999 rezultate për

futbollist

Bale zgjedh klubin e ri, fotografohet në aeroport Tashmë nuk ka më dilema. Gareth Bale ka mbërritur në aeroportin e Kinës për tu zyrtarizuar transferimin e tij tek sku
Griezmann i zhgënjyer: Messi ende s’ma ka uruar mirëseardhjen Antoine Griezmann ka deklaraur se ende nuk ka folur me Lionel Messin, që pas transferimit te Barcelona, ndërsa ka thënë
Zidane del hapur: Dua që ky futbollist të largohet Real Madridi humbi me Bayern Munchen me rezultatin 3-1, por nuk është ky meraku kryesor i trajnerit Zinedine Zidane.
Futbollistët që janë shkatërruar pas largimit nga futbolli Futbollistët që janë shkatërruar pas largimit nga fusha. Futbollistë të shumtë sot paguhen miliona euro, nga skuadrat
E RËNDË/ Gjendet i vdekur në makinë futbollisti i kombëtares amerikano-latine (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë në makinën e tij. 30-vj
Nuk kaloi me sukses vizitat mjekësore, futbollisti "i ngec në derë" Juventusit Ditën e djeshme Matia Perin ka mbërritur në Portugali, ku do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me Benficën. Por sipas
Milan "dashurohet" me mbrojtësit e Juventusit, futbollisti i njohur vishet kuq e zi Milan “dashurohet” me mbrojtësit e Juventusit. Pasi kërkoi shërbimet e Demiral, klubi kuqezi ka kërkuar nga kundërshtarë
Serbët në panik, i frikësohen futbollistit shqiptar se mund ta bëjë shqiponjën kundër Crvena Zvezdës Festimi i golave me shqiponjë vazhdon të mbetet një ankth për serbët. Tronditja që ata morën në Kampionatit Botëror 2
Breshëri plumbash në makinë, vritet ish-futbollisti pranë shtëpisë së tij Një lajm i hidhur ka goditur sërish botën e futbollit, duke qenë se Mark Batçelor është vrarë pas një sulmi me armë që i
Erjona Sulejmani sqaron njëherë e mirë ribashkimin me Blerim Xhemaili (FOTO LAJM) darja e Erjona Sulejmanit me futbollistin e njohur Blerim Xhemaili ishte një ndër ngjarjet më të bujshme, pasi pasoi me
Juventusi ofron një tjetër futbollist Interit për Icardin, zikaltritkërkojnë edhe para juventus insiston për transferimin e sulmuesit argjentinas Mauro Icardi. Zonja e Vjetër ka tentuar ta bind Interit me
Racizëm në Gjermani, lojtari largohet nga fusha i përlotur (VIDEO) Futbollisti anglez Jordi Osei-Tutu u largua nga fusha në lot pas sulmeve raciste në drejtim të tij. 20-vjeçari, i cili ë
Rreziku nga lentet, futbollisti humb pjesërisht shikimin (FOTO LAJM) Lentet janë shumë të rrezikshme nëse nuk i përdorni në mënyrën e duhur! Këtë e vërteton një futbollist amator, i cili ka
Festimi provokues i futbollistes amerikane që po bën bujë në internet (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës u shpallën kampione të botës në futboll për femra. Dhe, festa e amerikaneve ishte e madh
Mbi jaht luksoz, Quagliarella e "djeg" me të dashurën në Greqi (FOTO LAJM) Në sezonin që përfundoi në maj, Quagliarella u shpall golashënuesi më i mirë në Serinë A me 26 gola. Tashmë Italiani
Futbollistja e SHBA-së "shuplakë" FIFA-s: Ne nuk respektohemi si djemtë Ylli i ekipit kombëtar të vajzave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Megan Rapinoe, e ka kritikuar FIFA-n për mungesë
Kërkohet nga skuadrat e mëdha, flet babai i Hysajt Juventusi, Atletico Madrid dhe Inter flitet se janë skuadrat që kanë shfaqur interes për futbollistin shqiptar Elseid Hy
De Ligt "çmend" Juventusin, bardhezinjtë nxjerrin 4 futbollistë në shitje Matthijs de Ligt është futbollisti më i kërkuar në futbollin europian. Paraqitjet fantastike me Ajax, sidomos në sezonin
Dele Alli u "kthye" nga vdekja në Greqi (FOTO LAJM) Festat e zhurmshme dhe ekskluzive, në ishullin e Mikonos, tërheqin yje të sportit dhe shoubizit anembanë globit dhe thua
Del raporti paraprak: Pse vdiq Florijana Vdekja e Florijana Ismailit vazhdon të jetë një mister që po nuk zgjidhet. Futbollistja shqiptare që vdiq në Liqenin