999 rezultate për

fusnota

Hyseni: Fusnota po "keqinterpretohet" Komisioni Parlamentar për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës ka shqyrtuar Rezolutën e Parlamentit Evropian për proces
Fusnota rezultoi një mashtrim i Brukselit Një nga mashtrimet e shumta në procesin e bisedimeeve në Bruksel sipas analistëve rezulton të ketë qenë pranimi i fusnot
Presidente, Serbisë nuk i mjafton as fusnota as marrëveshja Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj ftesës së munguar të përfaqësuesve të Republikës së Kosovës në Samitin Procesit të
Fusnota hiqet kur të na njohë BE-ja Fusnota që i është veshur emrit të shtetit gjatë bisedimeve teknike me Beogradin nuk është thjeshtë një “flluskë bore” e
Fusnota për Daçiq, betejë e humbur Kryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se qeveria e re e Serbisë “nuk do të luajë rolin e heroit rreth aplikimit t
Serbia heq dorë nga Fusnota në tabelën e Kosovës “Në tubimet rajonale Kosova do të prezantohet në mënyrë asimetrike dhe në të gjitha dokumentet përcjellëse do të qëndroj
Kurti: Vera nuk po shkrin fusnotën, fusnota po shkrin Pavarësinë Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur Mbledhjen e Jashtëzakonshme Organizative të Lëvizjes VETËVENDOSJE! me kryetarët e 28 Q
Fusnota forcoi UNMIK-un Marrëveshja për përfaqësimin e Kosovës në nismat rajonale, duket se nuk po sjell asnjë ndryshim madje nuk ka arritur të
Fyle: Fusnota jo para delegacionit por në dokumenta Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Stefan Fule, ka thënë se normalizimi i mëtejshëm i marrëdhënieve të Beogra
Parlamenti Evropian kërkon që Kosovës t’i shtohet fusnota Të mërkurën, do të debatohet në seancën plenare të Parlamentit Evropian, ndërsa të enjten do të votohet Rezoluta për Kos
Fusnota për Kosovën nuk është e obligueshme Bashkimi Evropian nuk do të insistojë që organizatorët e takimeve rajonale ta prezantojnë Kosovën me fusnotë, për të cil
Fusnota mund të ketë pasoja Njohësi i marrëdhënieve ndërkombëtare, njëherësh kryetar i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Enver Hasani, ka deklaruar s
Me veriun duhet të merremi shpejt Veriu është një problem më të cilin duhet të merremi shpejt”, thotë ndërmjetësi i BE-së në bisedimet mes Kosovës dhe Ser
Fusnota, shans i mirë për Kosovën Sa i përket marrëveshjeve të fundit të arritura në Bruksel në mes të Kosovës dhe Serbisë, me ç’rast Serbia mori statusin
Fusnota i hapë rrugë integrimit evropian Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka pritur të enjten në takim, Zëvendëskryeministren e Kosovës, Edita Tahiri. Në
Fusnota nuk pengon njohjet e Kosovës Autoritetet kosovare dhe organizatat joqeveritare japin vlerësime të ndryshme për efektin e marrëveshjes për bashkëpunim
Daci: Thaçi, lideri më i fuqishëm në 4 vitet e fundit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci, ka thënë se fusnota nuk është e rrezikshme për Kosovën, duke v
Fusnota hap rrugën që Serbia t'a njohë Kosovën Fusnota ia hap rrugën Serbisë për t'u bashkuar me BE dhe ta pranojë realitetin politik, shkruan për “Edmonton Journal” p
Nga fusnota Kosova përfiton Unë jam i bindur që Kosova përfiton. Përfiton nga përfaqësimi ndërkombëtar në organizimet rajonale, sepse deri tani UNMI
Fusnota negative për Kosovën "Marrëveshja do ta sjellë qeverinë e Kosovës në forumet ndërkombëtare me Serbinë. Por, anë negative mendoj se është kjo