Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

gatim

Rama e ironizoi për gatimin me këpucë, Basha: Me piperin ishe në rregull? Kryedemokrati Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Rama pasi ky i fundit bëri një batutë me videon e liderin op
A është i sigurt gatimi me letër alumini? Sipas hulumtimit, disa prej letrave të aluminit të përdorura në gatim, pjekje të ushqimit, mund të paraqesin probleme sh
Flet shkenca! A është i rrezikshëm gatimi me vaj ulliri? Është e rrezikshme! Kjo është e vërtetë, e ke lexuar drejt! Nuk duhet të gatuash me vaj ulliri, sepse është e rrezikshme
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
Ushqimet që nuk duhet t'i ngrohni kurrë në mikrovalë (FOTO LAJM) E shpikur për herë të parë në vitet 1940, mikrovala është kthyer në një nga pajisjet më kryesore të kuzhinës. Ndërsa
E teproni me kripën në gatiet tuaja? Kjo është zgjidhja Kripa është e rëndësishme në gatim për shumicën e njerëzve pasi rregullon e balancon shijen. Mirëpo problemi fillon kur
E vërteta që duhet të dini, a është i shëndetshëm gatimi në tenxheren me presion rej vitesh, tenxherja me presion ka qenë mjet shpëtimi për amvisat të cilat jo vetëm që duhet të bëjnë gjellën gati por
Vaj luledielli apo vaj misri, cili është më i shëndetshëm për gatim? Edhe pse dietologët dhe ekspertët e shëndetit këshillojnë t'u rrini larg ushqimeve me yndyrë dhe t'i gatuani ato me avul
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Arsyeja e rëndësishme përse vaji i gatuar nuk duhet derdhur asnjëherë në lavaman Çfarëdo që të bëni, nuk duhet ta hidhni vajin e gatimit të përdorur tek kullesa e lavamanit tuaj. Kjo do të infektont
Mbani shënime: Ushqimet që kurrë nuk duhet të lahen para gatimit Shumë njerëz mendojnë se të gjitha ushqimet duhet të lahen para gatimit, por nuk është gjithmonë kështu: le të zbulojmë
Ndryshime në "Klan": Mbyllet emisioni i dashur nga publiku, cila është risia (FOTO LAJM) Pas një sezoni e gjysëm, i erdhi radha emisionit të gatimit “Sfida e gatimit” nga Alfio dhe Indriti të mbyllet. Në “T
Muriqi shkëlqen dhe në gatim (VIDEO) Jo vetëm një “gjahtar” goli! Ylli i Kosovës, Vedat Muriqi, ka nxjerrë në pah një tjetër dhunti. Bëhet fjalë për gati
Si të mbroni veten dhe fëmijët nga helmimi që vjen prej ushqimit Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Makarona të shijshme? Ekspertët e kuzhinës tregojnë sekretin e gatimit Ne e dimë që detajet e vogla bëjnë ndryshimin. Sidomos në kuzhinë ku vëmendja ndaj detajeve siguron që në tryezë të merr
Çudira shqiptare, anëtari i KLP sheh emision gatimi gjatë mbledhjes (VIDEO) Ditën e djeshme në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë u prezantuan edhe tre kandidatët që kanë aplikuar për t
Arbana do të kthejë gatimin në biznes? (FOTO LAJM) Nëse e ndiqni Arbana Osmanin në Instagram, me shumë mundësi e dini tashmë se libri i saj i radhës me receta do të dalë m
Gatim në kushte skandaloze, AKU bllokon 4 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në mbarë vendin, duke ndëshkuar të gjitha subjektet që abuzojnë me ligji
Mënyra tradicionale e gatimit të orizit është ajo e gabuara, mësoni të saktën Orizi jo vetëm që është shumë i lehtë për t’u gatuar por është dhe lehtësisht i tretshëm nga organizmi, duke e bërë atë