999 rezultate për

gadafit

Ia kalonte dhe njeriut më të pasur në botë, ku përfundoi thesari i Gadafit? Pasuria mendohet të jetë rreth 100 miliardë, por askush nuk e do lku ka përfunduar thesari i Gadafit. Madje sipas shu
Po marshohet drejt perëndimit, mijëra forca dhe ky gjeneral rrezikojnë të derdhin lumenj gjaku (FOTO LAJM) Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011
U bë president me paratë e Gadafit, por ja sa i pasur është Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy u arrestua nga policia ditën e sotme, pasi akuzohet për marrjen e 59 milionë doll
Blatter kundër Platinit: Idetë e tij si të Gadafit Presidenti i FIFA-s Sepp Blatter, është shprehur se është kundër idesë së UEFA-s për të zhvilluar në të ardhmen një Euro
Topali- Al Senussi, forcim bashkëpunimi me Libinë Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Çoba Topalli priti sot në takim zotin Ahmed Al-Zubair Al-Senussi, anëtar i Këshillit Tran
Saif al-Islam: Shndërrimi i të përzgjedhurit të Gadafit Ka nga ata që prisnin një sjellje të paktën modeste nga ana e djalit të diktatorit, një falje për ata që humbën jetën gj
Libi, vritet gazetarja pro Gadafit (VIDEO) Hala Misrati, prezantuesja libiane që u shfaq në ekran me pistoletë, gjatë konfliktit në Libi mes kryengritësve dhe përk
Libia i kërkon Nigerisë ekstradimin e djalit të Gadafit Libia i ka kërkuar Nigerisë që të dorëzojë njërin nga djemtë e Muamer Gadafit, Al Sadi Gadafi që gjendet nën arrest shtë
I biri i Gadafit do të gjykohet nga libianët Qeveria e re e Libisë mund të gjykojë Saif al-Islamin” kështu ka deklaruar në një konferencë për shtyp Shefi i Gjykatës
Libi, arrestohet djali i Gadafit Djali i diktatorit të vrarë të Libisë, Muamar Gadafi, Saif Al Salam është arrestuar gjatë ditës së sotme në Libi. Lajmi
Nigeria pranon të japë azil politik për djalin e Gadafit Djali i ish-udhëheqësit të Libisë Muamar Gadaf ka fituar azil politik në Nigeri. Lajmi është bërë publik nga autoritet n
Prokurori: Djali i Gadafit shprehet i pafajshëm Saif al-Islam Gadafi, biri në ikje i udhëheqesit të përmbysur të Libisë, i ka thënë Gjykatës Ndërkombtare Penale, se ai
Berisha mesazh urimi Xhibril-it për vdekjen e Gadafit Kryeministri Berisha i dërgoi një mesazh urimi Mahmoud Xhibril, Kryetar i Këshillit Transitor Kombëtar të Libisë. "Shqip
Pritet të varroset sot Muhamar Gadafi Sot pritet të varroset ish-lideri libian Muamar Gadafi, i cili u vra pesë ditë më parë në qytetin e tij të lindjes Sirte
Sanad al-Ureibi: Si e vrava Gadafin "Unë e vrava Muamer Gedafin". Kështu nis video e publikuar në "Youtube" ku shfaqet 22 vjecari Sanad al-Sadek al-Ureibi,
Vrasja e Gadafit mbetet e paqartë Vijon të mbetet e paqartë vrasja e Muamar Gedafit, ish-liderit të Libisë. Raportimet mbeten kontradiktore lidhur me mome
Ngrihen dyshime për vrasjen e Gadafit Ngrihen dyshimet për vrasjen e ish- liderit Muamar Gadafit. Au vra vërtetë Gadafi? Aktorë të ndryshëm nëpër botë po i b
Dikur ishte i pakapshëm, sot të gjithë i afrohen (FOTO LAJM) Nëse dikur askush nuk kishte guximin ti afrohej Gadafit, sot kush dëshiron mund të bëj edhe foto me të. Kështu, mijëra l
Libia pas Gadafit para një fillimi të ri Vetëm pak orë pas vdekjes së pushtetmbajtësit të rrëzuar libian, Muammar al Gaddafi, udhëheqja e re në Libi hodhi themel
Publikohet videoja e momentit të fundit të jetës së Gadafit (VIDEO) Televizioni Al Jeezira ka publikuar dy video me pamje të trupit të vdekur të ish-liderit libian Muamar Gadafi. Në videon