Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
999 rezultate për

garen

Juventusi parakalon Realin në garën për yllin e Bayernit Juventusi është duke prirë në garë me Real Madridin për shërbimet e mbrojtësit të Bayern Munichut, David Alaba. Sipas
Hamilton në histori, triumfon në Portugali dhe tani është më i mirë se Schumacher (VIDEO) Luis Hemilton ka fituar sot në Çmimin e Madh të Portugalisë në Formula 1 dhe ka hyrë në histori, pasi ka thyer rekordin
U propozua si favorizim, ulja e pragut në 1% vështirëson garën për partitë e vogla Partia Socialiste deklaroi pak ditë më parë se ka vendosur të ulë pragun e hyrjes në parlament për partitë e vogla nga 3
Vendosen dy rekorde botërore në Atletikë, dy dekada pa u prekur Në Valencia (Spanjë), brenda pak minutash janë vendosur dy rekorde botërore, në garën e 5 mijë metrave për femra dhe 10
Melania Trump apo Bill Biden, kush e fitoi "garën" e zonjës së parë (FOTO LAJM) Ka ngjallur shumë reagime përballja e parë mes Donald Trump dhe Joe Bide. Debati që u shoqërua me tone të larta dhe m
Pas 5 vitesh largohet mbrojtësi i Juventusit, gati firma me Valencian Valencia duket se ka fituar garën për të nënshkruar me mbrojtësin e Juventusit, Daniele Rugani. Sipas “Cadena Cope”,
Djali i Schumacher fiton garën në Formula 2, bën diferencën Mick Schumacher djal i Michael Schumcher ka arritur ta fitojë garën e madhe të Formula 2. Kampioni i ri e ka fituar g
Roma e Milani futen në garën për Muriqin Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi është bërë i shumëkërkuar nga skuadrat italiane. Dy gjigantët Roma e Milani i janë shtuar
Formula 1: Hamilton triumfon në Barcelonë, dominon garën nga fillimi deri në fund Lewis Hamilton i ktheu gjërat aty ku i takojnë në Formula 1. Pas vendit të dytë, fundjavën e kaluar, britaniku këtë t
MOTOGP/ Sot pritet me shumë interes gara në Austri Moto GP vazhdon sot me garën e Grand Prix Austria. Në Austri pritet të shohim një garë të nxehtë, por pa kampionin e
Piloti i Formula 1 me koronavirus, humb garën e Silverstone COVID-19 shkakton alarm në Formula 1 para garës së Silverstone. Piloti i Racing Point, Sergio Perez, bëri testin e Kor
Juventusi përgatit festën për titullin e 9-të radhazi E diela mund të jetë dita e kurorëzimit të 9-të radhazi për Juventusin në Serie A. Bardhezinjtë kanë një tjetër matc
Manchester United triumfon ndaj Crystal Palace dhe mban gjallë shpresat për Champions (VIDEO) Me dy gola të shënuar Manchester United ka mposhtur Crystal Palace (0-2) duke vazhduar garën për zonën Champions. Re
Po udhëheqin garën, LSDM nis festën (VIDEO) Kur janë numuruar rreth 72% të votave LSDM e Zaevit, udhëheq garën me 36.9 për qind të votave kundrejt koalicionit të ud
Si e humbi Liverpool garën për Werner? E zbulon Owen Timo Werner ishte lojtari me vëmendjen më të madhe para transferimit te skuadra e Chelsea. Gjermani lidhej me një kal
Merr fund epoka Messi-CR7? Renditja e 10 futbollistëve në garën për "Topin e Artë" ka befasi me vendin e parë Topi i Artë këtë sezon do të ketë surpriza të këndshme. Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, kryeson rendi
Shkarkohet drejtoresha e tenderave, kryeministria hap menjëherë garën për zëvendësimin e saj Evis Shurdha, kryetare e KPP, institucion që jep ligjshmërinë mbi tenderat dhe PPP është larguar nga detyra. Njoftim
Setien "ndez" garën për titull: Të gjithë e panë çfarë ndodhi çfarë ndodhi me Realin, besoj te titulli Reali i Madridit triumfoi 1-2 në transfertën baske ndaj Real Sociedad dhe mori kreun e renditjes në La Liga, ndonëse me
U shkarkua, reagon Osmani: Frikacakë, shihemi në garën zgjedhore Vjosa Osmani ka reaguar pas shkarkimit që sot ia bëri Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së nga pozitat drejtuese në parti
Interi kryeson garën për portugezin e Barcelonës Mbrojtësi portugez, Nelson Semedo, lidhet me një largim të mundshëm nga Barcelona, kur merkatoja e verës është duke afru