999 rezultate për

gazuara

2 gota nga kjo pije e gazuar dhe bëhesh "mik" me vdekjen Vetëm dy gota nga pijet e gazuara dietike në ditë rrisin rrezikun e vdekjes së parakohshme, ka konfirmuar një studim i O
Pse pijet me gaz dhe lëngjet e frutave shkaktojnë astmë Fëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Kujdes! Inflamacioni shkakton kancer, diabet. Këto janë ushqimet që shkaktojnë inflamacion Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Karolinës Jugore ka treguar se njerëzit të cilët konsumojnë ushqime që sh
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Pijet e gazuara tashmë janë demonizuar nga zyrtarët e shëndetësisë për rolin e tyre në obesitet. Por një studim i ri sug
Mjekët japin alarmin, lëngu i frutave përkeqëson azmën ëmijët që pinë lëng frutash me sheqer ose nënat e të cilëve pinë pije të gazuara gjatë shtatzënisë, kanë më shumë gjasa
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Arsyeja: pijet e gazuara të sheqerosura i inkurajojnë qelizat që të plaken më shpejtë dhe të replikohen më pak. Studi
E dini çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini Coca-Cola? Procesi kimik gjatë prodhimit të ngjyrosjes së karamelit që përdoret në pije të buta si kola prodhon një kancerogjen që
Jo lëngjeve të frutave për fëmijët deri në 1 vjec Peditrit amerikanë kanë këshilluar prindërit të mos i japin fëmijëvë të tyre lëng frytash deri në moshën 1 vjecare. Më h
A është sheqeri i dëmshëm për shëndetin tonë? Një studim i ri, realizuar nga kompanitë që prodhojnë ushqime, nuk është treguar ndonjë lidhje të qartë mes përdorimit t
Kujdes! Inflamacioni shkakton kancer, diabet. Ja cilat ushqime shkaktojnë inflamacion Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Karolinës Jugore ka treguar se njerëzit të cilët konsumojnë ushqime që sh
5 arsye pse fëmijët nuk duhet të konsumojnë pije të gazuara Të tejmbushura me sheqer dhe substanca kimike me zero vlera ushqyese, pijet e gazuara janë një ndër ushqimet që duhet të
Ushqimet që mund t’ju shkurtojnë jetën Disa ushqime mund të ulin shanset për të jetuar gjatë duke u ngatërruar me njësi tek qelizat, të ashtuquajtura telomere.
10 arsye pse fëmijët nuk duhet të konsumojnë pije të gazuara Të mbushura me sheqer, substanca kimike dhe (zakonisht) me zero vlera ushqyese, pijet e gazuara janë një ndër ushqimet q
Ja dëmet që u shkaktojnë pijet e gazuara fëmijëve Në ditët e nxehta të verës kur temperaturat janë shumë të larta, kur mjekët rekomandojnë sa më shumë lëngje, fëmijët jan
Ja çfarë shkaktojnë pijet me gaz për organizmin Dy studime të reja publikuar ditët e fundit, kanë dalë në përfundim se njerëzit të cilët konsumojnë pije të gazuara, rre
Studim/Ja kush janë shkaktarët e kancerit në gji Sipas një studimi të fundit të kryer nga shkencëtarët amerikanë, pijet me sheqer janë mjaft të rrezikshme për kancerin n
Ja çfarë i bëjnë trupit pijet e gazuara Pija e gazuar siç e njohim të gjithë është një produkt jo i shëndeshmëm për organizmin e njeriut. Pirja e vetëm dy kanaç
Pijet e gazuara rrisin sulmin në zemër Sipas një studimi të kryer nga shkencëtarët kanë dalë në konkluzion në lidhje me ndikimin e pijeve të gazuara. Pjesë e k
Ja pse fëmijët nuk duhet të konsumojnë pije të gazuar Prindërit duhet të jenë gjithmonë të kujdesshëm me ushqimet që zgjedhin për fëmijët e tyre sidomos gjatë ditëve të verës
Studim/ Pijet e gazuara të dëmshme gjatë agjërimit Pijet e gazuara sipas ekspertëve mjeksorë janë shumë të dëmshëm nëse do të konsumohen në periudhën e agjërimit, gjatë if