999 rezultate për

fushates

Del slogani zyrtar i fushatës së Vjosa Osmanit Tashmë është shpërndarë një slogan të cilin zyrtarë e aktivistë të Lidhjes Demokratike të Kosovës po e përdorin. “Me
Jo në Tiranë, zbulohet se ku do të mbahet mitingu i madh i PS Maxhoranca është duke shkuar në zgjedhjet e 30 qershorit duke planifikuar edhe mbajtjen e mitingut përmbyllës të këtyre
I vendosur për 30 qershorin, Rama njofton takimin e hapjes së fushatës Vetëm një ditë pas hapjes së fushatës elektorale kryeministri i vendit Edi Rama ka treguar edhe një herë se zgjedhjet do
3 ditë para çeljes, Rama nxjerr uniformën e fushatës dhe ka një pyetje Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij në Facebook bluzën për fushatën e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit.
Kryemadhi nga Tepelena: Gati motorët e fushatës Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka qënë e pranishme ne Tepelenë ku u zgjodh edhe kryetari i ri i LSI n
Veliaj i jep një "brryl" Tahirit në prag të fushatës Në prag të fushatës për zgjedhjet lokale, kandidati i PS Erion Veliaj ka lëshuar disa mesazhe të forta gjatë intervistës
OSBE-ja nis vëzhgimet për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut 11 ekspertë, 18 vëzhgues afatgjatë dhe 250 vëzhgues afatshkurtër të OSBE-së do të kenë nën “thjerrëz” zgjedhjet preside
Rrëfimi ish-deputetit socialist: Si më përgjonte SHIK-u në fushatë Flet pas 23 vitesh deputeti i anatemuar socialist. Ish-deputeti socialist, mjeku pediatër Sali Rexhepi, tregon se përse
Ish-shefi i fushatës së Trumpit dënohet 47 muaj burg Paul Manafort, ish-udhëheqësi i fushatës presidenciale të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është dënua
Prokurori: Ish-shefi i fushatës së Trump është kriminel Prokurori special, i cili po merret me hetimin e dyshimeve për ndërhyrjen e mundshme të Rusisë në zgjedhjet e kaluara pr
Arrestohet ish-këshilltari i Donald Trump, për çfarë akuzohet Roger Stone, ish-këshilltari i fushatës presidenciale të Donald Trump, është arrestuar ditën e sotme në Florida. Sipa
"Ruaj traditën, festo shqip", mbledh bashkë studiues të folklorit dhe artistë (FOTO LAJM) Një grup studentësh i Programit Master i Shkencave, dega Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun pranë Kolegjit Universitar
Kosova i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve, i vendos taksë në mallra Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur pas mbledhjes së Qeverisë se ka miratuar masat tregtare të importit për p
Opozita po spekullon për të fituar në referendum Me intensifikimin e fushatës për referendumin e ardhshëm për Marrëveshje mes Maqedonisë dhe Greqisë, përforcohen edhe de
136 politikanë janë vrarë gjatë fushatës zgjedhore në Meksikë Fushata për zgjedhjet e përgjithshme që u zhvilluan të dielën është më e përgjakshmja që ka njohur Meksika, pasi gjatë f
Plane për një takim të mundshëm Trump-Putin Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë po bëjnë plane për një takim të mundshëm mes Presidentit Trump dhe Presidentit rus Vladimi
Trump: Rrjedhja e pyetjeve të Muellerit është e turpshme Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se "është e turpshme" që lista e pyetjeve, që këshilltari i posaçë
Sarkozy i quan "shpifje" akuzat ndaj tij Ish-presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy, i ka mohuar vazhdimisht akuzat se ai ka pranuar miliona euro për financim të
Sondazhet flasin, populistët projektohen fituesit e mëdhenj të zgjedhjeve në Itali Sondazhet nuk tregojnë një fitues të qartë në zgjedhjet parlamentare italiane dhe me gjasa vendin e pret një periudhë e
AAK sulmon rëndë LDK-në, ia thotë të zezat AAK –Dega në Pejë ka drejtuar akuza ndaj kryetarit të komunës, Gazmend Muhaxheri, duke ia numëruar siç thotë ky subjekt,