999 rezultate për

fushata

Nis të hënën fushata zgjedhore në Maqedoni, ja mitingjet e para Fushata zgjedhore në Maqedoni do të nisë zyrtarisht të hënën më 21 nëntor. Partitë politike po përgaditen për mitingj
Franca nis fushatën e re anti-ekstremistë Franca ka nisur një fushatë të re në internet që synon parandalimin e të rinjve për t’iu bashkuar ekstremistëve të ISIS.
Zyrtare / KSHZ: Fushata zgjedhore fillon më 21 nëntor Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve përmes një komunike thekson se fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme për depute
"Mos gjuaj, por duaj", nis fushata kundër posedimit të armëve Në një fushatë sensibilizuese kundër armëve, ministri Tahiri ka përcjellë disa mesazhe. Teksa ka apeluar që të dorëz
Skandali / Hetimi i FBI, Klinton trazirë civile për të siguruar fitoren Hetimet e FBI, lidhur me ndërhyrjen ruse në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara, janë zgjeruar lidhur me do
KSHZ miraton Agjendën e Zgjedhjeve, fushata fillon më 21 nëntor Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i Maqedonisë sot njoftoi zyrtarisht për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlament
Zhbogar: Fushata të jetë korrekte dhe zgjedhjet të besueshme Euroambasadori Samuel Zhbogar, lidhur me zgjedhjet që do të mbahen në Maqedoni më 11 dhjetor, ka deklaruar se nxjerrja e
Nis fushata në SHBA: Ja si të fitoni 5.000$ sa "hap e mbyll sytë" Prezantuesi i një emisioni amerikan të ekstremit të djathtë në radio ka shpallur një konkurs ku fitohen pesë mijë dollar
Rama takon krerët e PS-së në rrethe Duket se Rama është vënë në lëvizje bashkë me strukturat bazë të partisë, për t'u përgatitur për zgjedhje, qofshin këto
Nis fushata për të drejtat e pronësisë së grave Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, i shoqëruar nga Kryetari i Vitisë, Sokol Haliti dhe zëvendëskryeministri Ha
Hyseni: Të ndryshohet legjislacioni për evitimin e aksidenteve Ministri i Punëve të Brendshne të Kosovës, Skender Hyseni ka thënë se se gjendja në komunikacion nuk është ashtu si duhe
Ja si votuan britanikët (FOTO LAJM) Britania e Madhe me një diferencë të ngushtë votash u zgjua sot jashtë Evropës. Më poshtë ju sjellim hartën se si kanë v
Sot fillon fushata për zgjedhjet e 5 qershorit në Maqedoni Sot në Maqedoni fillon zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 5 qershorit. Ajo do të z
Pas skandalit me Xhelilin, nis fushata për Dibrën Partia Socialiste dhe Partia Demokratike, pas shkarkimit të kryetarit të Bashkisë së Dibrës, kanë nisur fushatën në këtë
Fushata për kryetar të PDK-së, Veseli sot në Gjakovë dhe Pejë Partia Demokratike e Kosovës vazhdon takimet e saj me degët në qytetet e Kosovës. Sot PDK, do të mbajë takime në degët:
Partitë e vogla kundër reformës zgjedhore Partitë e vogla janë kundër reformës zgjedhore, e duke qëndruar në të njëjtën linjë, ata kanë dhënë disa propozime konkr
Ymeri: Vazhdon fushata policore ndaj aktivistëve, Thaçi kërcënoi qytetarët Në një konferencë për medie lideri i Vetëvendosjes Visar Ymeri ka theksuar se Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi kërcënuan qyt
Nis fushata "Bli shtëpi, bli banesë" Sot ka filluar fushata "Bli shtëpi, bli banesë" në kuadër të të cilit do të mbahen prezantime për projektet "Bli shtëpi
Ambasadori i BE-së: Ndihemi të kërcënuar Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Aivo Orav ka thënë se ndërmjetësit ndërkombëtarë në Maqedoni jo rrallë herë ja
Mustafa: Fushata agresive e Serbisë kundër Kosovës, pengesë për dialogun Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, gjatë një intervistë për Anadolu Agency ka folur për krizën politike