999 rezultate për

fushate

Kryemadhi nga Tepelena: Gati motorët e fushatës Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ditën e sotme ka qënë e pranishme ne Tepelenë ku u zgjodh edhe kryetari i ri i LSI n
Veliaj i jep një "brryl" Tahirit në prag të fushatës Në prag të fushatës për zgjedhjet lokale, kandidati i PS Erion Veliaj ka lëshuar disa mesazhe të forta gjatë intervistës
Ministri i Kosovës shkon në Stamboll dhe bën fushatë pro Erdoganit Ministri i Administratës Publike në Qeverinë e Kosovës, Mahir Yagcliar, ka marrë pjesë në fushatën zgjedhore që po mbahe
Maqedonia, luftë nepotizmit Kryetarja e Komisionit për Parandalimin e Korrupsionit, Biljana Ivanovska në një intervistë për Radio Evropën e Lirë the
KSHZ: Mos e filloni fushatën para kohe Pas konfirmimit të rregullsisë së kandidaturave të tre kandidatëve presidencialë dhe pas konfirmimit të renditjes në fle
PS hap fushatën për Tiranën te sheshi “Nënë Tereza”: Do të vijnë edhe shumë demokratë Kur na ndajnë 100 ditë nga data e zgjedhjeve, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka ftuar qytetarët që të marr
Gazetari britanik nuk ndalet në fushatën kundër Kosovës Autoritet kosovare ende nuk e kanë shpallur zyrtarisht si person "non grata", raporton T7 Tash e një javë po qëndron
OSBE-ja nis vëzhgimet për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut 11 ekspertë, 18 vëzhgues afatgjatë dhe 250 vëzhgues afatshkurtër të OSBE-së do të kenë nën “thjerrëz” zgjedhjet preside
Rrëfimi ish-deputetit socialist: Si më përgjonte SHIK-u në fushatë Flet pas 23 vitesh deputeti i anatemuar socialist. Ish-deputeti socialist, mjeku pediatër Sali Rexhepi, tregon se përse
Ish-shefi i fushatës së Trumpit dënohet 47 muaj burg Paul Manafort, ish-udhëheqësi i fushatës presidenciale të presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është dënua
Prokurori: Ish-shefi i fushatës së Trump është kriminel Prokurori special, i cili po merret me hetimin e dyshimeve për ndërhyrjen e mundshme të Rusisë në zgjedhjet e kaluara pr
Bënin kërdinë dhe në Shqipëri, Facebook bllokon 800 faqe të propagandës së Iranit Kompania "Facebook" thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara ng
Arrestohet ish-këshilltari i Donald Trump, për çfarë akuzohet Roger Stone, ish-këshilltari i fushatës presidenciale të Donald Trump, është arrestuar ditën e sotme në Florida. Sipa
"Ruaj traditën, festo shqip", mbledh bashkë studiues të folklorit dhe artistë (FOTO LAJM) Një grup studentësh i Programit Master i Shkencave, dega Gazetari dhe Marrëdhënie me Publikun pranë Kolegjit Universitar
Kosova i përgjigjet fushatës së Serbisë për heqjen e njohjeve, i vendos taksë në mallra Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur pas mbledhjes së Qeverisë se ka miratuar masat tregtare të importit për p
Rama nis fushatën e mbylljes së mediave kundër tij Kryeministri Rama paralajmëroi gjatë ditës së djeshme se do të mbyllte të gjitha ato media online që reklamojnë bastet s
Edhe tre ditë fushatë, erdhi dita e madhe për Maqedoninë Fushata për referendumin e 30 shtatorit në Maqedoni për ndryshimin e emrit të shtetit, ka hyrë në javën e fundit, ndërsa
Tirana rinis për të tretin vit radhazi fushatën e mbjelljes së pemëve të reja Pas suksesit të dy viteve të para, Tirana do të rinisë fushatën e madhe të mbjelljes së 100 mijë pemëve, për të vijuar r
Qeveria e Katalonjës do të nisë sërish fushatë për ndarje nga Spanja Lideri i Katalonjës, Quim Torra do të nisë sërish fushatë për ndarje të këtij rajoni nga Spanja, duke refuzuar një ofert
Zaevi zgjedh Ahmetin për të hapur fushatën e referendumit Në prani të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe lideri të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti si dhe në prani t