999 rezultate për

garat

I vetmi që e viziton, Jean Todt: Schumacher po i shikon garat e djalit të tij nga shtrati Ish shefi i Ferrarrit, Jean Todt, ka deklaruar për RTL e Francës se Michael Schumacher po ndjek karrierën e djalit të ti
Sëmundja e rëndë i merr jetën ish-trajnerit të Vllaznisë (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare, ish-trajneri i atletikës, Vildan Tufi. Më 1 qershor të këtij viti, Tufi ishte deko
Man.United, e vetmja skuadër që mund të nderojë Anglinë në Europë Skuadrat e Premier Ligës këtë sezon nuk kanë pasur sukses në garat evropiane. Pas eliminimit të Manchester Cityt sont
Prishtina konfirmon sulmin e policëve ndaj stafit dhe futbollistëve, paralajmëron tërheqjen nga garat (VIDEO) Klubi më i madh në Kosovë, Prishtina ka reaguar pas tensioneve dhe skandalit në ndeshjen me Gjilanin. Prishtina është
Ceferin: Duam emrat e skuadrave për garat evropiane, shtetet të vendosin për fatin e kampionateve Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ia ka lënë në dorë shteteve të vendosin për fatin e kampionateve. Numri një i
Pedro "zgjon" Romën: Jam i hapur për oferta Ndërsa pritet të kuptohet nëse dhe kur do të rinisin garat e futbollit, skuadrat tashmë kanë filluar të përgatiten për d
MotoGP pezullohet deri në korrik, anulohen garat e Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës Drejuesit e MotoGP lajmëruan këtë të mërkurë anulimin e tri garave të tjera të vitit 2020. Bëhet fjalë për Çmimet e Mëdh
Formula 1 synon të fillojë në Austri me 5 korrik Garat e Formula 1 do të vazhdojnë të jenë të pezulluara. ‘BBC’ raporton se gara e Spielberg, e planifikuar të zhvillo
Njëherë ligat e më pas garat evropiane Anëtarja e Këshillit të FIFA-s, Evelina Christillin, ka lënë të kuptohet se plani është të shtyhen ndeshjet e Ligës së K
Çeferin kërcënon klubet belge me largim nga Kupat e Europës Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) nuk e ka pritur mirë vendimin e Belgjikës për të ndërprerë kampionatin e futbol
Koronavirusi ka "paralizuar" gjithë kampionatet në Europë, përvec njërit Pas shpërthimit të koronavirusit, të gjitha stadiumet evropiane i ka kapluar heshtja dhe të gjitha garat futbollistike j
Britanikët nuk zenë mend, pasi u mbyllen lokalet nisin garat me makinat luksoze (FOTO LAJM) Rrugët e qyteteve të njohura të Britanisë ishin bosh mbrëmë, ndërsa populli po i bindet urdhrave të kryeministrit Boris
Ekipet e Serie A dalin kundër Champions Është raportuar se disa klube të Serie A janë të gatshme të hedhin poshtë idenë për të luajtur ndeshjet e Ligës së Kampi
Manchester United-Arsenal, formacionet zyrtare: Spektakël i garatuar (FOTO LAJM) Ndeshja më e rëndësishme e javës së 7-të në Premier Ligë zhvillohet sonte nga ora 21:00 ndërmjet Manchester United dhe A
Njeriu i afërt i Michael Schumacher gëzon fansat e gjermanit: I shijon garat e Formula 1 nga televizori Zhan Tod është një nga miqtë më të ngushtë të Shumaker, prej kohës kur ai ishte shefi i pilotit gjerman te Ferrari. Pas
NJSI del e para në disa gara në Hungari (FOTO LAJM) Policia e Kosovës me pjesëtarët e njësis speciale elite “FIT “, tashmë të njohur si “NJSI”, edhe këtë vit kanë marr pjes
Reagim i fortë i presidentit të UEFA: Kush nuk e pranon Kosovën përjashtohet nga garat Aleksander Ceferin ka lëshuar një mesazh të fortë për shtetet që nuk pranojnë të luajnë me Kosovën në vendin e tyre.
Gjimshiti flet pas fitores ndaj Sampdorias:'Lluftën’ për garat evropiane Berat Gjimshiti me Atalantën e tij ka vazhduar shkëlqimin në Serie A. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë ka bërë pa
Cristiano Ronaldo e vazhdon të shënojë rekorde Niveli i shquar i vazhdimësisë i treguar nga Cristiano Ronaldo në shkallën më të lartë të futbolli evropian po vazhdon,
Fillon semestri në Kosovë, këta nxënës do të sfidohen në olimpiadat ndërkombëtare (FOTO LAJM) Në Kosovë, sot ka filluar semestri i dytë i vitit shkollor 2018/2019. E megjithatë ky vit e gjeti sektorin publik të ars