999 rezultate për

gazzeta

Hysaj ia bën të qartë Napolit, nuk qëndron në stol edhe në sezonin e ardhshëm Elseid Hysajt dhe Kevin Mulcuit nuk kanë arritur ta bindin Carlo Anccelotin në sezonin e tij të parë te Napoli. Sipas "G
Gazzeta Dello Sport, Shqipëria e Panuccit larg nga ajo e De Biasit Vetëm pak ditë para nisjes së elimintoreve të Europianit të vitit 2020, prestigjozja italiane Gazzetta Dello Sport ka an
Wanda Nara sulmon “La Gazzeta Dello Sport” Wanda është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes këtë herë duke sulmuar gazetën e famshme italiane “La Gazzeta Dello
Mediat italiane "çmenden" pas Strakoshës: Ishte spektakolar! Thomas Strakosha ka bërë një ndeshje spektakolare ndaj Juventusit, duke qenë jo vetëm më i miri në fushë për ekipin e ti
Strakosha në finalen e Kupës, ja si u vlerësua nga "Gazzeta dello Sport" Thomas Strakosha ka zhvilluar një ndeshje mjaft të mirë në derbin ndaj Romës mbrëmë, ku dhe siguroi një biletën për në f
Hysaj shkëlqen ndaj Juves, ja nota që mori pas ndeshjes Elseid Hysaj po kalon një formë të jashtëzakonshme teksa mbrëmë në barazimin 1-1 ndaj Juventusit ishte një ndër më të mi
NOTAT/ "Gazzeta dello Sport" ngel Lilën, super Roshi (FOTO LAJM) Gazeta më e madhe sportive në Itali "Gazzeta dello Sport" ka dhënë vlerësimet për lojtarët që zbritën mbrëmë në fushë në
"Gazzeta dello Sport": Shqiptarët do të këndojnë sërish të dyja himnet FSHF ka pasur në dispozicion 2 mijë bileta për ndeshjen ndaj Italisë, nga të cilat 1200 janë shituar. Ndërkohë mediat it
"Gazzeta dello Sport"/ Berisha tregon pengun nga Seria A dhe shembullin që ndjek Etrit Berisha, do të rikthehet në stadiumin “Olimpico”, këtë herë si kundërshtar i Lazios sepse që prej fillimit të sezo
"Gazzeta dello Sport"/ Manaj i bashkohet Boateng-ut në La Liga Rey Manaj do ta vijojë karrierën në La Liga, atje ku e pret krahëhapur skuadra e Las Palmas-it. Sipas gazetës së njohur
"Gazzeta dello Sport", Berisha portieri më i mirë i javës së 13-të në Serinë A Etrit Berisha vijon të jetë protagonist në kampionatin italian. "gardiani" i portës kuqezi edhe pse u mposhtë me penallt
"Gazzeta dello Sport"/ Etrit Berisha, “vrasësi” i heshtur i të mëdhave Mes fytyrave të kopertinave të Atalantës “fluturake” është edhe një e papritur, ajo e Etrit Berishës, asaj blerjeje të m
"Gazzeta Dello Sport": Berisha fantastik, Hysaj e feston keq rinovimin Gazzeta më e madhe sportive në Itali "Gazzeta dello Sport" ka analizuar paraqitjet e dy futbollistëve të kombëtares sonë
"La Gazzeta dello Sport" vlerëson shumë Manajn dhe Strakoshën (FOTO) Gazzeta më e madhe sportive në Itali "La Gazzeta dello Sport" në faqen e saj të printuar ka velrësuar futbollistët shqip
Italianët habiten nga portieri Hoxha: Championsi ëndrra pas Europianit (FOTO) Penalltia me "panenka" e Alban Hoxhës vijon të bëjë bujë edhe në mediat italiane, teksa nuk ngurrojnë që të thurin elozh
"La Gazzeta dello Sport": Ja pse De Biasi nuk ikën nga Shqipëria Pas përfundimit të Kampionatit Europian “Francë 2016”ekspertët dhe kritikët italianë kanë nisur të analizojnë të ardhmen
"La Gazzeta dello Sport", ja notat e lojtarëve shqiptarë ndaj Rumanisë (FOTO) Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Gazeta më e madhe në Itali "La Gazzeta dello Sport" i ka dedikuar një faqe speciale su
Ja sa vlen Shqipëria sipas "La Gazzeta dello Sport" Sipas Gazzeta dello Sport,De Biazi arriti të kualifikonte për në Europian një skuadër, e cila vlen 44.2 milionë euro dhe
"La Gazzeta": Këto janë dilemat e Contes për "Euro 2016" (FOTO) Afrimi i europianit “Euro 2016”, që do të zhvillohet në Francë, sjell dhe dilemat në lidhje me formacionet që do të vend
"La Gazzeta" hedh bombën, a ka më të rëndësishme se Italia për De Biasin? Antonio Conte vijon të mbetet një kandidatë potencial për të marrë drejtimin e Italisë. Pas zyrtarizimit të Contes, tash