999 rezultate për

galizia

Eliminimi i gazetares në Maltë, arrestohet biznesmeni i njohur (FOTO LAJM) Policia malteze ka arrestuar biznesmenin e njohur Yorgen Fenech, pronar i kompanisë 17 Black i dyshuar për vrasjen e gaz
Eliminimi i gazetares në Maltë, dyshime se bomba u ble te grupet shqiptare të krimit Hetuesit në Maltë besojnë se dy nga “kriminelët më të rrezikshëm të Maltës” mund të kenë përdorur kontaktet e tyre në në
A u vra gazetarja e njohur me një bombë të porositur në Shqipëri? azeta malteze “The Sunday Times of Malta” raportoi se pajisja e përdorur në vrasjen e gazetares Dafne Caruana Galizia be
Një letër mafies shtetërore nga djali i gazetares së vrarë Kjo letër e rëndë dhe akuzuese është shkruar nga Matthew Caruana Galizia, djali i gazetares dhe blogeres malteze, Daphne
Reagon djali i gazetares së vrarë: Shtet mafioz me instutucione të paafta (FOTO LAJM) Daphne Caruana Galizia, gazetarja më e njohur e hetimeve në Maltë, u vra të hënën kur një bombë e fuqishme shpërtheu mak