999 rezultate për

gadishullin

Media italiane zbulon emrat e familjeve mafioze shqiptare që mbushën gadishullin me drogë Trafiku i drogës që bëhet mes Shqipërisë dhe Italisë nuk është një gjë e re, ndërsa mediat italiane vijojnë të shkruajnë
Vizita e Papa Françeskut në K.Veriore, ëndërr e realizueshme Një udhëtim i Papa Françeskut në Korenë Veriore është “ëndërr që mund të realizohet” dhe do të ishte një hap gjigant në
Nëse shkoni për fundjavë në Gadishullin Iberik bëni kujdes Temperaturat në Gadishullin Iberik mund të arrijnë deri në 50 gradë Celsius fundjavën e ardhshme duke thyer çdo rekord t
SHBA nis 20 avionë luftarakë në gadishullin korean Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar 20 avionë luftarakë mbi qiellin koreanojugor, duke filluar stërvitjen ushta
SHBA-të i tregojnë dhëmbët Kim-it gjatë stërvitjeve ajrore në Gadishullin Korean (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar sot një mesazh të qartë Koresë Veriore gjatë stërvitjeve me stërvitjet aj
Korea e Jugut kërkon mbështetje nga SHBA-të për shmangien e luftës Koreja Jugore ka kërkuar ndihmën e Shteteve të Bashkuara në parandalimin e një lufte në gadishullin korean. Në taki
Kina kërkon ndërprerjen e ushtrimeve amerikano-koreanojugore Kina ka kërkuar që SHBA-të dhe Koreja Jugut të ndalojnë manovrat ushtarake në Gadishullin Korean, në këmbim të pezullimi
"Anonymous" tregon se pse Lufta e Tretë Botërore mund të fillojë sivjet (VIDEO) Grupi i hakerave “Anonymous” pretendon se Lufta e Tretë Botërore do të shpërthejë këtë vit apo tjetrin për shkak të tens
Koreja e Veriut kërcënon me “holokaust bërthamor” Koreja e Veriut ka paralajmëruar për një holokaust bërthamor në vendet e Azisë Juglindore nëse nuk bashkojnë forcat pas
Paralajmëron Kina: Në çdo moment mund të “plasë” në gadishullin korean Ministri i Jashtëm i Kinës, Wang Yi, u ka bërë thirrje sot të gjitha palëve që të marrin masa për uljen e tensioneve mes
SHBA, Japonia dhe Korea e Jugut fusin në "telashe" Kim Jong-un Diplomatët japonezë, nga Koreja e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara, ranë dakord sot për të koordinuar nga afër të gjitha v
Paralajmëron Kina: Konflikti SHBA-Kore e Veriut mund të përfundojë në luftë Gjatë një telefonate që pati me Presidentin amerikan Donald Trump të hënën, Presidenti i Kinës Xi Jinping kërkoi kufizim
"Lufta bërthamore mund të nisë çdo moment", alarm i kuq në gadishullin e koresë (FOTO LAJM) Tensionet vazhdojnë të jenë të larta në gadishullin korean, ku sëfundmi zyrtarë të Koresë së Veriut kanë kërcënuar se lu
"Daulle lufte" në gadishullin korean: Kim Jong Un do të shpërthejë një bombë bërthamore (FOTO LAJM) Pavarësisht se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar një ndër flotat më të fuqishme në gadishullin korean, diktat
Japonia dhe SHBA-të nisin luftanijet në Gadishullin Korean (FOTO LAJM) Tensionet mes Koresë së Veriut dhe aleatëve të Amerikës po vazhdojnë të pëshkallëzohen, ndërsa ushtria japoneze ka vendo
Prag lufte në gadishullin korean, SHBA dërgon luftanijet Kina kërcënon me 150 000 ushtarë (FOTO & VIDEO) Gjërat janë duke u bërë mjaft serioze në gadishullin korean këto ditët e fundit. Korea e Veriut kërcënoi drejtpërdrejt S
Tërmeti i fuqishëm godet Rusinë, paralajmërohet për tsunam Një tërmet i fuqishëm ka goditur sot gadishullin Kamchatka, në bregdetin lindor të Rusisë. Sipas medieve ndërkombëtar
Putin paralajmëron kundër çdo provokimi mbi gadishullin korean Presidenti rus Vladimir Putin, pas një takimi me homologen e tij koreano-jugore, Park Geun-Hye, ka paralajmëruar kundër
'SHBA s'kanë më interes për Ballkanin' Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë më prioritet në politikat e tyre Ballkanin. Një gjë të tillë e ka thënë zëdh
Forcat ruse në Krime liruan 6 nga 11 ushtarë ukrainas Janë liruar gjashtë ushtarakë ukrainas që po mbaheshin nga forcat pro-ruse në gadishullin e Krimesë, ndërsa pesë të tjer