999 rezultate për

fusha

Manjani ironizon PS: Ne po nisim fushatën për vota, ju për mbjellje hashashi Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një statusi në Teitter ka reaguar në lidhje me situatën politike në ven
A po e ndihmon Kosova fushatën zgjedhore në Serbi? Vendimi i Kuvendit të Kosovës për pezullimin e dialogut me Serbinë po i jep më shumë mundësi vetë Serbisë, në një kohë k
Krisja PS-LSI, Balla thumbon Kryemadhin: LSI, opozita e vendit ka nisur fushatën Deputeti i PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratave të forta të Monika Kryemadhit, bashkëshortes së Ilir Metës, d
Nis ndërtimi i këndit të 13 të lojërave dhe sheshit sportiv te ish Fusha e Aviacionit Parku te ish-Fusha e Aviacionit po kthehet me shpejtësi në një hapësirë argëtimi e rekreacioni për fëmijët, të rinjtë dh
Kreu i fushatës së Trumpit ka punuar për Putinin Drejtuesi i fushatës elektorale të presidentit amerikan Donald Trump ka punuar në mënyrë të fshehtë për një miliarder ru
Zoran Zaevi përfundon në prokurori Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, pritet të paraqitet sërish në Prokurorinë Themelore Publike l
Gjuriç bën fushatë për Vuçiçin në veri të Kosovës Drejtori i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka qëndruar më shumë se një orë në v
Zbulohet video, Ronaldo shan Zidane pas zëvendësimit (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk e ka pritur aspak mirë zëvendësimin e trajnerit Zinedine Zidane ndaj Atletiko Bilbaos. Në një vide
Azili, fushata e Austrisë pengoi largimin 30 mijë shqiptarëve nga Kosova Ministria e Brendshme e Austrisë kishte filluar një fushatë që kosovarët të mos e lëshojnë vendin e tyre. Kjo fushatë që
Messi unikal dhe jashtë fushave: Më dhemb zemra për fëmijët sirian! Lionel Messi tregon se është jo vetëm një futbollist i madh, por dhe një njeri i mrekullueshëm jashtë fushave. "Pleshti
Francezja fiton Championsin jashtë fushave, po bën "namin" (FOTO) Ju kujtohet Yann M'vila tek Interi? Në fakt nuk është se ka lënë gjurmë për ta kujtuar, por ish- e dashura e tij, Nabill
Përplasje masive në Brazil, fusha e futbollit kthehet në arenë lufte (VIDEO) Rikthehet dhuna masive në futbollin Brazilian. Përplasje të frikshme mes tifozëve kanë ndodhur gjatë ndeshjes Gama-Brazi
ANALIZA/ "Rama po nis fushatë elektorale me të papunë" Analisti i njohur Skënder Minxhozi në një analizë të fundit shkruan se prej 48 orësh ambienti politik i Tiranës mundohet
Mourinho gjen fajtorin pas barazimit ndaj Rostovit Jose Mourinho ashtu siç pritej ia ka vënë fajin fushës së dobët pas barazimit 1-1 me Rostovin. Manchester United ka mar
Aksion policësh si nëpër filma tek “Fusha e aviacionit” në Tiranë (VIDEO) Policia e Tiranës ka arrestuar këtë mbrëmje 4 persona te cilët dyshohet se grabisnin automjete. Dy makina, përkatësis
Goli i rrallë, shënon nga mesfusha pas 3 sekondash (VIDEO) Një gol i shënuar të shtunën në Brazil po bën xhiron e botës. Mirray, një 23-vjeçar që luan për Comercial dhe që është
A e përgjoi Obama Trumpin? Shefi i Inteligjencës zbulon të vërtetën James Clapper, ish-drejtori i inteligjencës kombëtare amerikane i ka hedhur poshtë pretendimet për çfarëdo përgjimi ndaj
Ish-deputeti çam nis fushatën dhe sfidon Idrizin: Kandido përballë meje (FOTO LAJM) Dashamir Tahiri ka çelur fushaten elektorale, por ne zgjedhjet e 2017-es. “Nga qyteti i Vlores kam startuar fushaten
Pas Gjermanisë, Hollanda i ndalon Erdoganit tubimet e fushatës për referendum Pas Gjermanisë, tashmë edhe Hollanda ia ka ndaluar presidentit të Turqisë, Erdoganit, mbajtjen e tubimeve të ministrave
Kryeprokurori amerikan Sessions akuzohet të ketë takuar 2 herë ambasadorin rus Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions ka takuar ambasadorin e Rusisë dy herë gjatë fushatës presidenciale të Donald Tru
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}