999 rezultate për

gatishmerine

LOBIMI RUS/ Basha letër prokurorisë, nuk paraqitet fizikisht Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të
Në këtë orë nisin takimet e Thaçit dhe Vuçiçit Takimet mes Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksander Vuçiç, me ndërmjetësim të përfaqësueses së La
SHBA paralajmëron sulme të tjera nëse Siria teston gatishmërinë e saj Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres u ka bërë thirrje të gjitha shteteve të “tregojnë duri
Policia rrit gatishmërinë në Liverpool për sfidën ndaj Cityt (FOTO LAJM) Policia ka ngritur nivelin më të lartë në Liverpool për shkak të tifozëve të Liverpool të cilët kanë pushtuar sot rrugët
Lori dhe Sara në gatishmërinë tuaj: Pyesni dhe do ju përgjigjemi Për Sarën dhe Lorin pushimet nuk njohin data, muaj dhe stinw. Të dyja bashkë prej ditësh kanë nisur disa ditë pushime n
E mbani mend shqiptarin punëtor? Tashmë edhe ministri gjerman po flet për të Familja Ajazaj nga Shqipëria, e cilësuar si shembull i integrimit të suksesshëm në Gjermani, ishte bërë temë debati në m
Ristani si Basha: Do rrëzojmë qeverinë me protesta Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani sqaroi për News 24 analizën që do të nisë forca më e madhe opozitare p
LAJM I FUNDIT/ Opozita i përgjigjet pozitivisht maxhorancës: Jemi gati për dialog por… Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha thirri një takim urgjent me aleantët e PD-së pas kërkesës së maxhorancës për
Thaçi, kokë më kokë me liderët shqiptarë për stabilitetin e Maqedonisë Drejtuesit e partive shqiptare në Maqedoni janë pritur në një tryezë të rrumbullakët nga Presidenti i Kosovës, Hashim Th
Nata e fundvitit, Beqaj falenderon mjekët dhe infermierët për gatishmërinë Shqipëria e kaloi natën e ndërrimit të viteve pa pasoja në humbje jetësh, ndërkohë që mijëra policë, mjekë dhe infermier
HAN: BE-ja është e gatshme të ndihmojë Maqedoninë Brukseli ka reaguar para qeverisë së Maqedonisë për vërshimet që goditën mbrëmë Shkupin dhe Tetovën. Ndërsa ende nuk
Wenger "i fiksuar" pas Xhakës, ofron 43 mln euro Granit Xhakën sezonin e ardhshëm mund ta shohim në Premier League. Arsene Wenger është takuar me babain e Granit Xhakës
Kim Jong-un kërkon gatishmërinë bërthamore Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, ka lëshuar një tjetër deklaratë të fortë, duke thënë se armët bërthamore të vend
FMN shpreh gatishmërinë për të ndihmuar Greqinë FMN është e gatshme që të ndihmojë Greqinë. Lidhur me këtë çështje është shprehur drejtoresha e FMN-së, Christine Lagard
Kërcënimet e ISIS, Policia e Kosovës rrit gatishmërinë (VIDEO) Po bëhet shumë humor dhe ironi dhe shqiptarin e ISIS që pak ditë më parë kërcënoi Ballkanin, por një gjë të tillë duket
Shifrat e dhunës në shkolla, alarmante Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla shprehu sot gatishmërinë për të minimizuar dhunën që ushtrohet në shkolla. Në fjalën
Sejdiu u takua me Munchow Zhvillimet e përgjithshme në vendin tonë ishte tema e bisedës me ish presidentit Fatmir Sejdiu dhe deputetin Volker Munc
Marrëveshja jo në letër, por të zbatohet Eurokomisioneri për Zgjerim i BE-së, Stefan Fyle ka theksuar për Prishtinën dhe Beogradin që marrëveshja nuk duhet që të
Thaçi do të flasë në Kuvend për takimin e Brukselit Përmes një shkrese zyrtare kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se është i gatshëm të flasë mbi takimet e b
Bashkëpunim i ngushtë në mes FSK-së dhe Gardës Kombëtare të Ajovës Një delegacion i lartë i Gardës Kombëtare të Ajovës, të prirë nga komandanti i saj, gjeneralmajor Timothy Orr ka v