999 rezultate për

gana

Metoda e re për të kaluar drogën në kufi Doganierët në vendkalimin kufitar të Preshevës kanë zbuluar një sasi të marihuanës e cila ishte fshehur në vend jo të za
Ky njeri mund të vdesë nëse zbulon fytyrën (FOTO LAJM) Ai është gazetari që zbuloi skandalin e trukimit të ndeshjeve në Gana, por kjo rrezikon t'i kushtojë jetën. Anes Are
Zbulohen barna të jashtëligjshme turke nga Dogana e Kosovës Oficerët doganor gjatë kontrollit të dërgesave në import më saktësisht të mallrave të importuara nga Turqia kanë hasur n
Emërohet zv.drejtori i doganave nga radhët e BDI-së Posti i numrit dy në Doganë do t’i takojë degës së BDI-së së Shkupit dhe ky vendim ka marrë veçmë dritën e gjelbër. Kës
Bashkimi Evropian bllokon Shqipërinë dhe Kosovën për heqjen e doganave Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Romana Vllahutin, ka zhvleftësuar deklaratat e politikanëv
Nxitoni të aplikoni! 33 vende të lira pune në Dogana Doganat kanë shpallur 33 vende të lira pune të pasqyruara të gjitha në faqen zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Do
Reagon Drejtoria e Doganave: Nga kush u ndërmor operacioni për kokainën Drejtoria e Doganave ka reaguar publikisht pas kapjes së 613 kg kokainë në Maminas. "Administrata Doganore në vijimës
Dogana e Kosovës konfiskon duhan dhe nargjilë në vlerë 10 mijë euro Dogana e Kosovës gjatë dy muajve të parë të vitit ka ndërmarrë aksione dhe kontrolle të shtuara në kontrollin e mallrave
Për dy muaj dogana konfiskon rreth 200 kg duhan refuz Dogana e Kosovës në kuadër të aktiviteteve kundër kontrabandës dhe dukurive tjera të paligjshme, gjatë dy muajve të parë
Maqedonia dhe Serbia bashkojnë doganat Maqedonia dhe Serbia e fillojnë doganimin e përbashkët në vendkalimet kufitare Tabanoc-Preshevë dhe Pelincë-Prohor Pçins
Vlatko Mijalkov jep dorëheqje nga doganat Vlatko Mijalkov, vëllai i ish kreut të DSK-së Sasho Mijalkov para një jave ka dhënë dorëheqje nga bordi i Doganës njofto
Merrej me bujqësi por e bëjnë shef dogane, djalit i heqin bukën e gojës Një familje në nevojë është hequr në mënyrë abuzive nga skema e ndihmës ekonomike për një gabim të kryer nga vetë instit
Doganat e Maqedonisë konfiskojnë produkte të falsifikuara Gjatë javës së kaluar, shërbyesit doganorë kanë penguar disa tentime për kontrabandim të mallrave të ndryshme. Lajmi bëh
E pazakontë, dogana gjen një tigër në kutinë postare (FOTO LAJM) Inspektorët meksikan kanë gjetur tigra në të gjitha llojet e situatave. Por zyra për mbrojtjen e mjedisit njoftoi një
Rama kritikon Kosovën se po largon ekspertët Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kritikuar Kosovën se po i largon ekspertët e fushave të ndryshme, e të cilët, sip
Doganat e Maqedonisë sekuestrojnë drogë dhe ilaçe nëpër kufi Doganierët e Maqedonisë në dy javët e fundit kanë parandaluar dy përpjekje për kontrabandim të drogës, përcjell Aktuale.
1 miliard e 100 milionë euro të hyra nga Doganat për sivjet Bahri Berisha, Drejtor i Doganës së Kosovës, në një konferencë për media, ka bërë të ditur se gjatë vitit 2017 janë sigu
Dogana konfiskon telefona në vlerën e 30 mijë eurove Dogana e Kosovës, gjatë një aksioni në dhjetë lokacione të telefonive mobile në Prishtinë kanë konfiskuar 156 telefona t
Dogana sekuestron 1 mijë fishekë Një aksion i policisë dhe Doganës së Kosovës sot ka rezultuar më konfiskimin e një numri të madh të fishekëve në një vet
Agjencive doganore iu 5-fishohet garancia bankare në 50 milionë lekë Qeveria ka vendosur të pesëfishojë garancinë bankare që duhet të depozitojnë të gjithë ata që funksionojnë si agjenci do