999 rezultate për

gabim

A e dini se njerëzit që nuk i lajnë këmbët në dush bëjnë një gabim të madh? Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse!
Tragjedia në Bejrut mund të ishte shmangur! Gabimi shkaktoi mbi 100 viktima e 4000 të plagosur Mbrëmjen e djeshme Bejrut u shkatërrua nga një shpërthim i cili ka shkaktuar mbi 108 të vdekur dhe 4000 të plagosur.
A janë këto gabimet më tragjike në historinë e njerëzimit? Këto janë gabimet më të mëdha dhe më të shtrenjta në histori - disa kanë kushtuar edhe me vdekjen e shumë njerëzve. R
HOROSKOPI/ Kjo shenjë duhet të bëjë kujdes, gabimi me i vogël do ju rrënojë tërësisht Dashi Te dashuruarit do e përforcojnë lidhjen qe kane ndërtuar dhe do mendojnë si ta bëjnë sa me te bukur te ardhmen.
"Ka bërë gabime", mjeku Erion Dasho thirrje Ministrisë së Shëndetësisë Eksperti i Shëndetit Publik, mjeku Erion Dasho me një postim në rrjete sociale thotë se i gjithë rajoni i Ballkanit Perë
Pesë gabimet e zakonshme që bëjnë njerëzit e mençur Njerëzit e zgjuar kanë famën se bëjnë gabime idiote, sidomos në situata që kërkojnë arsyetim.Shkencëtarët kanë filluar t
Gabimi më i madh që bëni para gjumit në netët e nxehta të verës Nëse jashtë është shumë nxehtë dhe në shtëpi ke hapur kondicionerin, gjumi mund të jetë i vështirë. Por po ashtu, mund t
Gabimet që nuk duhen bërë kurrë në veshjen tuaj (FOTO LAJM) Moda gjithmonë do të jetë e vështirë për t'u kuptuar nga njerëzit e thjeshtë të cilët nuk gjejnë dot kohën për të ndjeku
Po shkatërroni dhëmbët! Këto janë 8 gabimet e rrezikshme që po bëni çdo ditë 1.Injorimi i erës së keqe të gojës Një erë e keqe nga goja juaj mund të nënkuptojë higjenën e dobët ose sëmundjen e m
Artan Hoxha: Tre qytetarët në Tiranë shkelën gabimisht në tokën plot kanabis, rrihen keq nga roja I ftuar në studion e Abc News, me Endri Xhafon, gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje për kultivimin e kanabisit në vend.
E keni vënë gabim gjatë gjithë kohës: Mjekja tregon se si ta vendosni maskën Olivia Cuid, nga Kanadaja, është stomatologe e cila në rrjetin social ‘Tik-Tok’ ka treguar se si të vihet më mirë maska
Gabimi për emrin në Gjendjen Civile i kushtoi qytetarit 2.5 milionë lekë Më pas iu drejtuan zyrës së Gjendjes Civile Fratar për të bërë regjistrimin e fëmijës, por pas disa kohësh zbuluan se is
"Po ta kisha emrin portugez do të isha ende te Olimpiakos", Besnik Hasi: Ju tregoj gabimin më të madh në karrierë Besnik Hasi është një nga trajnerët më të suksesshëm shqiptar në botën e futbollit. Ish-kapiteni i Kombëtares, aktua
Tottenham fiton derbin ndaj Arsenalit (VIDEO) Tottenhami ka mposhtur 2-1 Arsenalin. Pas vetëm 16 minutash lojë Alexandre Lacazette kaloi Arsenakin në epërsi me një
Dëshmia e kritikut letrar: Si e mbrojti Mehmet Shehu romanin e Agollit, që u bë karton Publikohet historia e panjohur e Mexhit Premçit me origjinë nga rrethi i Dibrës, i cili pasi u diplomua në Institutin e
Kur Ronaldo kërkon përsëritjen e Messit! Video më e shikuar, portugezi dhuroi golin për Milanin (VIDEO) Një nga videot më të shikuara në rrjetet sociale sa i përket ndeshjes mes Milanit dhe Juventusit është rasti i golit të
Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani gabimisht ushqime të mykura Imagjinojeni këtë: më në fund hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe kuptoni se buka është e mbuluar me myk! Kjo me sig
Pse njerëzit që nuk i lajnë këmbët në dush bëjnë një gabim të madh? Një sasi e madhe djerse gjatë ditës mund të prodhohet vetëm nga këmbët tona, pasi ato kanë rreth 250,000 gjëndra djerse!
Çfarë ndodh nëse hani gabimisht ushqim të mykur? Imagjinojeni këtë: më në fund filloni të hani sanduiçin tuaj të preferuar dhe vini re bukën e mykur! Kjo me siguri ju ka
Infermieri kosovar: Qytetarë, jeni duke e tepruar shumë Fitim Havolli, infermier në Klinikën Infektive ka reaguar pas rasteve të shumta të vdekjeve dhe infektive nga koronaviru