999 rezultate për

gazetareve

Basti rrezikshëm i Berat Buzhalës: Do i pres dy t*pet nëse Kurti nuk fiton mbi 50 mandate! "Dy topat i shkurtoj nese Albini nuk i fiton ma shume se 50 mandate..." Reagimet e para mes politikanëve dhe gazetarë
Si ndikoi pandemia në gazetari, VOA nxjerr në pah problemet Në muajin e 10 të pandemisë së Kovid 19 në Shqipëri janë formuluar disa analiza dhe studime mbi rolin e gazetarëve si dh
Rezultati në vetëm 1 minut! Guvernatori Italian zbulon testin "bëje vetë" të COVID-19 Guvernatori i rajonit të Venetos në Itali, Luca Zaia, ka provuar direkt para gazetarëve testin e ri diagnostikues “bëje
Yuri Kim i del në mbrojtje gazetarëve: Nuk duhet të kërcënohen apo të sulmohen Gazetarët janë ndër profesionet më të sulmuara në sulmuara. Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, përmes një postimi në faceb
Meta nuk i ndahet Ramës, e fton sërish në sfidë: Kur do përballeni? "Dhe të lutem kur do rakordohemi për përballjen televizive të Presidentit Meta me Buburrecin Trendi? Në cilën studio tel
Kush e çoi çështjen e detit në Hagë, Rama shfryn përpara gazetarëve Kryeministri Edi Rama në një dalje për media nga ambientet e kryeministrisë, ka folur dhe në lidhje me dërgimin e çështj
Unioni i Gazetarëve reagon për mbylljen e kontratës së RTSH nga Liga “Duke parë mënyrën se si është trajtuar emisioni sportiv në RTSH, që nuk është koherent dhe mbështetës për futbollin, Li
Jepet çmimi Nobel për paqen, kush e fitoi Programit Botëror i Ushqimit, i Organizatës së Kombeve të Bashkuara i është dhënë Çmimi Nobel për Paqen 2020, për “përp
Berisha: Ndal terrorit banditesk politik ndaj gazetarëve Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar ashpër ndërhyrjen e Policisë në televizionin Ora Neës. Berisha shkruan se sul
"Nuk realizuan dot atentatin ndaj Enverit në Bllok", sekretet e dosjes së 7 gazetarëve Publikohen dokumente arkivore nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së), ku ndodhet një ko
Zgjedhjet ne Maqedoninë e Veriut në vëzhgim të mprehtë, 15 media të huaja gati për monitorim Ndërkohë që kanë filluar të hidhen votat e para në kuti, kujtojmë se këto zgjedhje po monitorohen nga ekipet e gazetarëv
Hoqi maskën dhe nuk respektoi distancën, gazetarët padisin Presidentin e Brazilit Shoqata e Gazetarëve në Brazil pritet të padisë presidentin, Zhair Bolsonaro, pasi hoqi maskën në një konferencë për med
Degjeneron debati midis gazetarëve Andi Bushati dhe Carlo Bolino: Mos bëj si gore! Debati për reformën zgjedhore ka shkaktuar shpërthim akuzat midis gazetarëve Andi Bushati dhe Carlo Bolino. Përplasja
Si kurrë më parë, Rama në vështirsi para gazetarëve ngre zërin: Më lini të flas! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama gjatë intervistës tek "Real Story" po përballet me një debat të nxehtë me gazetarët dhe analistët
"Doja ta lija futbollin", Pirlo tregon zhgënjimin pas finales së vitit 2005 ndaj Liverpool Rossonerët ishin në epërsi prej tre golash në pjesën e parë në ndeshjen që u zhvillua në Stamboll, mirëpo në gjysmën e d
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
VOA: Liria e medias në Shqipëri në rënie Liria e medias në Shqipëri ka pësuar një përkeqësim të vazhdueshëm sipas raportimeve të organizatave që mbrojnë të drejt
Koronavirusi, ambasada britanike në Kosovë: Mediat të japin informacione të qarta dhe faktike Ambasada e Britanisë së Madhe në Prishtinë ka kërkuar nga mediat të japin informacione të qarta dhe faktike për epidemin
Meta i del kundër Ramës: Media të mos braktiset në këtë situatë të vështirë Presidenti Ilir Meta kërkon që mediat të mos braktisen në këto momente të vështira të lidhura me situatën e emergjencës
Aurela Gaçe u drejtohet gazetarëve e fyer: Kemi halle më të mëdha! Aurela Gaçe u është drejtuar sot të gjitha mediave që i kërkonin një prononcim gjatë periudhës kur ajo ishte e izoluar p