999 rezultate për

gazes

Njihuni me luftëtaret guerile palestineze gjatë shfaqjes së forcës në Rripin e Gazës (VIDEO) Luftëtaret palestineze të guerrilasve të cilat janë anëtarë të grupit të Brigadave të Al-Quds treguan aftësitë e tyre lu
Përleshje dhe zjarr në Gaza, plagosen 25 palestinezë Rreth 25 palestinezë janë plagosur, kryesisht me armë zjarri nga ushtria izraelite, gjatë përleshjeve të dhunshme në kuf
Izraeli, sulme të ashpra ndaj Gazës Forcat izraelite ndërmorën këtë fundjavë operacionin më të gjerë kundër objektivave të Hamasit që prej konfliktit të vit
Protestat në Rripin e Gazës, vriten dy palestinezë Dy palestinezë janë vrarë të pretmen gjatë demostratave të dhunshme përgjatë Rripit të Gazës me Izraelin. Një 13-vje
Izraeli, sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës Ushtria izraelite tha të mërkurën se avionët dhe helikopterët e saj luftarakë kryen sulme të reja ajrore gjatë natës kun
Plas mes Hamasit dhe Izraelit, raketa dhe avionë sulmuan gjatë gjithë natës (FOTO LAJM) Ka qenë një natë me shumë tension ajo e mbrëmshmja në Rripin e Gazës ku aviacioni izraelit ka qëlluar dhjetra objektiva
Izraeli sulmon Rripin e Gazës (FOTO LAJM) Veriu i Rripi të Gazës është goditur nga një seri sulmesh ajrore nga ana e Izraelit. Lajmi është konfirmuar nga media pa
BE: Të nis hetimi për vrasjen e katër protestuesve në Gaza Bashkimi Evropian ka bërë thirrje për hetim të plotë, pasi vrsjes së katër personave në protestat e fundit në Rripin e G
Tension në Rripin e Gazës, 14 palestinezë të vrarë e mbi 1 mijë të plagosur (FOTO LAJM) 14 palestinezë janë vrarë dhe më shumë se 1 mijë të tjerë janë plagosur në përleshjet që përfshinë sot Rripin i Gazës në
Tre mijë policë palestinezë dërgohen në Gaza për të marrë kontrollin Organizata për Çlirimin e Palestinës (PLO) ka bërë thirrje për dërgimin e 3,000 policëve nga Bregu Perëndimor në Rripin
Sulm për hakmarrje, zbardhet deklarata e bombarduesit të Manhatanit Akayed Ullah, i dyshuari në sulmin e djeshëm në Manhatan, u tha hetuesve se ai e kreu sulmin si një akt hakmarrjeje për
Hamasi dhe Fatahu nënshkruajnë marrëveshjen e pajtimit Hamasi dhe Fatahu kanë nënshkruar marrëveshjen e pajtimit në Kajro, duke i dhënë fund ndarjes dhjetëvjeçare midis dy fra
Izraeli merr një "dhuratë të keqe" ditën e pavarësisë Bordi ekzekutiv i UNESCO-s ka miratuar një rezolutë të re që kritikon veprimet e Izraelit në Jerusalemin e pushtuar dhe
Shkupi, “Rripi i Gazës” në Ballkan (FOTO) nga Dionis Xhafa Një udhëtim në "Shkupi 2014" Do të nisesha nga Tirana në Shkup. Qielli i kryeqyteti
Ja si bëhet plazhi në Rripin e Gazës (FOTO LAJM) Edhe pse janë gjatë gjithë vitit nën presionin e dhunës dhe presionit izraelit, qytetarët e Rripit të Gazës mendojnë edh
Ja shtetet që kanë ndihmuar më së shumti Gazën Pas sulmit izraelit ndaj Gazës vitin e kaluar, shtete të ndryshme patën premtuar ndihma për popullsinë civile dhe autori
Putini, Bashkimi Evropian dhe gazësjellësi Nicolas Mazzucchi Një bubullimë e vogël u dëgjua në botën e vogël të energjisë më 1 dhjetor 2014 me njoftimin
60 gazetarë janë vrarë këtë vit në botë Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve ka njoftuar se gjatë vitit 2014-të 60 gazetarë kanë humbur jetën, ku 44 % e tyre rez
Amerika do ta rindërtojë Gazën Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Xhon Kerry është zotuar se Amerika do të ndihmojë në rikontruktimin e Gaz
Vriten 2 gazetarë në Gaza Dy gazetarë, një italian dhe një palestinez kanë humbur jetën në Rripin e Gazës kur një raketë izraelite shpërtheu mes p