999 rezultate për

gatishmeri

FBI në gatishmëri: Po vëzhgojmë mesazhet që nixin protesta të dhunshme nga interneti FBI po ndjek një “numër të madh të komunikimeve shqetësuese në internet”, duke përfshirë thirrjet për protesta të armato
Çuçi në Urën e Mifolit: Shtabi, policia dhe FNSH në gatishmëri Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka folur sot nga ura e Mifolit, ku wshtw shprehur se ka një rënie të nivelit të ujit me
Varianti i ri i Covid vë botën në gatishmëri, merren masa të reja Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë po bën thirrje për intensifikim të studimit të sekuencës gjenetike të korona
Autobotet e ujit në gatishmëri, protestuesit për Klodian Rashën mblidhen para Kryeministrisë Sot është dita e katërt e protestës së shqiptarëve për Klodian Rashën. Dhjetrra njerëz janë mbledhur në këto momente
Tension në Mesdhe! Avionët ushtarakë grekë në gatishmëri, afrohet anija kërkimore turke “Forcat e Armatosura nuk kanë ndaluar për asnjë sekondë për të monitoruar nga afër lëvizjet e Oruc Reis dhe flotës turke
Tërmeti i fortë lëkund Greqinë, vullkani pranë vë shërbimet në gatishmëri Një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës rihter ka tronditur Greqinë. Sipas mediave vendase, tërmeti u regjistrua në or
Në veri-perëndim dhe jug të Shqipërisë priten stuhi shiu këtë fundjavë Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar një shkresë 5 prefekturave të Shqipërisë duke i paralajmëruar të marr
Yuri Kim pajtohet me Bashën: Presim gatishmëri edhe nga liderët e tjerë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ka përshëndetur vendimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bas
Qindra forca policie në gatishmëri, si duket Kryeministria pak para protestës (VIDEO) Ka nisur zyrtarisht manifestimi i Presidentit Meta në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Institucioni i Kryeministrisë
Filipine, vullkani Taal rrit aktivitetin Një vullkan në jug të kryeqytetit të Filipineve nxori sot hi dhe avull që arriti deri në 100 metra, duke bërë që autorit
Tensione të mëdha para "El Clasicos", policia në gatishmëri (VIDEO) Katalunia do të përballet sonte me një sfidë të madhe të sigurisë, në "El Clasico-n" mes Barcelonës dhe Real Madridit, k
OSBE shpreh gatishmërinë për të ndërmjetësuar dialogun politik në Shqipëri Sekretari i Përgjithshëm i OSBE Thomas Greminger, gjatë vizitës së sotme në Tiranë ka mbajtur një qëndrim tjetër nga ai
Situata nga përmbytjet, Xhaçka: Shi sa për një muaj, 400 ushtarakë në gjendje gatishmërie Ministrja e Mbrojtjes në një deklaratë për mediat bëri me dije se në një situatë me reshje me intensitet të pazakontë, k
Protesta e opozitës, 1 500 efektivë policie në gatishmëri Opozita ka thirrur sot në orën 20:00 protestë kombëtare, e para pas zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Prej ditës së dj
LOBIMI RUS/ Basha letër prokurorisë, nuk paraqitet fizikisht Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të
Blindohet Kryeministria e Kuvendi, 1 400 policë fillojnë të organizohen (VIDEO) Opozita e bashkuar do të protestojë këtë të enjte para para Parlamenti, teksa do të zhvillohet dhe seanca e radhës ku d
India në gatishmëri përballë Pakistanit India qëndron në gjëndje gatishmërie përballë Pakistanit në krizën që kundërvë dy fuqitë bërthamore në rajonin e Kashmir
Çfarë po synohet? Edhe sot policia vetëm një kordon mbrojtës (FOTO LAJM) Protestës së Opozitës së Bashkuar i janë përgjigjur mijëra qytetarë nga mbarë vendi. Protestuesit e parë kanë mbërri
Forcat Shqiponja dhe FNSH, mijëra policë blindojnë nesër Tiranën Thirrjes së opozitës për të protestuar ditën e nesërme pritet ti përgjigjen mijëra qytetarë. Për të shmangur ndonjë
Blindohet kryeministria, "Shqiponjat" në gatishmëri ndaj protestës së studentëve Qindra studentë janë grumbulluar ditën e sotme para Universiteteve të tyre, për të marrshuar më pas drejt Kryeministrisë