999 rezultate për

gazzetta

Keisuke Honda refuzon Premier League dhe qendron tek Milani Ylli japonez Kisuke Honda do të vazhdojë të qendrojë tek Milani. Lajmi bëhet i ditur nga Gazzetta dello Sport, e cil
“Gazzetta”/ 10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi (FOTO) “La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është
De Rossi ka një lajm të shkëlqyer për fansat e Romës Daniele De Rossi do të rinovojë së shpejti kontratën me Romën Roma dhe mesfushori Daniele De Rossi janë të destinuar të
“Dello Sport”: Tirana-Partizani, tifozët e kthejnë në festë “black-out” Gazeta e njohur sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”, i ka kushtuar një shkrim derbit të kryeqytetit shqiptar mes
Mediat italiane, lavde për De Biasin: I vetëm në krye Ishte në fitore që nuk bindte ajo ndaj Lihteshtajnit për trajnerin De Biasi, por mediat italiane nuk kanë reshtur që lëv
“Gazzetta dello Sport”: Strakosha ndër të rinjtë më të mirë të Seria A E përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport” ka bërë një sondazh online me talentet e reja më të mira të këtyre javë
"La Gazzeta dello Sport": Ja pse De Biasi nuk ikën nga Shqipëria Pas përfundimit të Kampionatit Europian “Francë 2016”ekspertët dhe kritikët italianë kanë nisur të analizojnë të ardhmen
“La Gazzetta Dello Sport”: Shqipërisë i nevojitet një mrekulli “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar Kombëtares shqiptare një vend të rëndësishëm në faqet e saj si dhe në portalin e
Këto 5 lojtarë konsiderohen të pashitshëm tek Interi (FOTO LAJM) Interi nuk ka mundur dot të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe edicionin e ardhshëm do të bëjë gara në Euro
Inter siguron shërbimet e yllit të Ajaxit Skuadra e Interit ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, Ajax për shërbimet e sulmuesit Anwar El Ghazi. Inter
Përleshje të dhunshme mes tifozëve para sfidës Palermo-Lazio (VIDEO) Para sfidës Palermo-Lazio, tifozët e të dyja skuadrave janë përleshur në rrugët e qyteti. ‘La Gazzetta dello Sport’, rap
Ky është tatuazhi i çmendur për Tottin (FOTO LAJM) Ai është adhurues i legjendës së futbollit italian, Francesco Totti që në moshen 6-vjeçare. Ky është, Thomas Jonsson, i
La Gazzetta dello Sport: Gianni De Biasi kandidat për stolin e Italisë! Trajneri aktual Antonio Conte do të heqë dorë nga drejtimi i stolit të Italisë pas Euro 2016. Ndër emrat e atyre që përf
Alarm në Serie A, klubet të zhytura në borxhe Alarm mbi bilancin e Serie A. Ai që deri para pak vitesh konsiderohej pa hezitim si kampionati më i bukur në botë ka hum
"Gazzetta dello Sport": Milot Rashica ylli i së ardhmes Milot Rashiça është një nga talentet më premtues në të ardhmes. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fun
"La Gazzetta", as mrekullitë e Berishës nuk e shpëtojnë Lazion Lazio është eliminuar nga Kupa e Italisë, por Etrit Berisha ishte më i miri për skuadrën e Stefano Piolit. Portieri
"La Gazzeta", ja kur firmosë Gjimshiti me Atalantën Berat Gjimshiti do të zyrtarizohet te Atalanta të hënën. Ish mbrojtësi i Zyrihut është shumë pranë klubit italian dhe si
"La Gazzetta", ja ku kanë lindur kuqezinjtë e De Biazit Gazeta prestigjioze sportive në Itali, “La Gazzetta della Sport” ka publikuar së fundmi një shkrim tepër interesant me d
"La Gazzetta"/ Ajeti: Shpëtoj Frosinonen dhe shkoj në Europian Gazeta më e madhe në Itali,"La Gazzetta Dello Sport" i ka dedikuar një hapësirë të veçantë mbrojtësit të Kombëtares sonë
"Gazzetta.it", Granit Xhaka objektiv i merkatos së Napolit Granit Xhaka është objektivi kryesor në merkaton e janarit për skuadrën e Napolit, Sipas gazetës më të madhe në Itali.