999 rezultate për

gatimit

Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Mbani shënime: Ushqimet që kurrë nuk duhet të lahen para gatimit Shumë njerëz mendojnë se të gjitha ushqimet duhet të lahen para gatimit, por nuk është gjithmonë kështu: le të zbulojmë
Ndryshime në "Klan": Mbyllet emisioni i dashur nga publiku, cila është risia (FOTO LAJM) Pas një sezoni e gjysëm, i erdhi radha emisionit të gatimit “Sfida e gatimit” nga Alfio dhe Indriti të mbyllet. Në “T
Makarona të shijshme? Ekspertët e kuzhinës tregojnë sekretin e gatimit Ne e dimë që detajet e vogla bëjnë ndryshimin. Sidomos në kuzhinë ku vëmendja ndaj detajeve siguron që në tryezë të merr
Mënyra tradicionale e gatimit të orizit është ajo e gabuara, mësoni të saktën Orizi jo vetëm që është shumë i lehtë për t’u gatuar por është dhe lehtësisht i tretshëm nga organizmi, duke e bërë atë
E përdorni shpesh gjatë gatimit, bizelja ju shpëton nga kanceri Bizelet kanë një fuqi të madhe kurative për shëndetin e organizmit tonë, prandaj është i rëndësishëm konsumimi i tyre.
Mjeku i njohur jep alarmin: Ky është rreziku që na kanoset na orizi Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka një serë këshillash për qytetarët në raport me konsumin e orizit, sidomos tan
Kujdes ! Larja e pulës përpara gatimit mund t’ju marrë jetën Që pula e pagatuar përmban në lëkurën e saj baktere të dëmshme si salmonella dhe listeriam nuk është diçka e panjohur ng
Shpërthimi tek “Inxhinieria e Ndërtimit” shoqërohet pronari i fast-food-it Pamjet që shikoni më sipër janë pasojat e një shpërthimi të ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Muhamet Gjollesha”, në
Rizoto me midhje dhe shparguj për një darkë pranverore Një rizoto ideal për stinën e pranverës me molusqe dhe shparguj, një recetë e cila do të kthehet në një zgjidhje perfekt
Kujdes ! Mos e lani pulën përpara gatimit, ja çfarë mund t’u ndodh Të gjithë e dimë që pula e pagatuar përmban në lëkurën e saj baktere të dëmshme si salmonella dhe listeriam, por që larj
Ja përse duhet ta shpërlajmë orizin përpara gatimit? Arsyeja kryesore e përdorimit të shpeshtë të orizit janë vlerat ushqimore dhe fakti që nuk të shëndosh! Qëllimi i kë
E pabesueshme, shikoni çfarë del në pjatën e gatimit (VIDEO) Në këtë video ju do të shiokoni se si gjatë një emisioni gatimi në TVSH, ne shikojmë që në momentin e përgatitjes së pja
Thaçi provon edhe rolin e kuzhinierit (FOTO-LAJM) Kryeministri në detyrë Hashim Thaçi ka treguar dje se nuk di të jetë vetëm kryeministër por edh një kuzhinier i mirë. Pa