999 rezultate për

futbolli

Barcelonës nga sot i lind e drejta përsëri të blejë futbollistë të Liverpoolit Klubi i Barcelonës deri dje nuk ka pasur mundësi të blente futbollistë të Liverpoolit. Kjo pasi në kohën kur Barcelon
Feston ditëlindjen, urimi special i Françeska Jaçes për futbollistin e Tiranës (FOTO LAJM) Lojtari i skuadrës së Tiranë ka festuar pak ditë më parë ditëlindjen e tij të 23-të, ndërsa ka marrë një urim të veçantë
Vuri nën kontroll koronavirusin, rinis futbolli në Kinë Superliga kineze do të fillojë më 25 korrik pas një pauze të gjatë 5 mujore. Autoritetet në Kinë fillimisht vendosën
Merr fund epoka Messi-CR7? Renditja e 10 futbollistëve në garën për "Topin e Artë" ka befasi me vendin e parë Topi i Artë këtë sezon do të ketë surpriza të këndshme. Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, kryeson rendi
E kërkonte Interi, PSG "blindon" mbrojtësin anësor Layvin Kurzawa u mendua i larguar nga skuadra e PSG. Mbrojtësi ishte në fund të kontratës së tij dhe nuk kishte marrë
Modelja super joshëse nënë e dy fëmijëve: Të gjithë futbollistët më shkruajnë (FOTO LAJM) Tammy Hembroë është modelja që po bën namin me pozat e saj të nxehta duke pozuar me rrobabanjo e duke treguar trupin me
Ngjiti Stuttgart në Bundesligë, Maro Gomez tërhiqet nga futbolli me skuadrën ku nisi karrierën Mario Gomez zyrtarisht sot i dha lamtumirën futbollit, duke shënuar golin e fundit me fanellën e Stuttgart. Në moshën
Moment "historik" për Metën, shikoni momentin kur shënon gol (VIDEO) Presidenti Ilir Meta këtë fundjavë e ka kaluar pranë detit, teksa e ka mbyllur të dielën me një ndeshje futbolli në breg
Pas Arthur, vizitat mjekësore te Juventusi i kryen edhe futbollisti i City-t Felix Correia do t’i bashkohet Juventusit. Portugezi do të kryejë vizitat mjekësore së bashku me mesfushorin e Barcel
Ronaldinho do ti rikthehet futbollit sapo të përfundoj dënimin Ikona braziliane e futbollit, Ronaldinho, nuk po kalon momentet më të mira në jetën e tij, pasi tashmë është në telashe
COVID-19/ Zyrtari i klubit të futbollit infekton prindërit dhe dy shokët Katër raste të reja janë konfirmuar me COVID-19 pasditen e sotme në Sarandë. Raportohet se zyrtari i një klubi futbol
Veliaj dëmtohet në këmbë gjatë futbollit: Eci si zdroms! (FOTO LAJM) Gjatë një ndeshjeje futbolli me miqtë e tij kryebashkiaku Erion Veliaj duket se ka pësuar edhe një dëmtim në këmbë. P
Kampioni i botës së futbollit infektohet nga Koronavirusi (FOTO LAJM) Ish-futbollisti dhe menaxheri argjentinas, Carlos Bilardo, i cili drejtoi Argjentinën drejt fitores në Kupën e Botës 198
Zyrtare/ Mësohet data e fillimit të Ligue 1 Sezoni futbollistik 2019-2020 në Francë u mbyll para kohe, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Të shumta ishin klub
Plasën çokollatat! Pasi i vuri flakën rrjetit, Grezda e Oriola e thonë troç (FOTO LAJM) Plasën çokollatat edhe këtej! Këto kohë, modelja Oriola Marashi dhe futbollisti, Eros Grezda janë çifti më i ri dhe
30 vite për titullin e Liverpool, si ka ndryshuar futbolli dhe bota këto 3 dekada U desh të kalonin 30 vite që Liverpool të fitonte përsëri titullin kampion në Angli, të parin që prej krijimit të Premie
Pesë sulmuesit më të vlefshëm në futbollin botëror, Mbappe lë pas të gjithë Futbolli ka të bëjë me gola, dhe nuk është për t’u habitur që transferimet më të shtrenjta bëhen zakonisht për sulmuesit
Ish mbrojtësi i Barcelonës pensionohet nga futbolli Jeremy Mathieu mbyll karrierën si futbollist profesionist në moshën 36-vjeçare. Francezi ishte i detyruar të merrte këtë
Trajneri i Veronas thur elozhe për dyshen shqiptare: Janë shndërruar në futbollistë të shkëlqyer Verona nuk ia doli në mbrëmjen e djeshme të Serisë A të ndalte Napolin, teksa u mposht me rezultatin 0-2. Megjithatë,
Testet e covid-19 te PSG, 3 futbollistë pozitiv Te Paris Saint Germain po bëhen gati të nisin stërvitjen në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri, ndërkohë që të gjit