999 rezultate për

futbolliste

Lojtarët shqiptarë dalin në fushë, tifozët turq bëjnë reagimin e turpshëm Futbollistët e kombëtares shqiptare sapo kanë hyrë në fushën e blertë në stadiumin e Stambollit “Sukru Saracoglu”, ku më
Buzëqeshin tifozët e Juves, Sarrit i rikthehen nga dëmtimi 3 lojtarë Pas fitores ndaj Interit në “San Siro” dhe vendit të parë në kampionatin italian, për Juventusin vijnë lajme të mira edh
Ish-Miss-i shqiptar: Jetoj mes sheikësh në Dubai, në marrëdhënie me meshkujt jam mirë (FOTO LAJM) Ish-Miss-i shqiptar, Nikita Preka, e cila është diplomuar për ekonomi në Londër, ia ka dalë të punësohet në një kompani
Spanja dhuron "show", futbollistët nuk e lënë topin të bjerë në tokë (VIDEO) Spanja ka nisur përgatitjet për ndeshjet eleminatore "Euro 2020", që do të luajë ndaj Norvegjisë dhe Suedisë në datat 12
Tensione në Veri të Kosovës: Policia nuk lejon futbollistët të hyjnë në kufi, ata këndojnë "Oj Kosovë o vendi im" Paraditen e sotme ka pasur tensione në veri të Kosovës, ku nuk janë lejuar që të hyjnë në territor futbolistët e Crvena
3 emra "BIG" pritën të largohen nga Juventusi në merkaton e janarit Sezoni 2019-2020 sapo ka nisur, por te Juventusi po mendojnë për merkaton e janarit. Nuk bëhet fjalë për futbollistë që
Diego Maradona merr vendimin ekstrem te Gimnasia Tre humbje në po kaq ndeshje. Diego Armando Maradona e ka nisur me këmbën e gabuar aventurën te Gimnasia La Plata, du
Momente paniku për futbollistët, rrufeja godet në udhëtim avionin e Hertha Berlin Një moment tmerri është regjistruar ditën e diel, teksa klubi gjerman i Hertës së Berlinit, ishte duke u kthyer në kryeq
Aksidentohen tre futbollistët e njohur, kapiteni i skuadrës angleze mbyll sezonin Mbrëmja shoku për klubin profesionist të futbollit. Tre lojtarët e ekipit të Championship në Angli, Derby County janë pë
Sudimi: Tatuazhet i dëmtojnë futbollistët, ndikojnë ndjeshëm në performancën e tyre Moda e tatuazheve në futbollin modern është diçka e cila praktikohet në masë dhe përllogaritet që rreth 50% e lojtarëve
Niko Kovac tërbon serbët me këtë veprim Bayern Munich nesër e pret skuadrën serbe Crvena Zvezda, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Por duket se bavarezet nuk
Futbollistët e ekipit të Ivan Rakitiçit sulmojnë fizikisht gjyqtarin shqiptar (VIDEO) Ndeshja e ligës ndërregjionale në mes të klubeve Zofingen dhe Pajde (Möhlin) ka përfunduar me dhunë të shfrenuar. Loj
Challandes stërvitet me vetëm 12 futbollistë para ndeshjes me Anglinë Përfaqësuesja e Kosovës shënoi të shtunën një fitore tejet të rëndësishme në shtëpi ndaj Republikës Çeke, në kuadër të k
Alarm te Italia, dëmtohen 3 futbollistë Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, është detyruar të bëjë ndryshime të tjera në listën e lojtarëve për ndeshjet e rënd
Probleme te Kombëtarja, dëmtohen dy futbollistë Kombëtarja shqiptare ndodhet në Durrës, ku po kryen përgatitjet në prag të ndeshjes ndaj Francës që do të luhet pas pak
Aksidentohen në Librazhd 4 futbollistë, dërgohen me urgjencë në spital Sapo është shënuar aksidenti I tretë përgjatë pasditës së sotme në Elbasan, ku para pak minutash në fshatin Qukës, aksi
Arsenali fillon spastrimet, largohen dy futbollistë Merkatoja në hyrje në Angli është mbyllur që më 8 gusht, por ajo në dalje do të jetë e hapur deri më 2 shtator, kur të m
Franca me mungesa ndaj Shqipërisë, lista e plotë (FOTO LAJM) Trajneri i Francës, Didier Deschamps ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës atë kundër
Plas në Serbi, grushte e shkelma gjatë një ndeshje (VIDEO) Një ndeshje futbolli në kampionatin serb, mes Metalac dhe Backa është shndërruar në një betejë të ashpër me grushte dhe
Spektakolar, 10 golat e vitit sipas FIFA-s (VIDEO) FIFA ka publikuar listën me 10 futbollistët që nominojnë për golin më të bukur të sezonit. Mes tyre janë edhe 3 femra të