999 rezultate për

gĂzim

Policia i kĂ«rkon plakut serb heqjen e bluzĂ«s me Sheshelin ShumĂ« serb janĂ« mbledhur sot nĂ« Gazimestan pĂ«r tĂ« shĂ«nuar festĂ«n e tyre tĂ« pĂ«rvitshme qĂ« njihet si ‘Vidovdani’. Madje
Alarm për bombë në Gazimestan, bllokohet autostrada Rruga në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë, përkatësisht në afërsi të Gazimestanit për disa orë është e bllokuar. Kjo
Musliu reagon ndaj institucioneve, nuk bënë asgjë kundër provokimeve të serbëve Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar sot ndaj asaj që u pa dje gjatë manifestimit të V
Serbët mblidhen në Gazimestan (FOTO LAJM) Pelegrinë serbë janë mbledhur te monumenti në Gazimestan për ta shënuar festën e tyre fetare, Vidovdanin. Ata kanë ar
Paralajmërohet arrestimi i Vulinit, policia arrin në Gazimestan Policia e Kosovës ka shtuar masat e sigurisë për festën religjioze ortodokse të Vidovdanit, e cila festohet sot në Gazim
Serbët në Gazimestan: Kosova është Serbi (Video) Një numër i madh i serbëve janë mbledhur në në Manastirin e Graçanicës për të festuar festën e Vidovdanit. Me flamuj
Mitropoliti i Malit të Zi: Car Lazari dhe Skënderbeu luftuan për të njëjtin ideal Ka përfunduar festa e Vidovdanit në Gazimestan, ku morën pjesë në shumë se 1500 persona. I pranishëm në këtë aktivitet i
Serbët përkujtojnë Betejën e Kosovës Serbë të Kosovës, por edhe të ardhur nga Serbia, po mblidhen në Gazimestan për të përkujtuar Vidovdanin, ose atë që njih
Serbët festojnë Vidovdanin Kisha ortodokse serbe dhe besimtarët e saj sot festojnë 624 vjetorin e Betejës së Kosovës. Kjo datë, të cilën historia e
OSBE shpreh shqetësim për dhunën e ROSU Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim Europian në një raport të saj tërheq vëmendjen për dhunën e ushtruar nga Njësia Sp
Beteja e Kosovës, festë e tensionuar në Gazimestan Rreth një mijë persona kanë marrë pjesë në festimin e 623- vjetorit të Betejës së Kosovës, të cilën serbët e njohin si V
EULEX liron tĂ« arrestuarit e “Gazimestanit” Prokurori i EULEX-it, i cili ka udhĂ«hequr procedurĂ«n hetimore nĂ« rastin e “Gazimestanit”, ka vendosur tĂ« ndĂ«rpresĂ« hetim
Gazimestani ne duart e Policise se Kosoves Djepi i nacionalizimit serb tash e tutje do të ruhet nga Policia e Kosovës. KFOR në mënyrë sole
Policia e Kosoves do ta ruaje monumentin ne Gazimestan Në procesin e transformimit të misionit të KFOR-it në Kosovë, në një prani „parandalu