykatë Në Gjykatën Themelore të Mitrovicës pritet që të vazhdojë gjykimi kundër të akuzuarit për krime lufte ndaj popullatës ci
Gjenden mbetje mortore në Gjakovë Mbetje mortore të së paku tre personave, janë gjetur ditëve të fundit në një lokacion në dalje të Gjakovës, në afërsi të
Rrëfime rrënqethëse të dëshmitarëve shqiptarë kundër Vukotiqit Në seancën e shqyrtimit gjyqësor në gjykimin e Zoran Vuketiqit, i cili akuzohet për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë,
Gërxhaliu: Rritja e pagave në sektorin publik dëmton sektorin privat Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu në një intervistë ka thënë se e përkrahin qeverinë që buxheti për
Gërxhaliu ankohet pse kompanitë kosovare nuk fitojnë tenderë në Serbi Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, tha se më shumë flitet për normalizim politik ndërmjet Repu
Gërxhaliu kritikon buxhetin mbi 2 miliard eurosh Realizimi i buxhetit të Kosovës prej mbi dy miliardë euro për vitin 2018, vihet në pikëpyetje nga përfaqësues të biznese
Gërxhaliu flet për analizat e autopisisë për të vdekurit në QKUK Pas përfundimit të autopsisë së tre pacientëve që ndërruan jetë në sallat e operacionit në QKUK, Drejtori i Institutit t
Thaçi: Në Kosovë po krijohet një klimë e mirë për bizneset Në Kosovë po krijohet një klimë e mirë për bizneset, tha presidenti i vendit Hashim Thaçi gjatë takimit që pati me kryet
Marrëdhëniet ekonomike Kosovë-Shqipëri, nën hijen e politikës Marrëdhëniet ekonomike mes Republikës se Kosovës dhe asaj të Shqipërisë mbeten simbolike dhe nën hijen e axhendës politi
Familjarët e viktimave në Kumanovë do të padisin Maqedoninë Familjarët e kosovarëve të vrarë në Kumanovë mund ta padisin Maqedoninë për keqtrajtim të trupave të pajetë. TCH ka
Gërxhaliu: Lajmi për mënyrën e vdekjes së 9 kosovarëve në Kumanovë nuk është i vërtetë Drejtori i Departamentit të Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, Arsim Gërxhaliu, ka përgënjeshtruar lajmin e gazetës Tribuna