999 rezultate për

futboll

Kastrioti me 10 futbollistë ndal hovin e Vllaznisë Është mbyllur në barazim pa gola sfida mes Vllaznisë dhe Kastriotit e zhvilluar në “Loro Boriçi” të Shkodrës. Një ha
Tomori prezantohet te Milani: Maldini është mbrojtësi më i mirë në historinë e futbollit (VIDEO) Transferimi më i ri tek Milan, Fikayo Tomori është shprehur tejet i ngazëllyer me ekipin e tij të ri. Tomori erdhi ng
Ngacmonte s*ksualisht të miturit, ekstradohet nga Greqia trajneri i futbollit Ekstradohet nga Greqia trejneri Sokol Metaj i dënuar për ngacmim seksual ndaj të miturve. Në vijim të bashkëpunimit
11 Marsi, data kur Neymar nuk luan futboll dhe mund të mungojë edhe ndaj Barcelonës Tekniku i Paris Saint-Germain Mauricio Pochettino nuk e ka mohuar mundësinë që Neymar mund të mungojë në ndeshjen kundër
Pirlo: Më bukur të fitosh si trajner sesa si futbollist Andrea Pirlo i gëzohet trofeut të tij të parë si trajner. Pas triumfit në Superkupën e Italisë, trajneri i bardhezinjë
U bë golashënuesi më i mirë i historisë së futbollit, por cilat janë disa prej rekordeve të tjera të CR7 Pas golit të shënuar ndaj Napolit, Cristiano Ronaldo u bë golashënuesi më i mirë në histori të futbollit me 760 gola.
Disa nga kontratat më të çuditshme të futbollistëve në Evropë Transferimi i një futbollisti me emër nëpër skuadrat e njohura të futbollit të Evropës, përfshin edhe klauzolat në kontr
Përplasja e qeverisë me FSHF për "Air Albania", Braçe: Ky është "Tirja" e futbollit! Qeveria shqiptare vendosi që vaksinimi i qytetarëve me vaksinën anti-covid të ndodhë në stadiumin "Air Albania" duke e k
Si rrallë herë nata më e keqe për dy yjet e futbollit, Messi dhe Ronaldo drejt fundit të karrierës Messi dhe Ronaldo kanë dominuar futbollin botëror për më shumë se një dekadë, duke fituar trofe të shumtë individualë dh
Rrahmani e Hysaj të ftuar për ndeshjen kundër Fiorentinës (FOTO LAJM) Sot me fillim nga ora 12:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Napolit dhe Fiorentinës, duel ky në kuadër të xhiros së 18’
ZYRTARE/ Rooney lë përfundimisht futbollin Në nëntor të vitit 2020, Wayne Rooney nisi punën si trajner te Derby Conty. Njëherësh ai ishte në dispozicion edhe si
Futbollisti i harruar, Ramsey më në fund ka dalë në skenë te Juventusi Aaron Ramsey u përpoq të imponohej te Juventusi pas transferimit të tij përrallor te kampioni i Italisë nga Arsenali, si
E lidhur me futbollistin 19 vite më të ri, Matoshi tregon reagimin e ish-bashkëshortit (FOTO LAJM) Para disa javësh u zbulua lidhja e aktores shqiptare, Adriana Matoshi, me futbollistin afrikan, Keith Groeneveld. Adrian
Ish-futbollisti i Barcelonës ulet në stolin e skuadrës spanjolle Abelardo Fernández kthehet në stadiumin "Mendizorroza". Asturiani u konfirmua këtë të martë si trajneri i ri i Alavés, k
Ish e dashura e Ronaldos blen ekipin e futbollit (FOTO LAJM) Një modele Playboy, Daniella Chavez, i cili dikur u përfol për një lidhje me Cristiano Ronaldon, ka tërhequr sërish vëme
"Ai ishte i papërmbajtshëm në shtrat", supermodelja tregon eksperiencën me Mendy (FOTO LAJM) Futbollisti i Mançester Sitit, Benjamin Mendi, njihet pr jetën e shfrenuar jashtë, teksa shpeshherë ka përfunduar në qen
E trishtë, futbollisti i Cardiff City-t vuan nga kanceri Sol Bamba vuan nga një sëmundje e rëndë. Lajmi vjen nga klubi i tij, Cardiff, në të cilin ai ka luajtur që nga viti 2016
U blokuan rrugëve të Madridit nga dëbora, futbollistët e Atleticos udhëtojnë me makinën që kushton 500 euro (VIDEO) Ylli i Atletiko Madrid, Janik Karrasko u detyrua të udhëtojë me një makinë të “vjetër” Fiat Panda të fqinjit të tij, që
Khabib qenka fantastik edhe në futboll, shikojeni se çfarë super goli ka shënuar (VIDEO) Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, duket se nuk ka talent vetëm në sportet luftarake. Ai zhvilloi një ndeshje futbol
Shpenzimet më të çuditshme të futbollistëve (FOTO LAJM) Shumë futbollistë paguhen me rroga marramendëse dhe gjatë karrierës së tyre ata përfitojnë miliona edhe nga sponsor apo