999 rezultate për

german

Ngjiti Stuttgart në Bundesligë, Maro Gomez tërhiqet nga futbolli me skuadrën ku nisi karrierën Mario Gomez zyrtarisht sot i dha lamtumirën futbollit, duke shënuar golin e fundit me fanellën e Stuttgart. Në moshën
Lejla Ibrahimi-Sallahu pronare e re e kompanisë ajrore Germania Flug AG Lejla Ibrahimi-Sallahu ka marrë në pronësi 100 për qind të kompanisë ajrore «Germania Flug AG», e cila kryen fluturime p
Wanda Nara transferon Mauro Icaridn te Juventusi? (FOTO LAJM) Wanda Nara u godit me gurë ditën e sotme nga tifozët e Interit, për shkak të situatës aspak komode të krijuar me sulmues
Mësoni nëse do të kompesohen paratë për biletat e kompanisë që falimentoi Kush e përfytyronte që kompania ajrore e shpallur si më e mira e vitit 2018 (sipas portalit Trip Advisor) do të faliment
"Germania Airlines" mohon zërat se ka krizë financiare dhe se nuk i ka paguar punëtorët Pas disa zërave se kinse "Germania Airlines" ka krizë dhe nuk ka paguarë pagat punëtorëve të saj, vjen edhe sqarimi zyrt
Paris Saint-German blindon Neymarin Paris Saint-German është gatii t'i rinovoj kontratën yllit të tyre, Neymar Jr. Pas shumë interesimeve të klubit span
Nëna dhe djali sulmojnë me qen një grua në fshatin German Policia në Kriva Pallankë ngriti padi penale kundër L.S. (48) nga fshati German dhe njoftim kundër djalit të saj 17-vjeç
18 vjeçari shqiptar mahnit jurinë e “The Voice of Germany” (VIDEO) Një tjetër shqiptar ka korrur sukses jashtë trojeve. Protagonist është bërë një 18 vjeçar, i cili falë talentit të tij t
Shqiptari mahnit jurinë e "The Voice of Germany" (VIDEO) Shpresim Ahmeti është djali që arriti të kthente disa anëtarë te jurisë në konkursin e talenteve ‘The Voice’ në Gjermani
Rama invites German businessmen to invest in Albania During his visit in Hamburg, Germany PM, Edi Rama, met with businessmen at the German-Albanian Economic Forum. He expres
Mustafi: Jam lojtar i Arsenalit Shkodran Mustafi ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Arsenalin. Gunners kanë paguar rreth 40 milionë euro skuadrën e
5 Albanians among those attacked Munich Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kosovo, has been officially notified by the German police that two of the
Albanian killer arrested in Germany Dritan Peksani, a 26-year-old killer, part of the group lead by Admir Tafili has been arrested in Germany. He was arr
Justice Reform, Germany threatens to block EU negotiations During the press conference with his Albanian counterpart, Ditmir Bushati Foreign Minister of Germany said that if the j
Roshi was arrested in Germany for being illegally in the country Mayor of Kavaja, Elvis Roshi has been arrested in Germany. He is also one of the people attacked by the opposition and d
Ivanov destroyed the Przino Agreement The German government is deeply concerned over the political developments in Macedonia and has sharply criticized Presid
Albania might seek German assistance over helicopter crash The Group of Prosecutors investigating the helicopter crash that caused 2 victims, might seek the German assistance to e
Manjani asks for German expertise to make proper laws In an interview to Deutche Welle, minister of Justice, Ylli Manjani said that there is no turning back regarding the jus
Germany returns 255 Albanian citizens in two days Germany has returned 255 Albanian citizens on January 13th and 14th. This is confirmed to a press release of the Germ
20 illegal immigrants detained in Kakavija Police has detained 20 immigrants that were destined to Germany. They were caught at the border checkpoint of Kakavi