999 rezultate për

fytyres

Zëvendësojeni trajtimin mujor të fytyrës tek estetistja me një përbërës të thjeshtë Trajtimet mujore të fytyrës janë të nevojshme për një lëkurë të relaksuar, të hidratuar dhe të pastër. Ne dimë si ta zë
Studimi: Maskat po ndryshojnë mënyrën se si truri ynë përpunon fytyrat e njerëzve Dëshironi ndonjëherë që të nxitoni për të përshëndetur dikë që është pra jush, por nuk jeni të sigurt se personi që qënd
Studimi: Mburojat plastike të fytyrës nuk mbrojnë nga COVID-19 Sipas hulumtimit të ri, mburojat apo maskat plastike të fytyrës nuk mbrojnë nga COVID-19. Mburojat – të veshura nga s
Pse larja e fytyrës për të paktën 60 sekonda mund të bëjë mrekulli? Me sa duket, një fytyrë e lëmuar dhe me shkëlqim nuk kërkon gjithmonë produkte dhe mjete të shtrenjta për kujdesin e lëk
Hap pas hapi: Kjo është rutina e fytyrës që duhet të bëni çdo darkë (FOTO LAJM) 1-Pastrim i dyfishtë: Fillimisht për të pastruar tualetin përdorim pambuk dhe qumësht dhe më pas me larësin tonë të për
Hap pas hapi: Kjo është rutina e fytyrës që duhet të bëni çdo darkë (FOTO LAJM) 1-Pastrim i dyfishtë: Fillimisht për të pastruar tualetin përdorim pambuk dhe qumësht dhe më pas me larësin tonë të për
10 gabimet në makijazh që bëjnë të dukemi më të vjetra (FOTO LAJM) Makijazhi mund të forcojnë vetëbesimin tonë duke theksuar tiparet tona më të mira të fytyrës dhe duke e bërë lëkurën ton
4 gabimet më të mëdha që vajzat bëjnë gjatë kujdesit të fytyrës Mospastrimi i fytyrës para gjumit Nëse e shmangni këtë procedurë, e rrezikoni lëkurën tuaj. Si? Numër i madh i bakter
Tre fruta perfekte për eleminimin e rrudhave Frutat dhe perimet ndikojnë në shëndetin e lëkurës sonë. Mirëpo janë tre prej tyre të cilat kanë një efekt më të madh në
Bën mrekulli, si t'i zëvëndësoni kremrat e shtrejntë të fytyrës me kafe turke Kujt i nevojiten maskat e shtrenjta për fytyrë kur mund t’i përgatisim lehtësisht në shtëpi me metoda alternative. Kafja
Pse Lady Diana është princesha më e bukur e të gjitha kohërave? (FOTO LAJM) Perfeksioni i portretit të saj është shpjeguar nga një kirurg profesionist, i cili ka studiuar raportin e artë dhe ideal
Rrezikoni shumë, kurrë mos i prekni aknet në këto pjesë të fytyrës Aknet mund t’ju tundojnë, por në disa raste, shtrydhja e puçrave mund të jetë vdekjeprurëse. Enët e gjakut janë të përqë
Shkenca e ka të qartë: Kjo është vajza më e bukur në botë (FOTO LAJM) Prej kohësh parametrat e bukurisë ideale kanë qenë në faza tranzicioni dhe fytyrat që kanë qëndruar në krye, kanë ndrysh
A shkakton mbajtja e maskës puçrra në fytyrë? Në "normalitetin" e ri që po jetojmë të gjithë këto kohë, mbajtja e maskës thuajse është kthyer në një domosdoshmëri për
Lady Diana, princesha më e bukur e të gjithë kohërave (FOTO LAJM) Perfeksioni i portretit të saj është shpjeguar nga një kirurg profesionist, i cili ka studiuar raportin e artë dhe ideal
Britaniku 15-vjeçar shpik orën që ju paralajmëron për të mos e prekur fytyrën Në kohën e pandemisë, prekja e fytyrës është një shprehi që mund të shndërrohet në veprim fatal për disa njerëz pasi dua
Dermatologët na japin leje për të mos e larë fytyrën në mëngjes Tashmë që disa prej nesh janë me pushime, por edhe si pasojë e karantinës, nuk ka më orare fikse për të bërë aktivitete
Çfarë e bën kaq të vështirë mosprekjen e fytyrës me duar dhe si ta shmangni atë Ndonjëherë duam të kontrollojmë gjestet dhe lëvizjet tona, por meqenëse shumë prej tyre janë të paqëllimshme, për shembu
"Krim dhe pafytyrësi", Berisha dënon ashpër deklaratën e Veliut për 15 vjeçarin Ka shkaktuar jo pak reagime, mënyra sesi kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu justifikoi dhunën ndaj 15 vjeçarit të Li
Nuk eshte nevoja te shkoni te estetistja, si te hiqni pushin dhe qimet e fytyres me receten bio Një nga gjërat më të bezdisshme për femrat janë qimet e fytyrës, por akoma më të bezdisshme janë metodat e dhimbshme për