999 rezultate për

futbollisteve

Pas futbollistëve Spanja u "përvishet" këngëtarëve, nuk fal as Shakirën Këngëtarja e famshme kolumbiane, Shakira, pritet të akuzohet brenda disa ditësh për 13 milionë paund evazion fiskal.
Të pasura dhe të bukura, njihuni me partneret diva të futbollistëve në botë (FOTO LAJM) Gratë dhe të dashurat e futbollistëve janë gjithmonë një temë e nxehtë diskutimi. Disa nga çiftet në këtë listë ishin
Interi i rinovon kontratat 6 futbollistëve Inter ka lajmëruar zyrtarisht se ka rinovuar kontratat e gjashtë lojtarëve, përfshirë Marcelo Brozovic, Matias Vecino, A
Putin me dorë të hekurt ndaj dy futbollistëve Dy futbollistët që militonin në kampionatin rus, Aleksandr Kokorin dhe Pavel Mamaev rrezikojnë plot 7 vite burg. Ata god
Challandes publikon listën e Kosovës, ka surpriza Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challendes ka publikuar ditën e sotme listën e futbollistëve për dy ndeshje
​FIFA konfirmon hetimet ndaj futbollistëve rusë FIFA e ila është në duke bashkëpunuar me organizata dhe agjenci të ndryshme, e ka konfirmuar se hetimet ndaj futbollistë
Agjentët "sundojnë" tregun e futbollistëve, Premier League u vendos kushte Roli i menaxherëve në futbollin e sotëm është rritur jashtëzakonisht shumë. Ata i lëvizin futbollistët e tyre në mënyrë
Nga Hysaj te Veseli, këto janë pagat e futbollistëve shqiptarë në Serinë A “Gazzeta Dello Sport”, ka pasqyruar ditën e sotme, pagat e të gjithë lojtarëve që aktivizohen në Serinë A dhe normalisht
Ndahet nga jeta futbollisti i njohur nga Kosova Njëri prej futbollistëve më të mirë të KF Liria, nga Prizreni ka ndërruar jetë sonte, në moshën 78 vjeçare. Bëhet fja
La Liga në SHBA për 15 vjet, futbollistët kundër projektit La Liga është një nga kampionatet më të fuqishme dhe më të rëndësishme të futbollit në botë. Kjo ligë futbolli së fu
Pamje të rënda, këta janë 21 dëmtimet horror të futbollistëve (FOTO LAJM) Sporti i futbollit është një lojë që kerkon shumë ritëm dhe dyluftime. Në historinë e këtij sporti kemi parë shumë d
Kjo është lamtumira prekëse e disa futbollistëve për shokun e tyre (VIDEO) Një ekip futbolli në Amerikën e Jugut kanë nderuar ish-bashkëlojtarin e tyre të ndjerë në një mënyrë të veçantë. Ata
Spanja vazhdon me "dorë të hekurt", ish-lojtari i Realit akuzohet për evazion fiskal Organet fiskale spanjolle vazhdojnë me dorë të hekurt ndaj futbollistëve që kanë kryer evazion fiskal në këtë shtet.
Një shqiponjë në mes të Rusisë, Era Istrefi bën edhe njëherë krenarë shqiptarët Edhe pse flamuri kosovar ishte i ndaluar në Rudi, Era ka gjetur një mënyrë shumë origjinale për ta sjellë në Botëror.
U eliminuan nga Belgjika, tifozët e Brazlilit sulmojnë autobusin me futbollistë (VIDEO) Eliminimi i Brazilit ndaj Belgjikës, nuk është pritur aspak mirë nga tifozët brazilianë, të cilët i kanë bërë pritë auto
Alarmohet kombëtarja e Suedisë, futbollistëve u rrezikohet jeta (FOTO LAJM) Suedia dhe Anglia do të zbresin në fushë për tu përballur për fazën e çerekfinaleve të Botërorit në orën 16:00. Por k
Ja si i shqiptojnë rusët emrat e futbollistëve shqiptarë (VIDEO) Zvicra ka arritu të kualifikohet në fazëne 1/8 të Botërorit duke bërë një paraqitje mjaftë të mirë në këtë kompeticion.
Zhdukja e futbollistëve në shpellë, një shtet i tërë duke u lutur për ta Të shtunën e kaluar 12 djem të rinj dhe trajneri i tyre shkuan për të eksploruar një shpellë pas praktikës së futbollit
Turp, Xhaka e Shaqiri dënohen, Tirana mbulohet me flamuj serb (FOTO LAJM) Festimi i golave kundër Serbisë nga dy futbollistëve shqiptarë me simbolin e shqiponjës, është bërë "kryefjalë" e Botëro
Mediat serbe u kujtojnë vuajtjet e familjarëve Xhakës dhe Shaqirit Në mediat serbe "kryefjala" e rendit të ditës vijon të mbetet festa me simbolin e shqiponjës nga ana e dy futbollistëve