999 rezultate për

fushata

Si i financojnë bizneset fushatat dhe më pas perfitojnë nga tenderët Në prag të fushatës zgjedhore, përveç angazhimeve të partive politike për koalicione dhe aderime të personaliteteve të n
Rama-Basha caktojnë zgjedhjet ditën e Bajramit, fushata nën agjërim Shtyrja e zgjedhje ka koiçiduar në një datë tepër interesante, ndoshta edhe fatsjellëse për palët. Edi Rama dhe Lulzi
Fushata Macron, shënjestër e një sulmi kibernetik Fushata e kandidatit për President të Francës, Emmanuel Macron ka qenë në shënjestër të një sulmi masiv kibernetik, pasi
Tensionohet fushata për presidencialet franceze Pas një debati televiziv me një brutalitet të pazakontë, fushata presidenciale franceze po prek fundin në një klimë të t
Rama i prerë me Bashën: Takohemi sot, nesër nis fushata Kryeministri Edi Rama është treguar i vendosur për të zhvilluar që sot bisedimet me opozitën. Burime pranë kryeministrit
Zgjedhje të parakohshme në Kosovës, zyrtarizohet fushata Analistët politikë vlerësojnë se aktivitetet e shtuara të të gjitha partive politike nëpër qytetet e Kosovës, po shihen
Fushata britanike “largohuni nga BE”, nën hetim për parregullsi financiare Ata që bënë thirrje që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian, janë nën hetim për parregullsi financiare.
Fushata elektorale, të rinjtë, dhe e ardhmja e tyre Maturantë, studentë të rinj me dhe pa shkollë murmurisin kafeneve dhe objekt i bisedave të zakonshme është fushata dhe
Ja pamjet nga fushata e Vuçiçit që po "çmendin" serbët (VIDEO) Fushatës zgjedhore presidenciale në Serbi po i vjen fundi, ndërsa kandidatët për president po bëjnë lëvizjet e tyre të f
Azili, fushata e Austrisë pengoi largimin 30 mijë shqiptarëve nga Kosova Ministria e Brendshme e Austrisë kishte filluar një fushatë që kosovarët të mos e lëshojnë vendin e tyre. Kjo fushatë që
FUSHATA/ Dy qytetarë dorëzojnë armët në Dibër (FOTO LAJM) Policia e Dibrës, përmes një njoftimi për mediat bën me dije se janë dorëzuar dy armë zjarri. Duke mos zbuluar se kush k
Nis fushata zgjedhore në Drenas Nis sot fushata zgjedhore për raundin e dytë në Drenas, e cila dootë zgjesë deri në datën 16 dhjetor. Lajmi u bë i di
Fushata e Hillary Clinton kushtoi 1.2 miliardë USD, dy herë më shumë se fituesi Donald Trump Hillary Clinton dhe mbështetësit e saj shpenzuan një shifër rekord për fushatën presidenciale të kandidates demokrate dh
Gruevski: Përfundon fushata, vjen fitorja Përfundon fushata, vjen fitorja. Shumë mençur dhe me dinjitet populli i duroi këto dy vite e gjysmë maltretime nga LSDM
Sonte përfundon fushata zgjedhore në Maqedoni, ja premtimet e partive Partitë në Maqedoni mbyllën sonte fushatën parazgjedhore me shumë çështje të hapura dhe shumë premtime afatgjate. P
Ademi: Fushata e BDI-së, korrekte dhe me program politik për të mirën e qytetarëve Xhevat Ademi ka deklaruar se aktivitetet e deritanishme të BDI kanë qenë në numër të madh dhe fryma e fushatës është e q
Mbyllet fushata në Drenas, ja premtimet kolosale të subjekteve Është mbyllur të premten fushata zgjedhore për kryetar të Komunës së Drenasit me premtimet të mëdha, që nuk do të mundej
Fushata e Clinton: Do të marrim pjesë në rinumërimin e votave Kandidatja e Partisë së Gjelbër, Jill Stein në SHBA ka kërkuar rinumërimin e votave në një zonë ku fitoi shumë ngushtë r
Tensionohet fushata zgjedhore në Maqedoni, djegie dhe dëmtim shtabesh partiake Fushata zgjedhore është vetëm në ditën e gjashtë dhe situata është nxehur, duke nisur që nga djegia dhe heqja e posterav
Nesër nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Maqedoni Sonte pas mesnate partitë politike në Maqedoni nisin zyrtarisht fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parla