999 rezultate për

garantojne

Rektori i UT: Po krijohen platforma që garantojnë proces të rregullt mësimor Rektori i Universitetit të Tiranës, Artan Hoxha deklaroi se viti i ri akademik që pritet të startojë më 2 nëntor mund të
BE na mbylli kufijtë! 10 vendet në Shqipëri që do ju garantojnë pushime të paharrueshme (FOTO LAJM) Në kulmin e sezonit veror ku njerëzit mezi e prisnin të pushonin me familjen e tyre, pandemia ndryshoi cdo gjë. Sot
Metodat që ju garantojnë lëkurë të pastër edhe pas të 40-ve Cassie Hodges, nga New South Wales, Australi, kanë përjetuar një tragjedi të tmerrshme, të shkaktuar nga një tenxhere me
Meta: "Fitorje" të tilla garantojnë disfatë në 18 tetor Presidenti Ilir Metaditën e sotme e ka nisur duke ndarë në Facebook një analizë mbi 30 Qershorit. Sipas tij, fitore si k
Këto mënyra të thjeshta shtëpie ju garantojnë dhëmbë të bardhë Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it. Sidoqoftë, jo gjithsecili mund të ke
Selimi: Nesër nuk hyni në Prishtinë me veturë, parkimin gjejeni vetë Pacolli ka vazhduar tutje duke thënë se lusin të mos përdoren makinat pa nevojë dhe ka bërë të ditur se nuk garantojnë p
Sheqerinska merr zyrtarisht udhëheqjen e Ministrisë së Mbrojtjes (VIDEO) Ministri i deritanishëm i mbrojtjes, Zoran Jolevski, i ka dorëzuar ditën e sotme funksionin ministres së re Radmilla She
Bejli: Zgjedhjet e reja në Maqedoni nuk garantojnë rezultate të reja Ambasadori i SHBA-ve në Maqedoni, Xhes Baily, gjatë një interviste për "Sitel", ka thënë se USAID nuk punon kundër qever
Vende që garantojnë sukses në hedhjen e parfumit Parfumi ka një rëndësi të veçantë në përditshmërinë tonë, duhet të dimë disa truke që na ndihmojnë për të qenë sa më të
Për kujtesë të fortë konsumoni këto ushqime Luleshtrydhet, peshku, arrat dhe e verdha e vezës janë ushqimet të cilat garantojnë një kujtesë të fortë. Për këto ushqi
Pushime luksi, ja 26 holetet më të bukura në botë (FOTO-LAJM) Nëse shpenzon mesatarisht 500 euro për një natë për të qëndruar në një hotel luksoz, në të pritet që minimumi të kesh nj
Partitë garantojnë mandatin e Jahjagës deri në vitin 2016 Përfaqësuesit e disa prej partive politike në Kosovë janë shprehur se nuk do t’i nxjerrin probleme presidentes Atifete J
Jahjaga: Reforma në drejtësi, hap i rëndësishëm për Kosovën Presidentja Atifete Jahjaga u shpreh sot se sundimi i ligjit dhe gjykatat efektive janë pjesë thelbësore që garantojnë p
KQZ ndalon fotografimin e votës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të ndalohet fotografimi i votës në momentin e votimit. Vendimi është m
Washingtoni e Brukseli-garantues të marrëveshjes Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka thënë se pret që bashkësia ndërk
Tifozet VIP gati për sfidën Napoli-Juve (FOTO-LAJM) Në prag ndeshjes Napoli – Juventus, numrat janë me të vërtetë impresivë për këtë supersfidë që do të hapë javën e 27-të
KFOR dhe EULEX, të garantojnë lirinë e lëvizjes në veri KFOR-i dhe EULEX-i duhet garantuar lirin e lëvizjes në veriun e Kosovës ndryshe nuk duhet vazhduar dialogu me Serbinë as
Rama në New York, takim me komunitetin shqiptar Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në vijim të vizitës së tij në SHBA, gjatë ditës së shtunë ka zhvilluar një takim
Obama: Qeveritë e reja, ti garantojnë më shumë besim tregjeve Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama gjatë Samitit për Ekonominë të mbajtur në Havaj është shprehur se Europa
Zgjedh për të mirën e Milanit. Pavrësisht dëmtimeve të Patos dhe Inzaghit, në ndeshjen kundër Fiorentinës Ronaldinho shkon drejt pankinës së katërt rra