999 rezultate për

galeri

Fantazmat dhe ëngjëjt ekzistojnë? Shikoni këto imazhe (FOTO LAJM) Për dekada, të tëra, imazhe të çuditshme në fotografi thuhet se zbulojnë në të vërtetë fantazmat, aktivitetin paranormal
8 vende në botë ku nuk ekziston graviteti (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Ka disa vende në planetin tonë ku graviteti thjesht… nuk funksionon. Për
Alarm: Toka ka shpenzuar rezervat, po jetohet me kredi (FOTO LAJM) Më 29 korrik njerëzimi hedh hapin tej një pragu alarmues. Kjo datë shënon ditën e shterimit të resurseve të Tokës, pikë-
Pamje mahnitëse nga fenomeni "Manhattanhenge" (FOTO & VIDEO) Shumë njerëz në Nju Jork janë tubuar në Manhattan për të shijuar pamjet e fenomenit të ashtuquajtur “Manhattanhenge”, pe
Foto të çuditshme të ushqimeve që hamë çdo ditë (FOTO LAJM) Këto fruta dhe perime i japin kuptim shprehjes “ne jemi çfarë hamë”. Për më tepër shihni galerinë …
9 faktorë që bëjnë ta masni gabim tensionin e gjakut (FOTO LAJM) A e keni presionin e gjakut më të lartë (ose më të ulët) se zakonisht? Ka disa arsye që mund të bëjnë që matja të mos je
Ana tjetër e Instagramit, fëmijët e varfër por që tallen me të pasurit (FOTO LAJM) Le të tregohemi të sinqertë, që sa herë shohim një fëmijë të kamur në Instagram, që na tregon jetën e tij luksoze, rroba
"Jam i rrezikshëm, shikoni Youtube", çfarë i tha Mikel Kasaj grekëve pas arrestimit (FOTO LAJM) Mikel Kasaj, i cili bëri bujë për shkak të arratisjes spektakolare nga Gjykata e Vlorës një vit më parë, është arrestuar
Dasmat që kanë bërë bujë në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Kujtimet nga dasma janë ndoshta nga më të bukurat që një njeri ka në jetën e vetë. Por çfarë ndodh kur gjërat nuk dalin
Si ndryshon jeta pas të 30-tave? Galeria që të bën të qeshësh me lot E keni dëgjuar thënien “Kur unë isha 20 vjeç, personat që ishin 30 vjeç më dukeshin të vjetër”? Sigurisht keni pasur
28 mjeshtra evropian të akuarelit hapin ekspozitë në Galerinë e Qytetit të Fierit (FOTO LAJM) Në kuadër të “Javës së Europës”, 28 artistë ndërkombëtarë mblodhën punimet e tyre për t’i shfaqur për publikun shqiptar
Shpërthen gazi në galeri, një i vdekur e një i plagosur në Bulqizë Aksident i rëndë gjatë punës në minierën e Bulqizës. Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.
"Çmendet" Juncker, për pak sa nuk i vë flakën Zonjës së Parë të Ruandës (VIDEO) Jean-Claude Juncker është sërish në qendër të vëmendjen për shkak të veprimeve të tij në publik. Të dielën e kaluar pres
Nga dorezat te plumbat, gjërat më të çmendura që mjekët gjejnë brenda pacientëve (FOTO LAJM) Mjekët dhe profesionistët mjekësorë kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura, që ata gjejnë në trupat e njerëzve.
Jo vetëm Grida Duma, Erion Braçe tregon se merr bukë me vete Duket se përvec Grida Dumës, edhe zv.Kryeministri Erjon Braçe bukën e merr me vete. Ai është 47 vjeç dhe në ditëlindj
Nga mbledhës topash, në "yje" të futbollit ( FOTO LAJM) Yjet e sotëm të futbollit botëror dikur kanë qenë thjesht disa fëmijë që kapnin topat dhe këtë punë e bënin me pasion të
Këto fotografi do t’ju shkrijnë zemrën (FOTO LAJM) Dihet se kafshët tashmë janë miqtë të preferuar të njeriut. Madje ato ndjejnë edhe emocione dhe kanë dëshira njësoj s
Pa ngjyra, por këto fotografi janë më të bukurat në rrjet (FOTO LAJM) Fotot bardhezi janë jashtëzakonisht magjepse. E për ndonjë arsye, ato duken më goditëse se sa ato me ngjyra. Ndoshta
‘Pigcasso’, derri që iku nga thertorja tek galeritë e artit Derri me emrin ‘Pigcasso’ po kalon ditët duke vizatuar piktura që po shiten anembanë botës, shkruan Albeu.com Joanne
Oh, këto ruset... (FOTO LAJM) Lily Ermak është një super modele 29 vjeçare ruse, e cila tregon të paktën 7 vite më e re. Në fotot e saj të fundit t