999 rezultate për

gadafi

Ia kalonte dhe njeriut më të pasur në botë, ku përfundoi thesari i Gadafit? Pasuria mendohet të jetë rreth 100 miliardë, por askush nuk e do lku ka përfunduar thesari i Gadafit. Madje sipas shu
Edi Paloka "kërcënon" Ramën: Do pranosh të largohesh me votë, apo si Gadafi! Ish-kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, numri dy i kësaj partie, Edi Paloka, i është përgjigjur përmes një statusi në Fa
Po marshohet drejt perëndimit, mijëra forca dhe ky gjeneral rrezikojnë të derdhin lumenj gjaku (FOTO LAJM) Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011
Ish-deputeti i PD-së: Më 16 mars do ta shporrim Ramën si Gadafin Edhe ditën e sotme banorët e Astirit kanë dalë në protestë duke kërkuar anulimin e projektit për zgjerimin e "Unazës së
Demiraj jep alarmin: Helmi që u hodh e kanë përdorur Sadami dhe Gadafi Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka qenë i ashpër me reagimin e tij drejtuar Gardës së Republikës. Pas reagi
Mori para nga Gadafi, Sarkozy vazhdon të merret në pyetje nga policia Ish-presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, po merret në pyetje për të dytën ditë me radhë, në lidhje me akuzat se fushat
U bë president me paratë e Gadafit, por ja sa i pasur është Sarkozy Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy u arrestua nga policia ditën e sotme, pasi akuzohet për marrjen e 59 milionë doll
Mori para nga Gadafi, Sarkozy hedh poshtë të gjitha akuzat Nicolas Sarkozy, ish-presidenti konservator i Francës, u mor në paraburgim të policisë të martën për tu marrë në pyetje
Si Gadafi, rrebelët vrasin ish-presidentin (VIDEO) Rrebelët Houthi të mbështetur nga Irani kanë vrarë ish-Presidentin e Jemenit, Ali Abdullah Saleh pas shpërthimit të papr
Kur Gadafi i shkruante letra presidentit Rugova: I dashur vëllai im Ibrahim Rugova... Pas Marrëveshjes së Dejtonit në vitin 1995 dhe fundit të luftërave në Bosnjë e Kroaci, bilanci ishte tragjik. Serbët
Ja cfarë është gjetur në iPad-in e djalit të Gaddafit (FOTO-VIDEO) Në i-Padin, që thuhet se i përkiste djalit të vogël të ish-diktatorit libian, Muammar Gaddafi, janë gjetur me qindra ima
Gadafi nuk ka vdekur?! (VIDEO) Ih-udhëheqësi libian Muamar Gadafi mund të jetë gjallë. Mediat libaneze hedhin dyshimin se Gadafi nuk u vra më 2011 n
Blatter kundër Platinit: Idetë e tij si të Gadafit Presidenti i FIFA-s Sepp Blatter, është shprehur se është kundër idesë së UEFA-s për të zhvilluar në të ardhmen një Euro
Topali- Al Senussi, forcim bashkëpunimi me Libinë Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Çoba Topalli priti sot në takim zotin Ahmed Al-Zubair Al-Senussi, anëtar i Këshillit Tran
Saif al-Islam: Shndërrimi i të përzgjedhurit të Gadafit Ka nga ata që prisnin një sjellje të paktën modeste nga ana e djalit të diktatorit, një falje për ata që humbën jetën gj
Libi, vritet gazetarja pro Gadafit (VIDEO) Hala Misrati, prezantuesja libiane që u shfaq në ekran me pistoletë, gjatë konfliktit në Libi mes kryengritësve dhe përk
Libia i kërkon Nigerisë ekstradimin e djalit të Gadafit Libia i ka kërkuar Nigerisë që të dorëzojë njërin nga djemtë e Muamer Gadafit, Al Sadi Gadafi që gjendet nën arrest shtë
Ndërtimi i resortit, guzhinieri: Gadafi i dha Papandreut 20 milion dollarë Kuzhinieri personal i Muammar Gadafit, Miodrag Xhorxhevic në një intervistë për një televizion serb është shprehur se gj
Presidenti i Sion: Sepp Blatter si Gadafi Kristian Konstantin, Presidenti i Sionit ka krahasuar FIFA-n me Muamar al-Gadafin. “Federata botërore e futbollit është
I biri i Gadafit do të gjykohet nga libianët Qeveria e re e Libisë mund të gjykojë Saif al-Islamin” kështu ka deklaruar në një konferencë për shtyp Shefi i Gjykatës