999 rezultate për

geographic

National Geographic: Kjo është e vërteta me ariun polar që tronditi botën Të gjithve ju kujtohet video e National Geographic në të cilën shihej një ari polar në momentet e fundit,shkruan albeu.c
Nga shpërthimi i vullkanit te kërcimi i oktapodit, fotografitë më të mira të 2017 (FOTO LAJM) Fotografi spektakolare janë zbuluar së fundmi nga National Geographic, të cilat tregojnë pamje mahnitëse të natyrës.
Europa ndër vite (FOTO LAJM) National Geographic revolucionarizoi fotografinë në historinë e saj 125-vjeçare. Fotografët e ndryshëm të kompanisë,
National Geographic në 1912: As rrahja, burgimi, mërgimi, e as vdekja nuk i tund shqiptarët nga vendi Shqiptari është europian: për më shumë se dy mijë vjet ka jetuar atje ku jeton tani – në fortesat e Epirit dhe Ilirisë,
Spektakli i natyrës, "National Geographic" publikon foto mahnitëse (FOTO LAJM) Pamje mahnitëse nga "Nature Photographer of the Year" ka publikuar "National Geographic". Fotografitë e shkrepura nëp
Fotografi mahnitëse që nuk duhet t'i humbisni! (FOTO LAJM) Gjatë gjithë viteve, fotografë nga e gjithë bota kanë dorëzuar veprat e tyre në National Geographic. Profesionistët
National Geographic zbulon fotografitë më të mira të natyrës të vitit (FOTO LAJM) National Geographic zbulon pretendentët për fotografitë më të mira të natyrës të vitit, shkruan albeu.com. Fotot mahn
10 pamjet më të bukura të vitit 2017 (FOTO LAJM) Në qoftë se ekziston ndonjë revistë që shfaq bukuritë natyrore më së miri atëherë ajo është “National Geographic”. Ga
National Geographic rëndit Kosovën dhe Shqipërinë ndër 10 vendet që duhen vizituar (FOTO LAJM) Në një artikull të ri të titulluar "Dhjetë vendet që meritojnë më shumë udhëtarë", National Geographic e ka renditur Kos
National Geographic zgjedh 15 fotot më të bukura të 2016 (FOTO LAJM) National Geographic si çdo vit ka bërë përzjedhjen e fotografive më përfaqësuese të natyrës për vitin 2016. Dhe pady
Pakistani dëbon vajzën e famshme afgane të “National Geographic” Vajza afgane e përjetësuar në faqen kryesore të revistës "National Geographic", do të dëbohet nga Pakistani, pas vuajtj
Vajza afgane e “National Geographic” arrestohet në Pakistan (FOTO LAJM) Vajzë afgane e cila ka përjetësuar imazhin e saj në revistën e njohur “National Geographic”, u arrestua të mërkurën në
National Geographic: "Vizitoni Kosovën" (VIDEO) National Geographic, media më e madhe botërore kushtuar udhëtimeve dhe natyrës, këtë herë ka goditur me Kosovën. Për
Kosova në mesin e 10 vendeve në botë që duhet vizituar "National Geographic", e ka vendosur Kosovën në mesin e 10 vendeve që duhen vizituar, po ashtu edhe Shqipërinë. Në
Vogëlushja që theu rekord në National Geographic (FOTO LAJM) Fakti se ajo ka kaluar lumin me një majmun të vogël mbi kokë, ka bërë që vajza indigjene ka marrë më shumë se 214 mijë p
Mrekullia e jetës në oqean (FOTO LAJM) Bota nënujore është një mrekulli, përmes një artikulli të sjellë nga National Geographic do të shikojmë momentet të jetë
Top 15 fotot më të bukura të National Geographic për 2015 (FOTO LAJM) Revista prestigjioze Nacional Georgaphic ka zgjedhur fotografitë e saj më të bukura për vitin 2015. Në galerinë e fotove
"National Geographic": 22 foto nga Haxhi i vitit 1953 (FOTO LAJM) Kur jemi shumë pranë festës së Kurban Bajramit dhe ritualit të shenjtë e të përvitshëm të Haxhit, revista "National Geog
National Geographic më 1912, kush janë shqiptarët (FOTO LAJM) Shqiptari është evropian dhe për afro 2.000 vjet banon aty ku banon edhe sot, në fortesat e Epirit dhe të Ilirisë, në th
Ja kush janë shqiptarët e 1912-s sipas “National Geographic” (FOTO-LAJM) National Geographic, numri i Nëntorit 1912 Shqiptari është europian: për më shumë se dy mijë vjet ka jetuar atje ku j