E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

fushatĂ

Trump ia del, shteti i Wisconsin-it do të rinumërojë votat Komisioni Zgjedhor i Wisconsinit, ka urdhëruar zyrtarisht një rinumërim të pjesshëm të votave në garën presidenciale pas
Nuk dorëzohet! Donald Trump kërkon rinumërimin e votave në një tjetër shtet Donald Trump nuk ka ndërmend të dorëzohet përballë Biden për zgjedhjet të cilat nxorrën fitues këtë të fundit. Fushat
BE e shqetësuar me çfarë mund të ndodhë në spitale: Të nisin fushatat e vaksinimit Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të nisin më herët fushata më të mëdha të vaksinimit kundër gripit, për të ulur rrezik
"Fotografia e nĂ«nĂ«s suaj do jetĂ« kĂ«tu", fushata e frikshme qĂ« po mbahet nĂ« qytetin shqiptar Dikush mund ta marrĂ« si "mallkim' e tjetĂ«rkush do ndĂ«rgjegjĂ«sohet duke menduar pĂ«r nĂ«nĂ«n e tij. Kjo "“fushatĂ«" e frik
Maqedoni e Veriut: Intesifikohet fushata në përmbyllje Partitë politike intensivisht po zhvillojnë tubimet, takime dhe prezantime me qytetarët ku po shpalosin platformat e pro
Sot përfundon fushata, nga mesnata fillon heshtja zgjedhore Pas 20 ditësh fushatë zgjedhore në të cilën partitë politike dhe koalicionet e prezantuan ofertën e tyre para qytetarëve
Në mes të pandemisë Covid-19, fillon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut ka filluar sot zyrtarisht fushatën zgjedhore. Autoritetet dhe pjesëmarrësit në proces do të zbato
Fushata për zgjedhje nis nesër, ODIHR fillon misionin për vlerësimin e zgjedhjeve Një ditë para nisjes zyrtare të fushatës parazgjedhore, Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Nje
Mbaroi gjendja e jashtëzakonshme, fushatat për zgjedhjet nisin me 16 qershor Dje në mesnatë mbaroi gjendja e jashtëzakonshme dhe pasi drejtuesit e dy partive më të mëdha në vend, LSDM-së dhe VMRO-D
Artan Hoxha: ÇfarĂ« paralajmĂ«roi atentati ndaj Ardian Çapjas Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar nĂ« emisionin “Opinion” dinamikĂ«n e atentatit me armĂ« tĂ« ndodhur sot nĂ« Elbasan, ku mbe
I vendosi emrin e tij njĂ« rruge nĂ« KamzĂ«, Xhelal Mziu tregon pĂ«lqimin pĂ«r Donald Trump I ftuar nĂ« emisionin “ShqipĂ«ria Live” ishte ish-kryetari i BashkisĂ« sĂ« KamzĂ«s Xhelal Mziu. Para disa vitesh Mziu, em
Reforma Zgjedhore: 50% e fushatave elektorale do financohet nga shteti Shqiptarët do të paguajnë me taksat e tyre gjysmën e shpenzimeve për fushatat elektorale të partive politike në zgjedhje
Nga Mc Kresha te Ledri, nis fushata e re kundĂ«r kĂ«ngĂ«ve shqiptare ku femra trajtohet si objekt s*ksi (VIDEO) Sipas mediave kosovare, disa studentĂ« tĂ« degĂ«s ‘Gazetari’ nĂ« Universitetin e PrishtinĂ«s kanĂ« nisur njĂ« fushatĂ« sensibili
Zaev: Fushata zgjedhore në rastin më të mirë fillon në korrik, por ndoshta edhe më vonë Një nga skenarët e mundshëm për fillimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të këtij viti në rastin më të m
Nis fushata elektorale: Nënkryetarja e VV-së- Në zgjedhjet e ardhshme fitojmë bindshëm Nënkryetarja e LVV-së, Fatmire Mullhaxha Kollçaku përveç Pandemisë së Koronavirusit dhe këshillave që jep për qytetarët
Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
Meta i kundĂ«rvihet RamĂ«s pĂ«r "Forca e Ligjit": Krimi s’mund tĂ« luftohet me fushata! Presidenti Ilir Meta ka dhĂ«nĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r ZĂ«rin e AmerikĂ«s nĂ« Ëashington, teksa ka komentuar gjithashtu dhe opera
"Njih tokën tënde, vizito Shqipërinë", nis fushata për turizmin Studentët e vitit të dytë master, në Kolegjin Universitar Bedër, çelën zyrtarisht fushatën e ndërmarrë prej tyre, për Sh
Shqiptarët bëhen bashkë, dhurohen mbi 2,6 mln dollarë nga fushatat online Shqiptarët brenda dhe jashtë vendit janë bërë bashkë për të ndihmuar në përballimin e emergjencës nga tërmeti i 26 nënto
Fushata e njëjtë me herët e kaluara Investim qindra-miliona eurosh. Dyfishim të rritjes ekonomike. Zona ekonomike në secilin qytetet të Kosovës. Rritje të p